Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra CRSED:FOAD. Battle Royale inne niż wszystkie!

Battle Royale inne niż wszystkie!

Witajcie w CRSED:FOAD – grze z gatunku battle royale, która w swoich podstawach wykorzystuje wszystkie lubiane przez graczy mechaniki, jednak jej setting stanowi istny powiew świeżości. Stań do walki z graczami z całego świata i sprawdź czy uda ci się zostać ostatnim ocalałym na polach kolejnych bitew!

CRSED:FOAD | Darmowa Gra

Battle Royale inne niż wszystkie! Witajcie w CRSED:FOAD – grze z gatunku battle royale, która w swoich podstawach wykorzystuje wszystkie lubiane przez graczy mechaniki, jednak jej setting stanowi istny powiew świeżości. Stań do walki z graczami z całego świata i sprawdź czy uda ci się zostać ostatnim ocalałym na polach kolejnych bitew!

CRSED: F.O.A.D. to gra battle royale, która na pierwszy rzut oka jest klasycznym przedstawicielem gatunku, jednak – cytując klasyka – nic bardziej mylnego. Trzon rozgrywki pozostał co prawda niezmieniony, ale głównym narzędziem naszego wyposażenia będą… przyrządy kuchenne! Tak niecodzienne rozwiązanie wprowadza mnóstwo innowacyjności oraz ogromną dawkę humoru! A jeżeli nie wierzycie na słowo, odpowiedzcie sobie na pytanie: czy w jakimś innym tytule będziecie obawiać się gracza z durszlakiem na głowie? Warto na wstępie dodać, że mimo świetnej grafiki wymagania CRSED: F.O.A.D. nie są wysokie, a grę odpalimy nawet na leciwych pecetach.

CRSED:FOAD

Po zalogowaniu się w kliencie oraz wejściu do gry przywita nas klasyczne Lobby, w którym znajdziemy zakładki odpowiadające za poszczególne elementy rozgrywki. Będą to następująco: Find a game (gdzie rozpoczniemy rozgrywkę), Customization (gdzie dostosujemy wygląd naszej postaci), Workshop (w którym będziemy craftować przedmioty kosmetyczne), Inventory (gdzie sprawdzimy – rzecz jasna – nasz ekwipunek), a także Item Shop (czyli sklepik premium) oraz Leaderboard – lista rankingowa wszystkich najlepszych graczy.

CRSED:FOAD

Tym co w grach battle royale najważniejsze jest oczywiście sama rozgrywka, do której przeniesiemy się po kliknięciu pomarańczowego przycisku START. W każdym meczu brać udział może aż do 36 graczy, którzy zmierzą się w jednym z trzech trybów:

  • Solo – każdy przeciwko każdemu,
  • Duo – walki drużyn dwuosobowych,
  • Squad – walki drużyn złożonych z 3-4 graczy.

Co ciekawe, podczas samej rozgrywki możemy płynnie przełączyć widok z pierwszej do trzeciej osoby i w związku z tym twórcy zastosowali mechanikę tzw. „trzymających kamerę” minionów aby wyrównać szanse graczy używających obu trybów! Jest to rozwiązanie bardzo innowacyjne i warte uwagi, ponieważ każdy gracz może cieszyć się swoim ulubionym widokiem jednocześnie nie tracąc (bądź zyskując) przewagi nad innymi.

CRSED:FOAD

CRSED: F.O.A.D. jest grą dynamiczną a jednocześnie bardzo taktyczną. Już od pierwszego meczu będziemy musieli nauczyć się poruszania po mapie, skradania, a także wykorzystania zalet otaczającego nas świata. Podstawy gameplayu nie różnią się od innych gier tego gatunku – naszym zadaniem będzie znalezienie wyposażenia, anihilacja innych graczy oraz ucieczka przed stale zmniejszającą się strefą. Jeżeli zostaniemy za nią, nasze zdrowie zacznie w błyskawicznym tempie zbliżać się ku zeru. Warto również wiedzieć, że każda z dostępnych w grze broni ma inna specyfikę celowania, a nawet odrzutu. Nie zniechęcajcie się jeżeli podczas pierwszych potyczek wasze umiejętności strzeleckie nie będą zadowalające, a pokonanie przeciwnika będzie sprawiało wiele trudności. Po kilku rozgrywkach się to zmieni!

CRSED:FOAD

Musicie również pamiętać, że tryb battle royale rządzi się innymi prawami, niż klasyczne strzelanki. Waszym zadaniem jest przetrwać! Oznacza to więc tyle, że walka i szukanie ofiar nie zawsze będą najlepszym rozwiązaniem. Oczywiście w dużej mierze zależy to od tego, w jakim miejscu zespawnuje nas gra na początku potyczki, jednak ukrywanie się i wykorzystywanie przewagi otoczenia jest bardzo często kluczowe do osiągnięcia sukcesu. Co więcej warto również wytężyć swój słuch, bo „namierzanie” przeciwników, czy też samej walki oszacujemy na podstawie… dochodzących do nas odgłosów. Podczas jednej z moich rozgrywek udało mi się w ten sposób ominąć pole bitwy, na którym poległo blisko 15 graczy!

CRSED:FOAD

Warto również wspomnieć o innych, „ekonomicznych” aspektach gry. Producenci przygotowali dla nas szereg aktywności, którymi możemy zająć się pomiędzy kolejnymi meczami. Będzie to (wspomniana wcześniej) zakładka Workshop, a także Market. W naszym warsztacie będziemy wytwarzać przedmioty kosmetyczne takie jak maski, stroje startowe, skórki, gesty postaci, a także wiele więcej. Ich tworzenie uzależnione jest od dwóch rzeczy – zdobytej przez nas wirtualnej gotówki oraz dostępności przepustki sezonowej, o której szerzej w kolejnym akapicie. Wirtualną gotówkę zdobędziemy poprzez rozgrywanie kolejnych gier, wykonywanie dziennych zadań oraz achievementów, a także we wspomnianym markecie, gdzie sprzedamy niepotrzebne nam przedmioty!

CRSED:FOAD

Gra jest całkowicie darmowa i nie wymaga żadnych subskrypcji ani ukrytych opłat. Aby produkcja mogła jednak funkcjonować, znajdziemy w niej sklepik premium, w którym dostępne są przedmioty kosmetyczne oraz składniki do wytwarzania kamizelek, spodni itp. Co więcej twórcy przygotowali również opcję płatnej przepustki sezonowej (zwanej tutaj „The Wild West Stories Book”), która jest już standardem w grach PvP online. Dzięki niej wraz z postępami w danym sezonie będziemy mogli wytwarzać unikalne nagrody zarezerwowane dla graczy premium i niedostępne po jego zakończeniu. Przepustka sezonowa (czyli część Workshopu) jest dostępna również w wersji darmowej i zapewni nam unikalne nagrody, których jest jednak nieco mniej, niż w wersji płatnej. Co ważne, żadne z przedmiotów premium nie wpływają w jakikolwiek sposób na balans rozgrywki, a jest to kluczowe w tytule opartym na rozgrywce player versus player.

CRSED:FOAD

Podsumowując, nowa produkcja doskonale znanego na rynku studia Gaijin to doskonały wybór dla wszystkich graczy, którzy szukają czegoś nowego w gatunku battle royale. Złożona, wciągająca rozgrywka, potężna dawka humoru, a także świetna grafika i nieinwazyjne opcje premium – wszystko to sprawia, że CRSED: F.O.A.D. powinno przykuć Waszą uwagę na setki godzin. Pobierz grę już dzisiaj i przekonaj się czy poradzisz sobie na polach kuchennych bitew!

Kilka przydatnych porad dla nowych graczy:

  • Wykorzystuj zakamarki i dachy by pozostać poza linią widoczności dla innych graczy jednocześnie mając na nich oko,
  • Lodówki są pełne jedzenia i… uzbrojenia – sprawdzajcie je, gdy tylko takowe odnajdziecie,
  • Gdy o jedzeniu mowa – wykorzystacie je do leczenia swojej postaci (domyślnie umiejętność ta przypisana do klawisza T). Możecie robić to podczas przemieszczania się, a także prowadzenia pojazdu,
  • Nie przegapcie dwóch slotów na specjalne uzbrojenie – „bunny slippers” oraz „knee pad”,
  • Nie wydawaj zdobytej waluty premium od razu. Najpierw zastanów się w co warto będzie ją zainwestować.