Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Dragon Awaken. Taktyczna gra MMORPG o smokach!

Taktyczna gra MMORPG o smokach!

Dragon Awaken to przeglądarkowa gra MMORPG, której stylistyka i mechanika przywodzą na myśl klasyczne tytuły jRPG z Kraju Kwitnącej Wiśni. Akcja tocząca się w fantastycznym świecie, w którym główną rolę odgrywają – bo jakże by inaczej – zmiennokształtne smoki oraz drużynowa rozgrywka oparta na sieciowej mechanice zapewnią Wam rozrywkę na długie godziny!

Dragon Awaken | Darmowa Gra

Taktyczna gra MMORPG o smokach! Dragon Awaken to przeglądarkowa gra MMORPG, której stylistyka i mechanika przywodzą na myśl klasyczne tytuły jRPG z Kraju Kwitnącej Wiśni. Akcja tocząca się w fantastycznym świecie, w którym główną rolę odgrywają – bo jakże by inaczej – zmiennokształtne smoki oraz drużynowa rozgrywka oparta na sieciowej mechanice zapewnią Wam rozrywkę na długie godziny!

Pierwszą rzeczą, jakiej stawimy czoła tuż po stworzeniu konta będzie wybór… płci postaci. Jest to głównie rozwiązanie kosmetyczne, które pozwala lepiej wcielić się w ogrywany przez siebie avatar i nie wpływa ono na mechanikę rozwoju naszego bohatera. Oczywiście ma to jednak wpływ na kształt dialogów, jakie przeczytamy w grze… ale o tym poniżej.

Dragon Awaken

Gdy już wybierzemy płeć naszej postaci naszym oczom ukaże się fabularna cutscenka dostosowana do naszej postaci, która wprowadzi nas w baśniowy, acz poważny świat gry. Producenci gry trzon misji oparli o questy fabularne, które wraz z naszym progresem pozwalają coraz bardziej zagłębić się w przedstawiony świat. Nie muszę chyba wspominać, że główną rolę w osi fabularnej odgrywają smoki.

Dragon Awaken

Mechanika gry to hybryda jRPG z klasycznym, turowym systemem walki oraz dungeonowego, drużynowego RPG, w którym to tworzymy swoją drużynę z oferowanych przez produkcję bohaterów. Naszym zadaniem jest głównie oczyszczanie kolejnych lochów, które różnią się występującymi w nich potworami, bossami i misjami. Lochy dzielą się też na różne typy. Są to między innymi: lochy misji, bohaterskie, prób, materiałów, a także Inwazje Smoków. Te ostatnie jednak są przeznaczone dla graczy z wysokimi poziomami doświadczenia i stanowią one endgame gry.

Dragon Awaken

Jak już wspomniałem jedną z podstawowych mechanik jest rozgrywka drużynowa. Gra oferuje dziesiątki bohaterów, z których tworzymy własną drużynę do pokonywania kolejnych lochów. Bohaterów podstawowych odblokujemy wraz z postępem misji fabularnych, jednak nie będą oni bohaterami użytecznymi w późniejszych fazach rozgrywki. Silniejszych bohaterów kupujemy natomiast w Karczmie za surowiec zwany esencją. Warto więc przed zakupem danego herosa zastanowić się, czy będzie on pasował do naszej drużyny i jej pozostałych członków. Dobrze dobrana drużyna oparta na synergiach poszczególnych bohaterów to klucz do sukcesu w trudniejszych lokacjach.

Dragon Awaken

Nie mniej ważny od kompozycji drużyny będzie rozwój jej bohaterów, a ten przebiega na wielu płaszczyznach. Pierwszym i podstawowym z nich jest, rzecz jasna, zdobywany poziom doświadczenia. Do jego podnoszenia potrzebować będziemy specjalnych zwojów bohatera, które zdobędziemy podczas misji, wykonując codzienne czynności itd. Warto jednak pamiętać, że nasz własny avatar zdobywa doświadczenie samodzielnie, bez potrzeby używania zwojów, a poziom naszych bohaterów nie może przekraczać poziomu naszej postaci!. Poza doświadczeniem mamy też dostęp do szeregu ulepszeń, które zwiększają bazowe statystyki naszej drużyny.

Dragon Awaken

Poza drużyną warto również zwrócić uwagę na rozbudowany system wierzchowców. Produkcja oferuje mnóstwo zwierzaków, które posłużą jako nasze wierzchowce. Ich głównym zadaniem jest oczywiście przyśpieszenie naszego przemieszczania się po mapie, jednak niech nie zwiedzie Was jednak ich brak na polach bitew! Zapewniają nam one stałe, bojowe bonusy do statystyk. Ich rozwój jest więc niemniej ważny, od rozwoju naszych najemnych bohaterów.

Dragon Awaken

Jak to w przypadku gier opartych na darmowym modelu płatności bywa, w Dragon Awaken znajdziemy również sklep z walutami premium i pół-premium – bursztynami oraz diamentami. Co ważne gra nie jest jednak tytułem Pay2Win. Przedmioty dostępne za walutę premium nie wpływają na balans gry, a jedynie mogą ją nieco ułatwić. Twórcy przygotowali jednak szereg czynności, które pozwolą nam na darmowe zdobycie waluty premium. Gdy już ją zdobędziemy warto będzie podwójnie się zastanowić, na co najlepiej ją wydać! Sklep premium oferuje również przedmioty kosmetyczne, które pozwolą jeszcze bardziej spersonalizować nasza postać.

Dragon Awaken

Dragon Awaken to doskonała propozycja dla graczy lubujących się w taktycznych grach RPG rozbudowanych dodatkowo o elementy sieciowe. Dzięki dostępności w oknie przeglądarki zagrać w tytuł ten może niemalże każdy z dostępem do Internetu. Złożona mechanika, mnogość aktywności pobocznych oraz przyjemna dla oka grafika to coś, co powinno przykuć naszą uwagę przed monitorem komputera na wiele godzin.

Oto kilka rad, które przydadzą ci się na początku:

  • Staraj się jak najwięcej wynieść z samouczka gry. Nauczy Cię on podstawy mechanik, a ich mnogość naprawdę może przyprawić o zawroty głowy, jeżeli nie jesteś starym wyjadaczem jRPG,
  • Wykonuj wszystkie aktywności oznaczone czerwonym wykrzyknikiem w różnych miejscach Interface gry – są one kluczowe w progresie gry,
  • Tytuł premiuje regularność logowania się zapewniając wspaniałe nagrody każdego kolejnego dnia po zawitaniu do gry,
  • Wiele aktywności pozwoli Ci zdobyć walutę premium. Staraj się jednak nie wydawać jej aż do późniejszych etapów gry, gdzie zdobędziesz za nią cenniejsze łupy,
  • Skup się na optymalizacji swojej drużyny. Przypadkowo dobrani bohaterowie nie będą tak efektywni, jak dobrze skomponowana, zbalansowana ekipa herosów,
  • Staraj się wykonywać codziennie podstawowe misje – zwiększy to ilość zdobywanych przedmiotów,
  • Zwracaj uwagę na sezonowe eventy – są one doskonałym sposobem na bardzo wysokiej klasy łupy!