Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Burning Rubber 5 XS. Brutalne wyścigi samochodowe, w których wszystkie chwyty sa dozwolone!

Brutalne wyścigi samochodowe, w których wszystkie chwyty sa dozwolone!

Dwanaście tras, dwadzieścia różnorodnych pojazdów, mnóstwo broni i wyzwań – oto, co znajdziecie w Burnin Rubber 5 XS. Stań do rywalizacji w emocjonujących, pełnych wybuchów wyścigach, w których obowiązuje tylko jedna zasada – być pierwszym na mecie.

Burning Rubber 5 XS

Dostępne również wersje mobilne:

Burning Rubber 5 XS | Darmowa Gra

Brutalne wyścigi samochodowe, w których wszystkie chwyty sa dozwolone! Dwanaście tras, dwadzieścia różnorodnych pojazdów, mnóstwo broni i wyzwań – oto, co znajdziecie w Burnin Rubber 5 XS. Stań do rywalizacji w emocjonujących, pełnych wybuchów wyścigach, w których obowiązuje tylko jedna zasada – być pierwszym na mecie.

Burnin Rubber 5 XS jest opracowaną przez studio Xform niezwykle dynamiczną produkcją wyścigową, w którą można zagrać przez przeglądarkę internetową. Zabawa w tytule może przywodzić na myśl takie hity, jak FlatOut czy Twisted Metal.

Na samym początku rozgrywki w Burnin Rubber 5 XS musimy wybrać trasę. Na start dostępna jest tylko jedna, kolejne odblokowujemy wraz z postępami w rywalizacji. Łącznie jest ich dwanaście. Zabierają nas one między innymi na stadion, w góry, do miasta czy na stację kolejową.

Następnie przechodzimy na ekran wyboru samochodu. Początkowo ich wybór też jest dość mocno ograniczony, gdyż dostępne są jedynie trzy z łącznej puli dwudziestu. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku torów, kolejne są odblokowywane wraz z postępami w zabawie – z części z nich można korzystać od razu za darmo, a inne zakupić za zdobywaną gotówkę. Warto zaznaczyć, że obecne w grze pojazdy różnią się nie tylko wyglądem, ale również trzema parametrami – prędkością, zwrotnością oraz pancerzem. Każdy może zatem wybrać te cztery kółka, które najbardziej pasują do jego ulubionego stylu rozgrywki.

Gdy już postanowimy, którym samochodem chcemy spróbować swoich sił w wyścigu, musimy dobrać odpowiednie uzbrojenie. Na pierwszy ogień idzie broń bardziej lekka – karabiny, strzelby, lasery itp. Później przychodzi czas na wybór cięższego oręża, takiego jak rakiety, granaty czy miny. W obu przypadkach na samym początku rozgrywki są dostępne jedynie cztery rodzaje rynsztunku, kolejne możemy zakupić za dolary.

Po dokonaniu wszystkich powyższych wyborów w końcu możemy rozpocząć wyścig. Mierzymy się podczas nich z ośmioma przeciwnikami. Nasze zadanie jest bardzo proste – ukończyć je na jak najwyższej pozycji. Nie będzie to jednak proste, gdyż nasi przeciwnicy nie będą wahali się przed użyciem swoich broni zarówno przeciwko nam, jak i pozostałym zawodnikom. Oczywiście nie musimy pozostawać dłużni i możemy skorzystać z własnego oręża. Trzeba jednak uważać, gdyż liczba amunicji jest ograniczona. Regenerujemy ją za pomocą jednego z rodzajów znajdziek rozrzuconych na planszy. Pozostałe dają nam chwilowe turboprzyspieszenie bądź naprawiają nasz pojazd.

Należy zaznaczyć, że wyeliminowany pojazd nie znika z wyścigu na dobre. Ich zniszczenie jedynie je opóźnia, co może jednak znacznie ułatwić nam drogę do zwycięstwa.

Jak zostało wspomniane wyżej, odblokowywanie nowych broni bądź samochodów kosztuje pieniądze. Możemy zdobyć je na różna sposoby. Najbardziej oczywistym jest wygrywanie w kolejnych wyścigach. Kasa „wpada” również między innymi za zbieranie ikonek dolara oraz tzw. sekretnych paczek porozrzucanych po mapach, a także eliminowanie przeciwników. Gra nagradza nas dodatkową walutą także za czas w niej spędzony. Co pięć minut otrzymujemy szansę odebrania 10 tysięcy dolarów na ekranie wyboru samochodu.

Ukończenie wszystkich tras dostępnych w Burnin Rubber 5 XS na pierwszym miejscu niekoniecznie musi oznaczać koniec zabawy. W grze istnieje także dziesięć osiągnięć, wymagających od nas między innymi zdobycia odpowiedniej ilości gotówki czy zakupienia wszystkich broni. Wykonanie wszystkich tych dodatkowych zadań zaowocuje specjalną nagrodą.

Burnin Rubber 5 XS wyróżnia się całkiem atrakcyjną jak na produkcję przeglądarkową oprawą graficzną, pełną efektownych wybuchów i innych efektów. Zabawę umila dynamiczna muzyka, rockowa muzyka zachęcająca nas do przyciśnięcia gazu do dechy podczas wyścigów.

Jeśli zatem w przeszłości zagrywaliście się w Carmageddona bądź wymienione na wstępie FlatOuta lub Twisted Metal, to Burnin Rubber 5 XS powinien zagwarantować Wam sporo przyjemnej rozrywki. Wykonywanie kolejnych wyzwań i patrzenie, jak zniszczone przez nas pojazdy przeciwników wylatują w powietrze, mogą stanowić źródło ogromnej satysfakcji.

Oto kilka rad, które przydadzą Ci się na początku:

  1. Podczas wyścigów poluj na rozrzucone po mapie power-upy – czerwone odnawiają amunicje, zielone naprawiają samochód, a niebieskie gwarantują chwilowe przyspieszenie.
  2. Obserwuj, w którą stronę skierowany jest ogień przeciwników, i staraj się unikać wystrzeliwanych przez nich pocisków.
  3. Dobrym pomysłem jest wybór jednej broni, która strzela do przodu, oraz jednej broni, na przykład wyrzutni min, będącej w stanie zagrozić przeciwnikom znajdującym się za tobą.
  4. Podczas wchodzenia w ciasne zakręty wciśnij klawisz Shift, który wprowadzi twój samochód w poślizg.