Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Blankos Block Party. Zręcznościowa, kompetytywna gra od twórców Minecrafta!

Zręcznościowa, kompetytywna gra od twórców Minecrafta!

Lubicie takie produkcje jak Roblox czy Fall Guys: Ultimate Knockout? Jesteście typem kolekcjonerów cieszących się na samą myśl o powiększeniu swojej kolekcji? Jeśli tak, to Blankos Block Party może okazać się produkcją właśnie dla Was.

Blankos Block Party | Darmowa Gra

Zręcznościowa, kompetytywna gra od twórców Minecrafta! Lubicie takie produkcje jak Roblox czy Fall Guys: Ultimate Knockout? Jesteście typem kolekcjonerów cieszących się na samą myśl o powiększeniu swojej kolekcji? Jeśli tak, to Blankos Block Party może okazać się produkcją właśnie dla Was.

W tym dziele studia Mythical Games, w skład którego wchodzą osoby pracujące między innymi przy Minecrafcie czy World of Warcraft, możecie brać udział w dynamicznej rywalizacji z innymi graczami, tworzyć własne mapy czy zbierać elementy kosmetyczne, którymi możemy upiększać sterowane przez nas wirtualne zabawki zwane Blankosami. Wszystko to w atrakcyjne, kolorowej oprawie graficznej.

Blankos Block Party jest opracowaną przez studio Mythical Games darmową produkcją kładącą olbrzymi nacisk na funkcje sieciowe, która może przypominać nieco takie pozycje, jak Roblox czy Fall Guys: Ultimate Knockout. Jej akcja toczy się w dziwacznej krainie zamieszkiwanej przez ożywione zabawki przypominające nieco popularne Funko POP-y, znane jako Blankos. To właśnie w nie wcielają się gracze i w ich skórze stają do emocjonującej rywalizacji w najróżniejszych wyzwaniach testujących przede wszystkim ich zręczność.

Blankos Block Party

Po rozpoczęciu zabawy wszyscy gracze muszą ukończyć samouczek, wyjaśniający w jaki sposób poruszać się naszym Blankosem. Możemy nim biegać, skakać (w tym podwójnie) oraz odbijać się od ścian niczym chociażby Meat Boy z popularnej serii dwuwymiarowych platformówek. Gdy podstawy będziemy mieli już opanowane, przeniesiemy się do lokacji zwanej Junction. Jest to całkiem spory hub, w którym możemy odkrywać różne sekrety, rozmawiać z postaciami niezależnymi, wyjaśniającymi jak działają dodatkowe funkcje obecne w tytule (na przykład strzelanie), spotykać się z innymi graczami, wchodzić z nimi w interakcję za pomocą czatu oraz specjalnych gestów, a także wskakiwać do dziur, które stanowią teleport to rozmaitych aktywności (możemy się do nich dostać także za pośrednictwem menu głównego poprzez opcję Party Bus).

Pierwszy otwór obecny w Junction prowadzi nas do Triali. Są to wyzwania, w których bierzemy udział samotnie. Większość z nich polega na jak najszybszym pokonaniu danej mapy. Rzecz jasna nie będzie to proste. Na planszach znajdziemy bowiem przeszkody, kręte zakręty oraz szereg innych „przeszkadzajek”. Nierzadko jednak mapy obfitują również elementy mające za zadanie nieco ułatwić graczom życie. Mowa tu chociażby o zielonych polach zwiększających prędkość Blankosów czy trampolinach, na których można wybić się i dostać na wyższe partie toru. Po ukończeniu biegu osiągnięty czas jest porównywany do uzyskiwanych przez inne osoby i na tej podstawie określane jest miejsce w rankingu.

Blankos Block Party

Druga ze wspomnianych dziur prowadzi do tzw. Party, czyli wyzwań, w których bierzemy udział z innymi graczami (maksymalnie pięćdziesięcioma). Istnieje ich kilka rodzai. Pierwszy to wyścigi toczące się na liniowych bądź zapętlonych trasach, bardzo podobne do singlowych prób czasowych opisanych w poprzednim akapicie. Główna różnica polega na tym, że istotny jest nie tylko osiągnięty czas, ale również miejsce na mecie. Co ciekawe, na niektórych planszach wyścigowych można znaleźć porozrzucane bronie palne, za pomocą których można nieco opóźnić naszych oponentów.

Drugi z rodzai wyzwań polega na zbieraniu tzw. vibe'ów – fioletowych błyskawic, które można znaleźć praktycznie w każdym zakątku świata Blankos Block Party. Warto wspomnieć, że choć aktywność ta jest przeznaczona przede wszystkim dla wielu osób, można także znaleźć mapy ją oferujące stworzone z myślą o graczach singlowych.

Blankos Block Party

W końcu trzeci rodzaj wyzwań multiplayerowych obecnych w Blankos Block Party umożliwia strzelanie do siebie za pomocą karabinów oraz strzelb, z których część jest dość nietypowa (w tytule istnieje na przykład broń w kształcie jednorożca wypluwająca z siebie lody). W większości rozgrywka w tych trybach opiera się na jednej podstawowej zasadzie – musimy zdobyć jak najwięcej zabójstw innych graczy. Osoba, której się to uda, wygrywa mecz.

W przypadku rywalizacji wieloosobowej posiadamy zarówno opcję zabawy z zupełnie obcymi ludźmi, jak i ze znajomymi. Aby nasi przyjaciele mogli dołączyć do meczu, w którym aktualnie bierzemy udział, muszą wpisać odpowiedni kod wyświetlany na ekranie. Istnieje także opcja dodania innych graczy do znajomych oraz gromadzenia się w grupy.

Blankos Block Party

W Blankos Block Party nie musimy się ograniczać wyłącznie do grania w różnych trybach oraz na rozmaitych mapach. W grze istnieje także edytor, za pomocą którego możemy tworzyć własne minigry. Jest on całkiem rozbudowany. Wybieramy rodzaj przygotowywanej rozgrywki, a także kreujemy mapę, na której będzie się ona toczyła - określamy klimat, w jakim będzie ona utrzymana, opracowujemy jej kształt, wypełniamy ją najróżniejszymi elementami itp. Po skończonej pracy możemy opublikować naszą pracę w sieci. Inni gracze będą mogli ją później ocenić w skali od jednej do pięciu gwiazdek.

Za branie udziału w najróżniejszych trybach, a także wykonywanie specjalnych aktywności pokroju „ukończ pięć rozgrywek” bądź „ukończ swój pierwszy wyścig”, możemy otrzymać dwa rodzaje nagród. Pierwszym jest doświadczenie. Po uzbieraniu jego odpowiedniej ilości awansujemy na kolejne poziomy. Gdy się nam to uda, dostajemy tzw. punkty umiejętności. Możemy je wydać na rozwój naszej zabawki – zwiększyć jej maksymalne zdrowie czy odblokować specjalne umiejętności pokroju superprzyspieszenia czy efektownego ślizgu. Trzeba jednak pamiętać, że korzystanie z tych zdolności wykorzystuje energię, którą możemy regenerować zbierając vibe'y.

Drugim ze wspomnianych rodzajów nagród za wykonywanie wyzwań i branie udziałów w rozgrywkach jest wirtualna waluta znana jako Moola. Możemy ją wydawać na różnorakie akcesoria bądź emotki dla naszego Blankosa.

Blankos Block Party

Zdecydowana większość elementów kosmetycznych dostępnych w sklepie, na czele z gotowymi już Blankosami zaprojektowanymi przez znanych artystów, takich jak James Groman, Pete Fowler czy Tara McPherson, możemy jednak zakupić za tzw. Blanko Bucksy. Te z kolei możemy zdobyć wyłącznie za prawdziwe pieniądze. Ceny pakietów wahają się od 99 centów do 49,99 dolarów.

Aspekt kosmetyczny w Blankos Block Party jest dość istotny. Twórcom zależy bowiem, by gracze kolekcjonowali wirtualne figurki niczym prawdziwe prawdziwe zabawki, którymi można się pochwalić. Rzecz jasna im bardziej rzadki i rozpoznawalny Blankos, tym większy prestiż. Co istotne, w grze ma się także pojawić możliwość handlowania posiadanymi przez nas figurkami, czy to stworzonymi przez nas, czy zakupionymi wcześniej, i w konsekwencji zarabianie na nich.

Blankos Block Party może pochwalić się kolorową, trójwymiarową oprawą graficzną. Większość modeli obecnych w grze sprawiają wrażenie zrobionych z plastiku, co dodatkowo wzmaga wrażenie obecności w świecie zabawek. Zabawę umila przyjemna dla ucha muzyka. Część utworów ma na celu zrelaksowanie graczy w spokojniejszych momentach, a inne, puszczane podczas samej rywalizacji, zagrzewają do walki.

Blankos Block Party

Blankos Block Party jest zatem produkcją, która powinna zaspokoić zarówno potrzeby graczy do bycia coraz lepszym, jak i ich chęci do twórczego „wyżycia” się. A jeśli ktoś jest dodatkowo kolekcjonerem, to istnieje spore prawdopodobieństwo, że spędzi przy produkcji studia Mythical Games długie godziny.

Oto kilka rad, które przydadzą Ci się na początku:

  1. Dobrze opanuj sterowanie znajdując się Junction. Podczas rywalizacji nie będziesz miał na to czasu.
  2. Pamiętaj o zbieraniu vibe'ów. Służą one nie tylko to odnawiania utraconej energii, ale również kończenia aktywności.
  3. Na planszach wyścigowych, na których gracze mają dostęp do broni, staraj się nie biec w linii prostej. Zwiększysz tym samym szanse na uniknięcie trafienia.