Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Dynamons Evolution. Złap, wytrenuj, poślij do walki!

Złap, wytrenuj, poślij do walki!

Dynamons Evolution to gra na pierwszy rzut oka jest przedstawicielem gatunku „połącz trzy elementy”, lecz wyróżnia się implementacją pewnych rozwiązań znanych z gier RPG (a w szczególności Pokemon), a mianowicie walką z przeciwnikami oraz kolekcjonowaniem i rozwijaniem stworzeń.

Dynamons Evolution | Darmowa Gra

Złap, wytrenuj, poślij do walki! Dynamons Evolution to gra na pierwszy rzut oka jest przedstawicielem gatunku „połącz trzy elementy”, lecz wyróżnia się implementacją pewnych rozwiązań znanych z gier RPG (a w szczególności Pokemon), a mianowicie walką z przeciwnikami oraz kolekcjonowaniem i rozwijaniem stworzeń.

Cześć użytkowników tabletów i smartfonów na sam dźwięk wyrażenia „match-3” dostaje szału. Ogromny sukces Candy Crush Saga sprawił bowiem, że rynek zalały rozmaitej maści klony tej produkcji. Pozytywną stroną tego szału jest wkroczenie tego typu układanek do innych gatunków. Dziś już na przykład nikogo nie dziwią tytuły RPG z mechaniką walki opierającą się na łączeniu elementów i właśnie jedną z takich produkcji jest Dynamons Evolution, czwarta odsłona serii. Tytuł nie ma nic wspólnego z poważnymi role-play’ami, gdyż jest to uniwersalna aplikacja, w którą mogą grać nawet najmłodsi. W produkcji kierujemy bowiem treserem „Dynamonów”, który wysyła do walki z innymi treserami uprzednio zdobyte stworzenia, by zdobyć tytuł mistrza treserów.

Dynamons Evolution

Graficznie produkcja studia Funtomic prezentuje się dość przyzwoicie, z ręcznie malowanymi tłami oraz posiadającymi niezły poziom rysunku postaciami. Prosta, kolorowa grafika doskonale pasuje do lekkiego klimatu gry.

Dynamons Evolution

Zabawa, jak to w przypadku układanek match-3, polega na łączeniu przynajmniej trzech takich samych elementów. W ten sposób zadajemy obrażenia pojawiającym się na górze ekranu przeciwnikom lub ich grupom. Gdy połączymy pięć lub więcej elementów w danym kolorze wykonujemy specjalny atak obszarowy, zadający obrażenia wszystkim przeciwnikom jednocześnie. Gdy uda nam się połączyć więcej niż jeden kolor na raz, za każdy następny dostajemy tzw. Combo meter, który mnoży nasze obrażenia. Oprócz tego są też specjalne warianty kolorów-na przykład leczące, ogłuszające lub zatruwające. Nasz pasek życia jest sumą HP wszystkich naszych dynamonów. Przeciwnicy atakują w zależności od licznika- nad głowami stworków pojawia się liczba która po zejściu do zera oznacza natychmiastowy atak wrogiego stworka. W późniejszych etapach należy skupiać ataki na pojedynczych przeciwnikach niż pozwalać na automatyczne rozdzielanie obrażeń, ponieważ zgrupowane ataki wrogów są w stanie nas pokonać w jednej rundzie. Maksymalnie do walki możemy wystawić pięć stworów plus stworzonko przyjaciela, ale podczas zabawy zdobywamy ich dużo więcej. Większość stworów posiada zdolności specjalne: aktywne - dostępne do użycia po odpowiedniej ilości tur, oraz zdolności lidera, naszego pierwszego dynamona w grupie oraz zaproszonego do pomocy znajomego, które działają pasywnie i stale.

Dynamons Evolution

Mapa gry podzielona jest na etapy- puste koła oznaczające walkę z dzikimi dynamonami, albo koła z treserem-czyli pojedynki. Ostatni etap w danej krainie jest zawsze walką z treserem, który wystawia silnego, dopasowanego do krainy Bossa. Ponieważ stwory w danej krainie posiadają zazwyczaj określone kolory, warto jest dobierać skład drużyny w zależności od przeciwników z którymi będziemy walczyć-przeciwnicy wodni będą dostawać większe obrażenia od stworów elektrycznych, a zmniejszone od dynamonów ognistych.

Dynamons Evolution

Po przejściu etapu zdobywamy złoto oraz tzw. Buddy points, które przeznaczamy na zakup i rozwój nowych dynamonów. Po ukończeniu etapu po raz pierwszy dostajemy również specjalne nagrody- kryształy oraz niekiedy unikatowe dynamony. Kryształy są najrzadszą i najcenniejszą walutą do zdobycia w grze, dzięki nim można dokupywać rzadkie dynamony, w razie porażki spróbować wygrać raz jeszcze, rozwijać miejsca w ekwipunku czy też odnawiać energię. Buddy points zdobywamy za skuteczne przejście etapu z pomocą znajomego, oraz za pierwszą grę dziennie gdy skorzystamy z pomocy Najlepszego Kumpla – jednego wybranego znajomego, którego zawsze możemy zabrać na wyprawę. Za pomocą Buddy points dokupujemy dynamony materiałowe.

Dynamons Evolution

Dynamony dzielą się na dwa rodzaje: materiałowe i zwykłe. Materiałowe z reguły nie posiadają lub mają bardzo ograniczoną możliwość levelowania i ewolucji, zwykłe posiadają kilka form (zazwyczaj 3) które można odblokować po uprzednim „wymaksowaniu” levelu dynamona. Ewolucja zapewnia lepsze bazowe statystyki oraz bardzo ulepszone umiejętności specjalne. Nie oznacza to jednak, że dynamony materiałowe są nieprzydatne w walkach- część z nich ma bardzo mocne bazowe statystyki i niejednokrotnie potężne umiejętności specjalne. Żeby podnieść poziom dynamona zwykłego, trzeba go nakarmić określoną ilością innych dynamonów (zazwyczaj materiałowych), oraz zapłacić złotem za trening. Levelowanie jest o tyle ważne, że w późniejszym czasie rozgrywka staje się dość trudna, gdyż, jak w innych układankach match-3 z elementami RPG, starcia z przeciwnikami w późniejszych etapach wymagają dużej puli życia oraz lepszych ataków specjalnych.

Dynamons Evolution

Dynamons Evolution jest tytułem Free-to-play, więc mamy możliwość dokonania opcjonalnych mikropłatności, które znacząco ułatwiają początkąwą rozgrywkę. Nie są jednak konieczne do przejścia gry.

Oto kilka rad, które przydadzą ci się na początku:

  1. Zawsze dobieraj drużynę Dynamonów do odpowiedniego koloru przeciwników-zadasz im większe obrażenia a oni tobie zmniejszone.
  2. Warto rozbijać grupy przeciwników atakujących jednocześnie – atakuj tylko jednego stwora z grupy, by wykluczyć go z walki zanim przeprowadzą grupowy atak-często może się zdarzyć, że takie ataki są w stanie pokonać cię w jednej turze.
  3. Codzienne logowanie się zapewnia wartościowe nagrody. Nawet jeżeli nie masz czasu na dłuższą grę, warto tylko się zalogować, żeby odebrać gwarantowane bonusy.
  4. Planuj ruchy w ten sposób, by łączyć 5 lub więcej kul w jednym kolorze.
  5. Gdy zaczniesz przesuwać kolor, masz kilka sekund żeby poprzesuwać inne tym który trzymasz-dzięki temu można zrobić wielokolorowe combosy,
  6. Gdy tylko możesz leveluj Dynamony- nawet słabe początkowe mogą cię zaskoczyć swoją siłą na wyższych poziomach,
  7. Warto czasem dokupić krzyształów-na początku rogrywki nawet niewielka ich ilość znacznie ułatwia zdobywanie pozostałych zasobów,
  8. Wybieraj do pomocy znajomych z wysokimi poziomami dynamonów-czasami to decyduje o wygranej!