Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Charm Farm. Farmerska gra w świecie magii

Farmerska gra w świecie magii

Magiczny las potrzebuje Twojej pomocy po najeździe złego czarnoksiężnika! Wciel się w maga, zbieraj surowce, odwiedzaj przyjaciół i buduj własną farmę, by przywrócić niegdysiejszy blask tego niezwykłego boru. I pamiętaj o ciasteczkach dla Twoich dzielnych pomocników – futrzastych Szmu.

Charm Farm | Darmowa Gra

Farmerska gra w świecie magii Magiczny las potrzebuje Twojej pomocy po najeździe złego czarnoksiężnika! Wciel się w maga, zbieraj surowce, odwiedzaj przyjaciół i buduj własną farmę, by przywrócić niegdysiejszy blask tego niezwykłego boru. I pamiętaj o ciasteczkach dla Twoich dzielnych pomocników – futrzastych Szmu.

Charm Farm jest prostą strategią ekonomiczną opracowaną przez studio Nevosoft, w której można bawić się za darmo za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Jej akcja toczy się w magicznym lesie, który został najechany przez siły złego czarnoksiężnika Garpa, zmuszając strażniczkę tego terenu, wróżkę Kaję, do ucieczki. Teraz potrzebuje ona pomocy innych czarodziejów, by przywrócić swoją domenę do dawnego stanu. To właśnie w nich wcielają się gracze.

Charm Farm

Cel rozgrywki Charm Farm jest dość jasny – zbudować jak najładniejszą i najsprawniej funkcjonującą farmę, wykonując po drodze rozmaite zlecenia dawane nam przez program. Aby to zrobić, po pierwsze musimy gromadzić manę, która wymagana jest to wykonywania jakichkolwiek działań. Najbardziej podstawowym sposobem jej zdobywania jest klikanie na tzw. źródła many, czyli skupiska fioletowych kryształów. Odnawiają się one co pięć minut.

Gdy będziemy mieli już manę, możemy przystąpić do oczyszczania terenu i zbieraniu podstawowych surowców. Robimy to po prostu klikając na drzewa, kamienie bądź krzaki i odczekując wymagany czas. Warto zaznaczyć, że z czasem znów się pojawiają się one na zajmowanej przez nas mapie, więc raczej nie ma obaw, że nagle nam zabraknie fundamentalnych materiałów.

Charm Farm

W końcu, po zebraniu surowców, możemy przystąpić do wznoszenia kolejnych budynków. Najpierw musimy postawić ich fundamenty. Kosztuje to złoto, które jest produkowane przez różne rodzaje konstrukcji (czy to automatycznie, czy po wymianie odpowiedniej liczby many). Monety zdobędziemy także chociażby sprzedając różne fanty odnajdywane na planszy na targowisku. Gdy posady będą już gotowe, konieczne okaże się wykończenie naszego gmachu. Wykorzystujemy do tego zdobyte wcześniej materiały oraz przedmioty specjalne pokroju młotków czy magicznego pyłu (one również są wytwarzane przez różne budynki). Warto zaznaczyć, że raz postawione konstrukcje można później przesuwać, obracać, sprzedawać, a nawet przenosić do magazynu, by postawić je później.

W Charm Farm możemy także zająć się hodowlą roślin i zwierząt. Do tego pierwszego potrzebujemy przygotowania grządek. Gdy te będą już gotowe, musimy wydać odpowiednią liczbę złotych monet na nasiona wybranego przez nas rodzaju flory – rzecz jasna w większości nie zwykłej, a magicznej. Później musimy chwilę odczekać i już możemy zbierać plon, którym są dodatkowe punkty magii. Ze żniwami trzeba się jednak śpieszyć, gdyż dojrzałe rośliny z czasem usychają. Przywrócić je do życia możemy za pomocą magicznej konewki (które możemy zdobyć na przykład zbierając specjalne kolekcje). Z kolei zwierzęta możemy hodować w specjalnych budynkach i tworzyć za pomocą many.

Charm Farm

Jako, że sterowany przez nas bohater jest czarodziejem, w trakcie zabawy możemy się wspomóc magią. Czary opracowujemy w tzw. Wieży czarów, co kosztuje manę i, w przypadku wyższych poziomów, złoto. Pomagają nam one na przykład w odnawianiu uschniętych upraw czy przyspieszaniu produkcji w budynkach. Dostęp do kolejnych zaklęć zyskujemy zbierając Doświadczenie czarownika, które jest „towarem ubocznym” opracowywania już dostępnych uroków.

Wykonywany przez sterowaną przez nas postać zawód wiąże się z jeszcze jedną istotną rzeczą – to nie ona wykonuje wszystkie czynności wymagające wysiłku fizycznego. Tego typu zadaniami zajmują się futrzaste, uzależnione od ciastek stworki zwane Szmu. Zamieszkują one budowane przez nas specjalne domki. Na początku mamy do dyspozycji jedynie dwóch pomocników i tylko tyle akcji naraz możemy wykonać. Z czasem jednak możemy zwiększyć ich liczbę, wznosząc kolejne schronienia.

Charm Farm

Wykonując najróżniejsze czynności i zbierając elementy produkowane przez budynki gromadzimy również punkty doświadczenia. Po zebraniu ich odpowiedniej liczby, awansujemy na kolejny poziom. Nagrodą za to jest między innymi odblokowywanie kolejnych konstrukcji, w tym elementów kosmetycznych, jak obeliski czy czy ogrodzenia, a także rośliny oraz zwierzęta.

Inną nagrodą za wzrost doświadczenia są niewielkie ilości tzw. Rubinów. To waluta premium, która, podobnie jak złoto, jest także do kupienia za prawdziwe pieniądze w sklepie gry. Możemy ją wydać na przykład na przyspieszanie wznoszenia konstrukcji czy wykonywania konstrukcji, natychmiastowe odblokowywanie różnych wysokopoziomowych budynków, dodatkową manę itp.

Rubiny i złoto możemy także otrzymać za dziennie logowanie. Oprócz tego w ramach nagród za to rozdawane są chociażby dodatkowe surowce.

Charm Farm

Jeśli mimo gromadzenia zapasów, czy to poprzez ich zbieranie, czy to zdobywanie jako gratyfikacji za zabawę, wciąż cierpimy na ich brak, to zawsze możemy poprosić naszych znajomych o jakiś prezent. Co więcej, istnieje opcja osobistego odwiedzenia ich farmy, co wiąże się nie tylko ze sprawdzeniem, jak się ona prezentuje, lecz również możliwością czerpania korzyści z jego budynków. Kosztuje to jednak energię premium, która jest uzupełniana za pomocą Rubinów.

Oprawa graficzna Charm Farm jest dwuwymiarowa, kolorowa i stylowo przypomina nieco ilustracje w baśniowych księgach. Klimat fantasy dodatkowo wzbogaca ścieżka dźwiękowa oraz odgłosy tła.

Charm Farm

Jeśli zatem lubicie od czasu do czasu wirtualnie przenieść się do świata rodem z bajek czy baśni i jednocześnie preferujecie w miarę spokojną zabawę w budowanie swojej posiadłości, w której odnajdą się zarówno dorośli, jak i nieco młodsi odbiorcy, to Charm Farm powinien przypaść Wam do gustu. Dodawanie nowych elementów do swojej farmy, poszerzanie ich granic i patrzenie, jak z prostej osady staje się ona cieszącą oko, prężnie działającą placówką, potrafi zapewnić rozrywkę na naprawdę długie godziny.

Oto kilka rad, które przydadzą Ci się na początku:

  1. Warto jest wykonywać misje zlecane przez grę. Poprowadzą Cię one przez rozbudowę farmy i zagwarantują atrakcyjne nagrody, w tym złoto oraz Rubiny.
  2. Pamiętaj o regularnym zbieraniu many, czy to ze źródeł, czy z roślin. Zasób ten potrafi bardzo szybko się wyczerpać i jeśli tak się stanie, zostaniesz bezradny.
  3. Nie zapominaj o oczyszczaniu mapy z kamieni, krzaków, drzew i innych tego typu elementów. Zagwarantuje Ci to surowce oraz miejsce na wznoszenie kolejnych budynków.