Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Conqueror's Blade. Średniowieczne MMO z elementami strategii!

Średniowieczne MMO z elementami strategii!

Witajcie w świecie Conqueror’s Blade – innowacyjnego, hybrydowego MMORP(s)G, który dodatkowo pełen jest sprawdzonych elementów z gier strategicznych, a nawet nadal szalenie popularnego gatunku MOBA! Wasz avatar będzie musiał wykazać się nie tylko umiejętnością walki na różnych polach bitwe, ale i również doskonałym zmysłem strategicznym. Wszystko to dostępne całkowicie za darmo w systemie free-to-play. Musicie uwierzyć nam na słowo – w taką grę jeszcze nie graliście!

Conqueror's Blade | Darmowa Gra

Średniowieczne MMO z elementami strategii! Witajcie w świecie Conqueror’s Blade – innowacyjnego, hybrydowego MMORP(s)G, który dodatkowo pełen jest sprawdzonych elementów z gier strategicznych, a nawet nadal szalenie popularnego gatunku MOBA! Wasz avatar będzie musiał wykazać się nie tylko umiejętnością walki na różnych polach bitwe, ale i również doskonałym zmysłem strategicznym. Wszystko to dostępne całkowicie za darmo w systemie free-to-play. Musicie uwierzyć nam na słowo – w taką grę jeszcze nie graliście!

Swoją przygodę z tytułem rozpoczniemy od stworzenia postaci w kreatorze, która stanie się tym samym naszym avatarem w świecie gry. Na razie musicie uwierzyć mi na słowo – możliwości customizacji aparycji bohaterów są tutaj ogromne. Oprócz wyglądu wybierzemy też jedną z dostępnych klas postaci (a raczej oręża, w którym będziemy się specjalizować). Będą to długie miecze, piki, włócznie, japońskie miecze Nodachi, podwójne krótkie miecze, glewie, łuki oraz muszkiety. Jednak zaznaczam już teraz, że znany z innych gier MMORPG podział klasowy działa tutaj nieco inaczej, bo jest on bardziej płynny. Wraz z poziomem doświadczenia nie dostaniemy tutaj również efektownych skilli, a jedynie realistyczne umiejętności, które przypominać mogą nieco te z singlowego hitu Kingdom Come: Deliverence.

Conqueror's Blade

Podstawą rozgrywki będzie rzecz jasna walka. Tak jak wspomniałem w nagłówku – Conqueror’s Blade to gra niecodzienna. W klasycznym MMO obchodziłaby nas tylko jedna postać, ale nie tutaj! Poza rozwojem swojego bohatera bardzo ważne będzie zadbanie o wojsko oraz wojenne machiny oblężnicze! Wszystko to odbywa się – rzecz jasna – w specjalnych zakładkach menu. Jeżeli znajdą się tutaj jacyś weterani Total War: Arena, na pewno będą mieli skojarzenia właśnie z tym tytułem. Będziemy odblokowywać coraz to lepsze jednostki, bataliony, wojenną technologię oraz aktywne/pasywne umiejętności w walce. Dodam również, że sam gameplay starć toczy się w kilku trybach, jak chociażby Castle Siege, a także Conquest. Musicie pamiętać, że jest to tytuł głównie PvP i osiągnięcie sukcesu zależeć będzie od umiejętnej kooperacji z innymi graczami na mapie. Pokonanie w pojedynkę 30 wrogów (bo tylu można spotkać chociażby w Castle Siege) oraz ich armii graniczy z cudem niezależnie od umiejętności gracza!

Conqueror's Blade

Mogłoby się wydawać, że w takiej grze wątek fabularny wykonywać będziemy w głównym hubie przenosząc się z niego na poszczególne plansze, jednak jest zupełnie odwrotnie. Gra oferuje otwarty świat, który będziemy przemierzać sami (jednak nie w sposób znany z gier RPG, a bardziej z tytułów strategicznych) wykonując dziesiątki questów w różnych miastach, które przyjdzie nam odwiedzić. Do potyczek będziemy mogli dołączyć bezpośrednio w zakładce „Battle” z każdego miejsca na mapie (po wykonaniu uprzednio kilku questów fabularnych u specjalnych NPC). Fabularny questline jest zresztą pewną formą przedłużenia samouczka, bo to właśnie dzięki niemu odblokowujemy dostęp do poszczególnych trybów gry. Szereg interakcji z NPC jest tutaj jednak dość standardowy. Wykonamy u nich dziesiątki zadań pobocznych, dziennych i tygodniowych, zakupimy bądź sprzedamy ekwipunek, a także rozwiniemy swoje umiejętności w craftingu, którego nie należy lekceważyć o czym w akapicie poniżej.

Conqueror's Blade

Wbrew pozorom, system craftingu Conqueror’s Blade jest naprawdę prosty i intuicyjny. Jego podstawą są zebrane surowce (rudy żelaza, drewno, jedzenie, wełna itp.). Naszym zadaniem będzie dostarczenie materiałów rzemieślniczych do specjalnych NPC lub bezpośrednio do naszej armii (w przypadku jedzenia). Same surowce są też doskonałym środkiem wymienny, czyli podstawą handlu na growym rynku. Macie za dużo rudy żelaza, a za mało drewna? Nie ma problemu! Wymiana pozwoli osiągnąć zamierzony efekt zarówno Tobie, jak i innemu graczowi. Dzięki nim możecie też szybko napełnić swoją wirtualną sakiewkę ze złotem. Musicie jednak pamiętać, że crafting przedmiotów ekwipunku możliwy jest tylko w zaprzyjaźnionych i neutralnych miastach (bo nie wszystkie będą Wam przychylne!), natomiast machiny oblężnicze, czyli trebusze, wieże, tarany skonstruujecie w zakładce Workshop. Częścią mechaniki craftingu jest również dbanie o to, by dostawy surowców rozsyłane w różne zakamarki mapy dotarły bezpiecznie do wyznaczonego celu.

Conqueror's Blade

Conqueror’s Blade to gra, która od samego początku swojego istnienia opiera się na modelu free-to-play co też sprawia, że dostępny jest tutaj sklep premium z walutą „sovereigns”. Pewnie część z czytających ten tekst w tym momencie zmartwiła się, że bonusy dostępne za walutę premium wpływają na balans rozgrywki, co jest kluczowe w przypadku tytułu opartego na potyczkach player versus player. Cytując znanego youtubera: „nic bardziej mylnego”. Twórcy bardzo dużo uwagi poświęcili temu, aby przedmioty premium były stricte opcjonalne i nie wpływały w żaden sposób na właściwą mechanikę rozgrywki. W growym sklepiku dostaniemy więc głównie itemy kosmetyczne służące customizacji naszego avatara oraz bojowych jednostek. Poza tym dostępne w nim są również boosty nieco przyśpieszające zdobywanie doświadczenia itp. Jednak nawet za wykonywanie podstawowych questów fabularnych oraz misji dodatkowych nagrody otrzymamy czasem właśnie takie „przyśpieszacze”!

Conqueror's Blade

Jak więc sami widzie, Conqueror’s Blade to gra innowacyjna i świeża. Łączy w sobie tak wiele elementów różnych gatunków, że (tylko) na pierwszy rzut oka może wydać się to przytłaczające! Jest to gra, która w dużej mierze stawia na realizm, dlatego nie uświadczycie tutaj magii oraz potworów, jednak nie będzie to nawet w najmniejszych stopniu powodem nudy, bo średniowieczny setting jest aż nadto wciągający. Twórz swoje garnizony, dołączaj do potężnych klanów, bierz udział w rozgrywce politycznej i ekonomicznej! Gra jest całkowicie darmowa, a opcje premium w żaden sposób nie wpływają na – tak ważny w przypadku tytułu PvP – balans rozgrywki. Tytuł ten polecamy wszystkim fanom gier player versus player oraz tym, którzy szukają czegoś nowego w nieco skostniałym gatunku MMORPG!

Przydatne porady dla początkujących łowców potworów:

  • Na początku (po przejściu samouczka) stawaj w szranki z przeciwnikami komputerowymi (AI) aby nabrać nieco wprawy i odblokować przydatne skille zdobywanie z kolejnymi poziomami doświadczenia,
  • Spróbuj opanować mechanikę działania swojej broni zanim wybierzesz potyczki PvP – jest ona podstawą starć z innymi graczami,
  • Srebrne monety możecie zdobyć losowo we wszystkich rodzajach rozgrywki i nie są one wymienialne,
  • Najszybszy sposób na zdobywanie lepszego ekwipunku to… potyczki PvP rzecz jasna. Ich drop jest również losowy przez co system zachęca do kolejnych starć,
  • Gra posiada wbudowany autotracker questów fabularnych. Kliknijcie alt aby odblokować kamerę, a następnie tekst interesującego was questa, żeby Wasza postać sama podążyła do wyznaczonego celu,
  • Dwie najważniejsze rzeczy na mapie świata dla początkujących graczy to „resource camps” oraz „rebels”. Materiałów z tych pierwszych użyjesz do craftingu, te drugie są natomiast doskonałym miejscem zdobywania punktów doświadczenia oraz przedmiotów do zadań typu radiant,
  • Twoje przetrwanie jest najważniejsze – jeżeli Twój avatar polegnie, jego jednostki wycofują się z pola bitwy i pojawiają dopiero po respawnie!