Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Dark Genesis. Zbuduj cytadelę na latającej wyspie, i poprowadź półbogów do zwycięstwa w tym idle RPG!

Zbuduj cytadelę na latającej wyspie, i poprowadź półbogów do zwycięstwa w tym idle RPG!

Magiczną krainę toczy zepsucie. Bóstwa utraciły swoją dawną chwałę, a na domiar złego toczy się krwawa wojna. Przywrócić porządek mogą jedynie potężni herosi. Poprowadź ich do boju i uratuj świat przed zagładą. Dynamiczna rozgrywka, kolorowa grafika i mnóstwo wyzwań – właśnie to oferuje Dark Genesis!

Dark Genesis | Darmowa Gra

Zbuduj cytadelę na latającej wyspie, i poprowadź półbogów do zwycięstwa w tym idle RPG! Magiczną krainę toczy zepsucie. Bóstwa utraciły swoją dawną chwałę, a na domiar złego toczy się krwawa wojna. Przywrócić porządek mogą jedynie potężni herosi. Poprowadź ich do boju i uratuj świat przed zagładą. Dynamiczna rozgrywka, kolorowa grafika i mnóstwo wyzwań – właśnie to oferuje Dark Genesis!

Dark Genesis jest opracowaną przez studio Esprit Games dynamiczną grą typu MMORPG, w której można bawić się za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Akcja tytułu toczy się w magicznej krainie, łączącej w sobie elementy różnych mitologii z rozmaitych zakątków świata. W trakcie zabawy mamy okazję objąć kontrolę nad grupą obdarzonych potężnymi mocami półbogów. Podczas swojej przygody przemierzą oni szereg lokacji utrzymanych w odmiennych klimatach – począwszy od pustyń i grobowców w stylu starożytnego Egiptu, a na przypominającej chiński Wielki Mur fortyfikacji skończywszy. Znajdą w nich mnóstwo cennych skarbów, lecz nie one okażą się kluczowe w ich podróży. Ostateczną stawką ich misji będzie bowiem powstrzymanie zagłady całej krainy, zakończenie krwawej wojny i przywrócenie dawne chwały bóstwom.

Dark Genesis

Główne założenia rozgrywki w Dark Genesis nie należą do zbyt skomplikowanych. Na sam start przygody otrzymujemy pierwszego bohatera. Gdy wciśniemy przycisk Play znajdujący się na samym środku dolnej części interfejsu, zostaniemy przeniesieni na mapę głównego wątku. Będziemy mogli zobaczyć, jak nasz podopieczny (a w późniejszym etapie grupa podopiecznych) walczy z potworami, z których wypada złoto i klejnoty. Na tym etapie nie może on zginąć. Stanowi on jedynie swego rodzaju reprezentację mechaniki gromadzenia skarbów w skrzyni, którą możemy otworzyć po upływie kilku chwil (maksymalnie zapycha się ona po dwunastu godzinach).

Gdy będziemy gotowi, możemy kliknąć na przycisk Challenge Next Stage. Pojawi się wówczas spis przeciwników i ekran wyboru drużyny, którą chcemy posłać do walki z nimi. Jest to istotny moment starcia z dwóch powodów.

Dark Genesis

Po pierwsze, musimy odpowiednio ustawić naszych półbogów. Tych walczących w zwarciu i posiadających większą liczbę punktów zdrowia warto ustawić na samym przodzie, natomiast tych preferujących magię i atakowanie na dystans w drugiej linii.

Po drugie natomiast, każdy przeciwnik oraz bohater znajdujący się pod naszą kontrolą ma przypisany jakiś żywioł (oznaczony przez kartę w lewej górnej części portretu). W tytule jest ich pięć – Woda, Natura, Ogień, Światło i Mrok. Oddziałują one na siebie w następujący sposób.

  1. Ogień dobrze radzi sobie z Naturą
  2. Natura dobrze radzi sobie z Wodą
  3. Woda dobrze radzi sobie z Ogniem

Jeśli bohater lub stwór atakuje przeciwnika z żywiołem, który jest zwalczany przez ten, który reprezentuje, wówczas otrzymuje dwudziestoprocentową premię do zadawanych obrażeń.

Dark Genesis

Nieco inaczej sprawy się mają w przypadku Światła i Mroku. Oba te żywioły zwalczają się wzajemnie. Wystawiając bohaterów reprezentujący któryś z nich możemy za to liczyć na różne bonusy dla wszystkich pozostałych postaci.

Dobór wojowników według żywiołów jest istotny jeszcze z innego powodu. Jeśli wystawimy dwóch lub więcej bohaterów reprezentujących ten sam element, wówczas wszyscy oni otrzymują wzmocnienia m.in. do zdrowia czy siły ataku.

Gdy dobierzemy już drużynę, będziemy mogli w końcu przejść do starcia. Toczy się ono automatycznie – bohaterowie samodzielnie atakują poszczególnych przeciwników i gdy zbiją ich zdrowie do zera, przechodzą do następnych. Możemy mieć jednak pewien drobny wpływ na walki. Otóż w ich trakcie naszym postaciom ładuje się pomarańczowy pasek. Gdy zostanie on całkowicie wypełniony, wówczas możemy skorzystać z ich indywidualnych umiejętności specjalnych. Część z nich zadaje olbrzymie obrażenia, inne leczą sojuszników i gwarantują różne buffy. Jeśli jednak nie chce nam się samemu z nich korzystać i wolimy ograniczyć się do obserwowania akcji, nic nie stoi na przeszkodzie, by włączyć tryb całkowicie automatyczny. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by ominąć całą bitwę i przejść od razu do jej wyników. Za darmo możemy do zrobić cztery razy dziennie.

Dark Genesis

Starcie kończy się w momencie, gdy wszystkie nasze postacie zginą lub pokonają przeciwników. W tym pierwszym przypadku rzecz jasna ponosimy porażkę i możemy podjąć kolejną próbę. W tym drugim odnosimy zwycięstwo i otrzymujemy szereg nagród. Fanty możemy także otrzymać za wykonywanie misji, codzienne logowanie itp.

Głównym rodzajem gratyfikacji jest doświadczenie dla naszego konta. Gdy awansujemy na kolejne poziomy, odblokowujemy kolejne funkcjonalności w grze.

Równie istotnymi typami nagród są złoto oraz Kryształy. Oba te elementy są niezbędne do tego, by rozwijać naszych bohaterów – podnosić im statystyki oraz uczyć kolejnych umiejętności (każda postać ma ich łącznie trzy – jeden aktywny i dwa pasywne).

Dalej mamy różnorakie przedmioty. W Dark Genesis występuje ich pięć typów – bronie, zbroje, amulety, buty oraz herby. Każdy z nich gwarantuje rzecz jasna bonusy do statystyk – tym większe, im lepszy sprzęt. Co istotne, nie jesteśmy skazani na zdobywanie wysokopoziomowego ekwipunku tylko poprzez walkę czy wykonywanie misji. Jeśli zdobędziemy kilka sztuk słabszej broni czy pancerza, możemy je połączyć w Kuźni, by wytworzyć w ten sposób lepszy przedmiot. Kosztuje to jednak pewną sumę pieniędzy.

Dark Genesis

Kolejnym typem nagród jest pożywienie. Służy ono do wysyłania naszych bohaterów na wyprawy. Gdy się na to zdecydujemy, znajdują się oni na misji przez jakiś czas (choć wciąż mogą oni brać udział w walkach), a gdy powrócą, dostarczą cenne przedmioty.

W ramach nagrody możemy także otrzymać rozmaite przedmioty użytkowe, typy waluty przydające się w różnych sytuacjach czy w końcu tzw. fragmenty bohaterów. Te ostatnie są szczególnie interesujące. Po zebraniu ich odpowiedniej liczby jednego typu, możemy przywołać przypisanego do nich bohatera. Fragmenty możemy także zdobyć w budynku żywiołów za tzw. Serca Żywiołów. Losowe rodzaje kosztują mniej, a konkretne zdecydowanie więcej.

Nowych bohaterów możemy także przywoływać w Hali przyzwań. Raz dziennie jest to darmowe. Później musimy wykorzystywać tzw. Bilety przywoływań bądź walutę premium, czyli fioletowe diamenty. Jej niewielkie ilości zgarniemy po prostu grając w tytuł, jednak duże ilości możemy zdobyć wydając prawdziwe pieniądze. Przydaje się ona nie tylko do nadmiarowego przywoływania, ale również chociażby wymiany na złoto i inne typy pieniędzy, kupowanie przydatnych przedmiotów sklepie czy uzyskanie kolejnych stopni statusu VIP gwarantujących różnorakie bonusy.

Warto zaznaczyć, że nadmiarowych bohaterów możemy bez problemu wymienić na cenne przedmioty, jak chociażby kryształy potrzebne do awansu. Ponadto jeśli posiadamy więcej niż jedną postać tego samego typu, możemy je połączyć, zyskując tym samym silniejszego wojownika.

Dark Genesis

Zbieranie coraz potężniejszej drużyny herosów jest niezbędne nie tylko by pokonywać kolejne poziomie w, nazwijmy to, „wątku głównym”. W grze istnieją także różnorakie wyzwania, jak chociażby złożona z szeregu poziomów Wieczna Otchłań czy Bossowie z Lampy. Ich pokonywanie jest rzecz jasna nagradzane. Ponadto w tytule istnieje możliwość rywalizacji z innymi graczami bądź też łączenie się z nimi w gildie, by wspólnie walczyć bądź też nawet pomagać sobie w zdobywaniu kolejnych bohaterów.

Dark Genesis może pochwalić się kolorową, trójwymiarową oprawą graficzną. Podobać mogą się przede wszystkim różnorakie efekty towarzyszące umiejętnością. Przyjemna jest także oprawa muzyczna, utrzymana w klimatach fantasy. Co ciekawe, znalazły się w niej pewne utwory, które część z graczy bez problemu powinna rozpoznać.

Dark Genesis jest zatem grą, która może przypaść do gustu osobom, które niekoniecznie chciałyby grać w coś angażującego bardzo dużo czasu, ale mają ochotę na produkcję utrzymaną w klimatach fantasy. Rozgrywka w tytule jest szybka, satysfakcjonująca i niezbyt skomplikowana, lecz wymaga także odrobiny analizy sytuacji. Podsumowując, z pewnością jest to produkcja godna uwagi.

Oto kilka rad, które przydadzą Ci się na początku:

  1. Pamiętaj, by codziennie wykorzystywać jedną darmową szansę na przyzwanie bohatera. Szybko w ten sposób powiększyć swoją drużynę.
  2. Z czasem przeciwnicy staną się wyraźnie potężniejsi. Regularnie podnoś umiejętności swoich bohaterów, by mieć z nimi szanse.
  3. Po odblokowaniu Wiecznej Otchłani przejdź kilka poziomów w niej. Umożliwi ci to szybsze wzmocnienie Twoich wojowników.