Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Dark Gnome. Pixelowa gra fabularna o bandzie krasnoludów!

Pixelowa gra fabularna o bandzie krasnoludów!

Dark Gnome to najnowsza produkcja doskonale znanego na rynku studia Upjers, które tym razem postawiło na stworzenie produkcji retro RPG z elementami MMO. Pikselowa grafika, turowa mechanika rozgrywki oraz duży nacisk na aspekt fabularny – cechy te sprawiają, że gra będzie doskonałym wyborem dla wszystkich fanów gatunku role playing. Stwórz drużynę najwaleczniejszych krasnoludów i zakończ lata panowania szczurzego króla!

Dark Gnome | Darmowa Gra

Pixelowa gra fabularna o bandzie krasnoludów! Dark Gnome to najnowsza produkcja doskonale znanego na rynku studia Upjers, które tym razem postawiło na stworzenie produkcji retro RPG z elementami MMO. Pikselowa grafika, turowa mechanika rozgrywki oraz duży nacisk na aspekt fabularny – cechy te sprawiają, że gra będzie doskonałym wyborem dla wszystkich fanów gatunku role playing. Stwórz drużynę najwaleczniejszych krasnoludów i zakończ lata panowania szczurzego króla!

Gra Dark Gnome łączy w sobie taktyczną rozgrywkę turową z elementami online. Dzięki swoim mechanikom od razu przywodzi na myśl światowy hit – Darkest Dungeon. Wszystko to okraszone przepiękną pikselową retro-grafiką i ogromną dawką humoru! U podstawy gameplayu leży fabuła, w którą będziemy się zgłębiać wraz z postępami w rozgrywce. Jednak kluczowym aspektem jest oczywiście…

Dark Gnome

…walka. Odbywa się ona tutaj w sposób turowy, znany doskonale ze wszystkich gier jRPG. Skompletujemy swoją drużynę czterech walecznych krasnoludów, których zaopatrzymy w (coraz to lepszy) ekwipunek, podniesiemy ich bitewne umiejętności i wyślemy do walki z hordami wrogów oraz potężnymi bossami. Musicie jednak wiedzieć, że skompletowanie sprawnie działającej drużyny oraz efektywne wykorzystanie jej na polu walki wcale nie należy do zadań najprostszych. Bez wątpienia przyda się do tego doza zmysłu strategicznego. Same walki rozgrywają się na planszach, które eksplorujemy na wybrany przez siebie sposób. Możemy wysyłać naszą drużynę na misje ratunkowe aby – nomen omen – ratować naszych pobratymców, misje rozpoznawcze, które pozwalają nam zdobyć zasoby, a także akcje szturmowe służące do wzywania bossów danego terytorium. A tych jest rzecz jasna kilkanaście, dlatego też rozgrywka nie ogranicza się do pokonywania w kółko tych samych plansz!

Dark Gnome

Produkcja studia Upjers posiada również rozbudowany system craftingu i rzemieślników. W mieście spotkamy:

  • Znachora, który zajmie się leczeniem naszych małych podopiecznych,
  • Kucharkę, która przygotuje leczący drużynę prowiant na wyprawy,
  • Kującego zbroje dla wojów Kowala
  • Trenera, który podszkoli ich bitewne umiejętności.

Wytwarzać poszczególne przedmioty będziemy oczywiście za materiały zdobyte oraz pozyskane (w przypadku kopalni dostarczającej minerały dla kowala) w trakcie gry. Warto zatem wybierać się na misje rozpoznawcze i nie zapominać o zapewnieniu kopalni krasnoludzkiego zaplecza pracowniczego!

Dark Gnome

Czym byłaby gra online RPG bez aspektu społecznościowego i dodatkowych opcji customizacji postaci. Znajdziemy tutaj tawernę, do której będziemy mogli zaprosić innych graczy aby wypić z nimi wirtualną „rundkę”. Podobną funkcję sprawuje również Wieża Gildii, w której spotykamy członków naszego klanu. Wieża może być dodatkowo wyposażona w różne przedmioty kosmetyczne i użytkowe! Dostępna jest również Sala Chwały, która spełnia rolę nie tylko listy z achievementami oraz rankingami graczy, ale również kompendium wiedzy, ponieważ znajduje się w niej bestiariusz! Na samym początku tego akapitu wspomniałem o opcji customizacji postaci, a łączy się ona bezpośrednio ze…

Dark Gnome

…sklepem premium. Znajdziemy w nim głównie przedmioty kosmetyczny i boosty dla konta, które pozwolą na przyśpieszenie części mechanik gry. Będą to zatem skórki oraz ekwipunek dla naszego avatara, dodatkowi, unikalni bohaterowie, a także przedmioty potrzebne do craftingu oraz talizmany. Wszystkie przedmioty oferowane przez sklep gry w żaden sposób nie wpływają na jej balans. Możemy cieszyć się pełnoprawną rozgrywką bez wydawania realnej gotówki, jednak jeżeli chcemy myśleć o wspinaniu się na szczyt rankingu graczy, warto zastanowić się nad jej wydaniem i sprawnym zagospodarowaniem zakupionych przez nią diamentów!

Dark Gnome

Dark Gnome to gra bardzo klasyczna w swoich założeniach, a jednocześnie bardzo świeża w kontekście gameplayu. Rozgrywka jest niesamowicie wciągająca, a setting samej gry pozwala wręcz „wsiąknąć” do tego krasnoludzkiego świata. Tytuł ten dostępny jest całkowicie za darmo w oknie każdej przeglądarki, dlatego też potencjalni gracze nie muszą martwić się o wymagania sprzętowe. Jeżeli zatem jesteś fanem gier RPG (oraz ich japońskiego podgatunku), a dodatkowo pikselowa grafika sprawia, że czujesz się „jak u siebie”, to tytuł ten będzie doskonałym wyborem. Zbierz drużynę bitnych krasnali i wyrusz na wyprawę przeciwko szczurzym siłom!