Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Defiance 2050. Dołącz do Łowców Arek i przetrwaj pomimo przeciwności!

Dołącz do Łowców Arek i przetrwaj pomimo przeciwności!

Defiance 2050 to kooperacyjny trzecioosobowy shooter z elementami RPG, którego akcja dzieje się w bogatym świecie znanym z serialu Defiance! Wciel się w Łowcę Arek, poszukującego ArkTechu - artefaktów obcych cywilizacji i walcz o przetrwanie na terraformowanej Ziemi!

Defiance 2050 | Darmowa Gra

Dołącz do Łowców Arek i przetrwaj pomimo przeciwności! Defiance 2050 to kooperacyjny trzecioosobowy shooter z elementami RPG, którego akcja dzieje się w bogatym świecie znanym z serialu Defiance! Wciel się w Łowcę Arek, poszukującego ArkTechu - artefaktów obcych cywilizacji i walcz o przetrwanie na terraformowanej Ziemi!

Defiance2050 to produkcja studia Trion Worlds, a wydawana przez znanego polskim rynku developera Gamigo AG. Gra jest osadzona w oryginalnym świecie znanym serialu Defiance – jest to jeden z nielicznych przykładów gry, w których akcja toczy się równolegle do serialu – tworzone były w tym samym czasie! Defiance 2050 najprościej opisać jako trzecioosobowy, kooperacyjny shooter MMO z elementami RPG. By w nią zagrać, wystarczy ją pobrać.

Defiance 2050

Swoją przygodę rozpoczynamy od prostego kreatora postaci. Do wyboru mamy 3 grywalne rasy, znane z serialu: są to Ludzie, Irathianie oraz Castithianie. Wybór rasy jest czysto kosmetyczny – mamy też możliwość dodatkowego modyfikowania wyglądu naszego awatara. Kolejnym krokiem jest wybranie klasy postaci – do wyboru mamy cztery początkowe (Szturmowiec, Zabójca, Medyk i Strażnik), a po osiągnięciu pewnego etapu w grze, możemy zdobyć kolejne. Każda klasa posiada osobne drzewko umiejętności, które dzielą się na aktywne oraz pasywne. Nie jesteśmy przypisani na całą grę do jednej klasy – możemy ją zmienić po dotarciu do konkretnego miejsca w fabule.

Defiance 2050

Po stworzeniu swojej postaci rozpoczynamy rozgrywkę od samouczka, który jest jednocześnie wprowadzeniem do głównego questu gry. Dowiadujemy się w nim o zarysie fabuły, części głównych postaci, oraz możemy przetestować swoje umiejętności w używaniu skilli i pokonywaniu przeciwników.

Defiance 2050

Po ukończeniu samouczka znajdziemy się w początkowym dla gry obszarze, gdzie dostaniemy nasze pierwsze questy, Gra rzuca nas w post-apokaliptyczne tereny niedaleko San Francisco – po pojawieniu się kosmitów powierzchnia ziemi została częściowo terraformowana – co przyczyniło się do ogromnych zniszczeń i kompletnej zmiany wyglądu terenu, oraz do rozlicznych mutacji ziemskiej fauny i flory. Zadania dzielą się na misje główne oraz poboczne, główne w typowy dla MMORPG sposób kierują nas od jednej lokacji do kolejnej, pozwalając nie tylko na poznanie świata, ale również zapewniając nam większą część doświadczenia oraz podstawowego sprzętu. Zadania poboczne dzielą się na te dawane nam przez NPCów(z własnymi liniami fabularnymi) lub na generowane czasowo wyzwania typu uwolnienie jeńców, zdobycie danych z wrogiego obozu, czy też wykonanie określonych działań na czas (jak na przykład wyścigi). Unikalnymi dla tytułu zdarzeniami są ArkFalle – w których z orbity ziemskiej spada wrak statku kosmitów, z wartościową technologią na pokładzie… oraz z niechcianymi pasażerami, z którymi trzeba się będzie rozprawić. Po świecie możemy poruszać się na kilka sposobów. Poza poruszaniem się pieszo, oraz systemowi szybkiej podróży, w którym przemieszczamy się pomiędzy określonymi punktami na mapie,możemy również skorzystać z różnego rodzaju pojazdów – od podstawowego quada przez co najmniej mad-maxowe samochody po futurystyczne latające motory.

Defiance 2050

Rozwój postaci jest istotną częścią gry – wraz ze zdobywaniem nowych poziomów otrzymujemy punkty, za które możemy rozwinąć drzewko umiejętności, zyskujemy również dostęp do dodatkowych aktywności oraz elementów wyposażenia – część z nich jest dostępna w określonych wysokościach poziomów. W drzewkach skilli znajdują się umiejętności wyłączne, których wybranie determinuje dalszy rozwój postaci – warto się zastanowić przed dalszym wyborem, jaki sposób gry odpowiada nam bardziej!

Defiance 2050

.

Defiance2050 jest klasycznym trzecioosobowym shooterem, z bardzo przyjemną mechaniczną warstwą rozgrywki – poruszanie się jest dynamiczne, z możliwością wykonywania uników i przewrotów, broń zachowuje się przyjemnie i różnorodnie – a do dyspozycji mamy naprawdę spory arsenał, gdzie oprócz ‘klasyków” takich jak strzelby, karabiny czy snajperki znajdą się również futurystyczne i oryginalne pukawki z uniwersum defiance oraz energetyczna broń biała. Każda klasa może używać wszystkich rodzajów broni, jednak niektóre radzą z tym sobie lepiej lub gorzej. Na przykład Szturmowiec ma konkretne bonusy do używania karabinów maszynowych i strzelb. Broni jest sporo, a do tego jest również podzielona również na stopnie rzadkości – z dodatkowymi bonusami. Większość najlepszego sprzętu można zdobyć podczas wykonywania misji pobocznych, a zwłaszcza ArkFalli. Bardzo często w ich wyniku zdarza się pojawienie dużego bossa, którego bardzo ciężko pokonać w pojedynkę – a Defiance 2050 to jest przede wszystkim…

Defiance 2050

…gra kooperacyjna! Bardzo proste jest dołączanie do konkretnych wyzwań – każda osoba na jego obszarze zostaje automatycznie przypisana do „drużyny” – co bardzo ułatwia PVE, gdyż większość przeciwników jest dosyć twarda, a my mamy ograniczoną ilość możliwości ‘powstania’ bez niczyjej pomocy. Dodatkowo, część wyzwań jest dostępna tylko dla bardziej zorganizowanych grup- gildii. Stworzenie ich nie jest jednak dużym problemem - baza graczy w defiance jest dalej na przyzwoitym poziomie. Ci którym znudzi się jednak zabawa w PVE, mogą uczestniczyć w zmaganiach PVP – potrzeba jednak na to zgody wszystkich zainteresowanych.

Defiance 2050

Warto na koniec zwrócić uwagę na walutę premium. W Defiance2050 punkty te użyjemy między innymi do zakupu różnego rodzaju kostiumów, bonusów oraz dostępu do różnego rodzaju contentu. Waluta nie jest najtańsza, a wiele z dostępnych przedmiotów mogę się okazać bardzo przydatne bądź atrakcyjne. Co ciekawe, możemy tę walutę zastąpić punktami lojalnościowymi, które otrzymujemy za codzienne logowanie się i wykonywanie specjalnych zdań. Dzięki czemu z pewnością uda nam się z łatwością zdobyć przynajmniej część z pożądanych przedmiotów. Większość przedmiotów w grze możemy jednak zdobyć za darmo – wystarczy tylko zgromadzić odpowiednią ilość waluty premium, oraz znaleźć się wystarczająco daleko w fabule. Dla niecierpliwych jednak zakupienie wcześniejszego dostępu może być atrakcyjne.

Defiance2 050 to całkiem udana produkcja z unikatowym, ciekawym światem, przyjemną i angażującą walką oraz aktywną społecznością w którym możemy zechcieć spędzić setki godzin, eksplorując uniwersum Defiance. Dla fanów serialu – pozycja obowiązkowa!

Na koniec kilka porad:

  • Loguj się codziennie, nawet jeśli nie planujesz grać długo. W zamian otrzymasz punkty premium,
  • Przedmioty zmieniające wygląd postaci nie poprawiają Twoich statystyk,
  • Używaj growej waluty z rozwagą, ponieważ jej zdobywanie wymaga czasu,
  • Zwracaj uwagę na dzienne wyzwania i misje – pozwoli Ci to na szybsze zdobywanie lepszego sprzętu,
  • Zastanów się nad wyborem klasy postaci- w początkowym etapie gry ułatwi ci to rozgrywkę – jeśli nie planujesz grać drużynowo, Medyk nie będzie najlepszym wyborem.