Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Elsword. Darmowy beat-em-up! Uratuj świat w fantastycznym świecie!

Darmowy beat-em-up! Uratuj świat w fantastycznym świecie!

Jeżeli znudziły się Wam gry MMO oparte na klasycznej, RPG’owej mechanice, to doskonale trafiłeś! Akcja w stylu klasycznego beat’em up, kolorowa, miła dla oka grafika oraz efektowna rozgrywka, to to, co odróżnia Elsword Online od innych gier sieciowych.

Elsword | Darmowa Gra

Darmowy beat-em-up! Uratuj świat w fantastycznym świecie! Jeżeli znudziły się Wam gry MMO oparte na klasycznej, RPG’owej mechanice, to doskonale trafiłeś! Akcja w stylu klasycznego beat’em up, kolorowa, miła dla oka grafika oraz efektowna rozgrywka, to to, co odróżnia Elsword Online od innych gier sieciowych.

Rozwijając powyższą myśl, Elsword to platformowa gra akcji oparta na sieciowym modelu rozgrywki zwanym massive multiplayer online, czyli MMO. Tytuł został stworzony przez koreańskie studio KOG Games (odpowiedzialne za produkcję chociażby Grand Chase), a wydany przez doskonale znaną na polskim rynku firmę Gameforge. Elsword łączy w sobie elementy side-scrollowej platformówki, bijatyki beat’em up oraz RPG, o czym przeczytacie za chwilę.

Elsword

Gdy już stworzymy swoje konto pierwszą rzeczą, jaka zdecyduje o początkowym stylu naszej gry będzie wybór klasy postaci, a tych twórcy przygotowali aż 10! Możemy wcielić się w Elsworda, który odpowiada archetypowi wojownika z wielkim mieczem, Aishę, czyli władającą potężnymi zaklęciami czarodziejkę, Renę - łowczynię strzelającą do wrogów za pomocą ogromnego łuku, czy też wyspecjalizowaną w sztukach walki Arę. Oczywiście to tylko cześć z dostępnych postaci, a każda z nich dodatkowo może wybierać w późniejszych etapach gry „specjalizacje” (zwane jobami), które wpływają jeszcze bardziej na ich mechanikę.

Elsword

Po wyborze klasy postaci przyjdzie nam już tylko wybrać server, na jakim rozpoczniemy swoją przygodę. Gdy już tego wyboru dokonamy naszym oczom ukaże się wprowadzenie fabularne. Twórcy Elsword nie bacząc na multiplayerową rozgrywkę, bardzo duży nacisk postawili na przedstawienie historii, której główną osią jest pierwiastek El. Aby nie psuć zabawy wszystkim zainteresowanym fabułą, powstrzymam się od przytaczania szczegółów historii kontynentu Elrios, bo tę poznacie przecież w samej grze. Warto również nadmienić, że na podstawie Elsword Online powstało fabularne anime, które powinno zaspokoić chęć poznania tego przepięknego świata przez co bardziej dociekliwych.

Elsword

Przechodząc jednak do tego, co graczy interesuje najbardziej, warto opisać pokrótce zasady samej rozgrywki, na których opiera się ten tytuł. Mamy tutaj do czynienia z platformówką o bardzo przyjemnej grafice 2,5D. Sama gra została zaprojektowana jako „dungeonówka”, co oznacza tyle, że poza głównymi lokacjami prowadzimy rozgrywkę dołączając do kolejnych lochów (czy też plansz), by tam wykonywać misje, podnosić swój poziom doświadczenia oraz anihilować potwory. Tytuł wraz z późniejszymi etapami wymaga od graczy coraz większych umiejętności w imię zasady „easy to play, hard to master”. Nie wystarczy więc opanowanie podstawowych umiejętności swojej postaci klikając kolejno przypisane do nich klawisze. Aby odnieść sukces musimy nauczyć się różnorakich combosów (opartych na systemach znanych z bijatyk, bazując na łączeniu klawiszy akcji, umiejętności oraz ruchu), uników i sprawnego przemieczenia po mapie. Jest to klucz do sukcesu w pokonywaniu kolejnych dungeonów. A gdy opanujemy już rozgrywkę PVE (czyli potyczki z potworami), nic nie stoi na przeszkodzie byśmy stanęli w szranki z innymi graczami w trybie PVP na kolejnych, przygotowanych przez twórców arenach.

Elsword

Elsword Online oferuje nam również bardzo rozbudowany system przedmiotów – zarówno zbroi podstawowej, przedmiotów kosmetycznych jak i ich ulepszania (o czym w akapicie poniżej). RPG’owy charakter rozwijania postaci sprawia, że zdobywany ekwipunek i jego statystyki znacząco wpływają na siłę naszego avatara. Jeżeli graliście w inne gry MMO, zapewne spotkaliście się z sytuacją, w której bardzo silny przedmiot znacząco podnoszący Wasze statystyki zupełnie nie pasował do reszty posiadanego ekwipunku. Producenci gry wpadli na ciekawe rozwiązanie tego problemu. Magiczna Szafa – bo o niej mowa – to narzędzie, które pozwala nam na zmianie wyglądu ekwipunku pozostawiając wszystkie jego właściwości i statystyki. Dzięki temu możemy zdobywać coraz to potężniejsze przedmioty przy jednoczesnym zachowaniu ulubionego stylu naszej postaci. A kombinacji przedmiotów kosmetycznych jest – jak piszą sami twórcy – 25 000! Każdy zatem znajdzie swój ulubiony, a przy tym unikalny styl.

Elsword

Żeby jeszcze bardziej rozbudować i spersonalizować system ulepszania i dopasowywania ekwipunku Elsword Online wyposażony jest w wielopoziomowy crafting. Poza tworzeniem ekwipunku od podstaw (czyli właśnie craftowaniem go) istnieją tutaj również opcje takie jak enchanting i socketing. Enchanting to nic innego jak „zaklinanie” przedmiotów. Jest to narzędzie służące do wzmacniania posiadanego oręża o kolejne, wyższe statystyki (które gra ukaże nam dodając +1, +2 itd., do nazwy oręża). Podobną funkcję spełnia socketing, czyli – kolokwialnie mówiąc – wkładanie magicznych kamieni w gniazda ekwipunku. Każdy kamień poprawia jedną statystykę naszego gearu. Warto jednak poczekać z ulepszaniem go do momentu, gdy osiągniemy wyższy poziom postaci.

Elsword

Twórcy gry przygotowali również wiele atrakcji dla wszystkich miłośników zwierząt. Elsword Online umożliwia nam posiadanie petów oraz mountów. Pety są to zwierzęta, które będą towarzyszyć nam w walce, wspierać naszą postać wszelakimi buffami oraz zbierać przedmioty. Jednym z ciekawych rozwiązań jest system ewolucji, który pomaga nam rozwijać naszego zwierzaka tak, aby jego zdolności ofensywne i defensywne rosły równomiernie z naszymi. Mounty z kolei to nic innego jak wierzchowce, na których możemy się przemieszczać. Oczywiście – podobnie jak pety – mogą one towarzyszyć nam w walce zapewniając kilka unikalnych dla danego mounta zdolności ofensywnych.

Elsword

Jak to w grach opartych na modelu F2P bywa, w Elsword Online znajdziemy również sklep z przedmiotami oraz opcjami premium dla płacących monetami El. Większość z nich to przedmioty kosmetyczne, które w żaden sposób nie wpływają na balans między płacącymi i niepłacącymi graczami. Nie ma tu zatem mowy o dobrze znanym graczom sieciówek rozwiązaniu Pay2Win. Przedmioty, które w jakikolwiek sposób ingerują w rozgrywkę poza sklepem premium można również kupić od innych graczy. Oczywiście potrzebna nam będzie zatem dodatkowo ilość czasu by taki przedmiot – pisząc w żargonie gier MMO – wyfarmić.

Elsword

Elsword to doskonały tytuł dla wszystkich, których znudziła stereotypowa rozgrywka znana z większość gier MMORPG. Produkcja jest wypełniona po brzegi akcją i satysfakcjonującą rozgrywką. Aby odnieść sukces na bardziej zaawansowanych planszach musimy bardzo dobrze poznać wybraną przez nas klasę, jej wady oraz zalety i styl rozgrywki. Wszystko to okraszone kolorową, miłą dla oka grafiką w stylu anime, co dodatkowo powinno przykuć uwagę fanów tej wschodniej sztuki animacji.

Kilka rad, które przydadzą ci się na początku:

  • Zanim wybierzesz swoją postać, sprawdź w Internecie jej mocne i słabe strony po to, aby dopasować ją jak najbardziej do ulubionego stylu gry,
  • Krótki samouczek wprowadzi Cię w podstawowe mechaniki, na których oparta jest gra. Warto zatem wynieść z niego jak najwięcej, nie pomijając zawartych w nim informacji,
  • Opanowanie umiejętności twojego bohatera jest kluczowe do odniesienia sukcesu na kolejnych planszach.
  • Pamiętaj, że poza umiejętnościami zaawansowanymi dysponujesz również tymi podstawowymi (przypisanymi domyślnie do klawiszy z i x). To właśnie na nich opierają się...
  • ...combosy, których opanowanie pozwoli Ci „rządzić i dzielić” w kolejnych lochach,
  • Nie wydawaj podstawowej waluty gry w początkowych jej etapach. Mimo że ulepszenia ekwipunku wydają się bardzo kuszące, za kilka leveli będą one niemal bezużyteczne. Zdecydowanie lepiej odkładać swoje fundusze na nieco późniejsze etapy gry,
  • Wykonuj wszystkie misje fabularny – zapewniają one duży ilości ED i dobrej jakości ekwipunek,
  • Używaj enchantów i socketów ekwipunku dopiero wtedy, gdy nie będziesz mógł poradzić sobie z jakimś lochem. Są to przedmioty wartościowe, dlatego lepiej przemyśleć ich używanie.