Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra BioWar 2. Dieselpunkowa II Wojna Światowa!

Dieselpunkowa II Wojna Światowa!

BioWarII to darmowa, przeglądarkowa gra MMORPG, różniąca się od większości tytułów na rynku – nie jest to karcianka, symulator księstwa / bazy kosmicznej, ani gra sportowa. Tytuł łączy cechy strategii, w której martwić trzeba się o odpowiedni dobór oddziału oraz rozwój bazy, jak i typowego RPG-a, w którym gracz skupia się na rozwijaniu bohaterów, a następnie prowadzenia starć w systemie turowym, znanym najlepiej z serii Final Fantasy.

BioWar 2 | Darmowa Gra

Dieselpunkowa II Wojna Światowa! BioWarII to darmowa, przeglądarkowa gra MMORPG, różniąca się od większości tytułów na rynku – nie jest to karcianka, symulator księstwa / bazy kosmicznej, ani gra sportowa. Tytuł łączy cechy strategii, w której martwić trzeba się o odpowiedni dobór oddziału oraz rozwój bazy, jak i typowego RPG-a, w którym gracz skupia się na rozwijaniu bohaterów, a następnie prowadzenia starć w systemie turowym, znanym najlepiej z serii Final Fantasy.

Grę można w jednym zdaniu scharakteryzować jako hybryda tytułów takich jak Bleach Online (bądź Ultimate Naruto) i Might & Magic Heroes Online, utrzymana w konwencji II wojny światowej z elementami fantastyki naukowej. Gracz rozpoczyna przygodę w obozie aliantów, posiadając uprzednio wykreowaną postać – do wyboru są trzy klasy, spośród których dobrać można też płeć, które różnią się umiejętnościami specjalnymi, które dosyć mocno wpływają na rozgrywkę. Już od samego wejścia do obozu gracz zostanie przytłoczony zawrotną ilością informacji, gdyż na ekranie jest cała masa statystyk, rozmaitych ikon, wszędzie biegają gracze – dzieje się tutaj bardzo dużo. Niestety, samouczek nie wyjaśnia w tej produkcji wszystkiego – robiąc zadania można się sporo dowiedzieć, jednak duża część mechanizmów musi zostać „rozgryziona” na własną rękę. Na szczęście gra, mimo natłoku informacji, jest stosunkowo prosta i każdy powinien bardzo szybko się tutaj odnaleźć.

BioWar 2

Gracz rozpoczyna przygodę z jedną postacią, jednak bardzo szybko, dosłownie po kilkunastu minutach, do drużyny będzie można dołączyć pierwszego towarzysza, który wspomoże nas walce. Można dołączyć aż 8 towarzyszy, po awansowaniu na odpowiednio wysoką rangę, co jest konieczne do przejścia późniejszych lokacji – jest to tak skonstruowana gra strategiczna, że nie da się w niej skutecznie walczyć w pojedynkę, ewentualnie dwoma postaciami, gdyż przeciwnicy są zwyczajnie zbyt silni oraz ich oddziały coraz liczniejsze. Starcia mają wymiar „jeden na jednego” i jak zostało wspomniane we wstępie, rozgrywają się w systemie turowym – postacie z obu obozów atakują naprzemiennie. Ustawienie postaci wpływa na ich kolejność w walce, więc przed każdą walką trzeba przemyśleć optymalną formację. Walka trwa do momentu, aż po jednej ze stron nie będzie już miał kto walczyć – wygrany otrzymuje wtedy nagrodę zależną od wybranego trybu, jak doświadczenie, srebro, cenne przedmioty, czy punkty honoru.

BioWar 2

Wspominany wcześniej aspekt RPG przejawia się w trojaki sposób – poprzez rozwój postaci i dobieranie im wyposażenia, oraz zdobywanie nowych rang. Każdy z bohaterów, zarówno główna postać gracza jak i towarzysze mogą awansować na wyższe poziomy doświadczenia, przez co zwiększają się ich statystyki (takie jak zdrowie, atak, obrona, czy umiejętności leczące) oraz talenty, które dodają specjalne zdolności w zależności od rangi. Postać gracza awansuje „automatycznie”, poprzez wykonywanie zadań i wygrywanie starć, towarzysze otrzymują zdecydowanie mniej punktów doświadczenia, ale można ich trenować dodatkowo (lecz nie wyżej niż aktualny poziom głównej postaci).

BioWar 2

Ciekawie wygląda również sprawa wyposażenia. Podstawowych „gniazd” ekwipunku jest co prawda tylko 6 (broń, pancerz, buty, hełm, spodnie i medal), jednak można je wielokrotnie ulepszać, wykorzystując do tego zgromadzone podczas starć srebro. Ulepszanie jest banalnie proste i po kilku godzinach będzie można zwiększyć dwukrotnie skuteczność wszystkich swoich przedmiotów. Dodatkowo, w przedmioty mogą być wsadzane specjalne chipy, które dają dodatkowe profity (system działa podobnie jak ten, który znamy z Diablo 3. Gra oferuje więc całkiem sporo, jeśli chodzi o przedmioty, zwłaszcza że te wysokolevelowe posiadają do 5 gniazd na chipy.

BioWar 2

Pora przejść do meritum, czyli właściwej rozgrywki. Rodzajów i trybów gry jest tutaj całe zatrzęsienie, nie wspominając już o setkach misji fabularnych. Bawić można się tutaj w systemie zwanym po prostu Kampanią, w którym w określonym czasie (turach) pokonać musimy kilka oddziałów wrogów, a całość zwieńczona jest starciem z bossem. Na końcu starcia dostajemy ocenę oraz zależne od niej nagrody- w srebrze oraz materiałach do ulepszeń. Kolejnym,zajęciem są misje oczyszczania terenu, w których trzeba pokonać określoną ilość żołnierzy danego typu, w lokacjach wcześniej pokonanych w trybie kampanii.

BioWar 2

Oprócz tego są jeszcze: Misje polowania na oficerów, w której udajemy się za linię frontu by zmierzyć się z silnym minibossem, Atak Łowcy Głów – zmierzenie się z przepotężnym bossem, do którego potrzebny jest wspólny wysiłek wielu oddziałów graczy (odpowiednik rajdu z „pełnoprawnych” gier MMORPG); Zadania rozwijania bazy, gdzie mamy szansę na wyprodukowanie cennych przedmiotów; Crossfire, w której przy pomocy innych graczy zabezpieczamy strategiczne punkty mapy; Wyścigi pojazdów. Jest jeszcze system rzucania wyzwań Królowi Mapy – ścieranie się z innymi graczami w celu zdobywania rang i punktów honoru. Aktywności jest oczywiście znacznie więcej – jest Stawianie Kolejki – minigierka dzięki której otrzymujemy ogromne ilości srebra, Rozbrajanie Pola Minowego, za które otrzymujemy części do ulepszeń pojazdów.

BioWar 2

Aspekt społecznościowy gry stoi na podobnym poziomie do tego, który znamy z azjatyckich gier MMORPG. Gracze mogą ścierać się na arenie (tryb PvP), by następnie otrzymywać duże bonusy do rangi, czy łączyć się w bardzo rozbudowane legiony, które pozwalają, prócz wspólnej walki i wypełniania zadań, rozbudowywać gildię, wznosząc konstrukcje generujące zasoby.

Na koniec warto wspomnieć o mikropłatnościach. Te w grze, z uwagi na jej darmowy (F2P) charakter naturalnie są – podczas gdy gracz ma dostęp do Srebra Związanego Złota i Punktów Honoru, za które można kupić większość rzeczy w grze, inwestując realną gotówkę można zaopatrzyć się w Złoto. Pozwalają one na zakup każdego przedmiotu i aktywowanie statusu VIP. Status VIP dzieli się na 10 poziomów, a każdy z nich, prócz dawania kolejnych przedmiotów, oferuje dodatkowe profity, takie jak większa ilość wejść do Baru, łatwiejsze ulepszanie przedmiotów, czy przyspieszanie praktycznie każdego mechanizmu w grze. Nie dają one realnej przewagi nad innymi, jedynie znacznie skracają czas oczekiwania na poszczególne czynności – da się więc bez nich obejść.

BioWar 2

Jeśli podobały ci się Bleach Online lub Ultimate Naruto i szukasz gry, która dosłownie puchnie od dodatkowych, darmowych aktywności, a przy tym nie narzuca konieczności wykupienia abonamentu czy ekskluzywnej waluty, daj BioWarII szansę – gra z poziomu na poziom odkrywa przed graczem nowe karty, oferując dostęp do coraz to nowych lokacji i mechanizmów. Dodatkowym atutem jest niecodzienny setting, w którym II wojna światowa łączy się z fantastycznymi, dieselpunkowymi elementami- jak mutanty, szaleni naukowcy i mechy.

Kilka przydatnych porad na start:

  • Odwiedzaj grę codziennie by zdobywać nagrody za regularne logowanie się,
  • Wykonuj zadania fabularne – oprócz funkcji „samouczka” oferują one absurdalne ilości złota i doświadczenia, które z pewnością ci się przydadzą,
  • Jeśli nie możesz wykonać jakiegoś zadania z powodu zbyt niskiego poziomu doświadczenia, oczyść teren z maruderów, co po zakończeniu zadania obdaruje cię sporą ilością „ikspeków”,
  • Zwracaj uwagę na dzienne wyzwania i misje – pozwoli Ci to na szybsze zdobywanie łupów,
  • Zadbaj o odpowiednie ustawienie towarzyszy – nie rób tego błędu co niektórzy gracze, którzy ustawiają na pierwszej linii snajpera, a w drugim szeregu komandosa(tanka), przez co po jednej turze nie mają już połowy drużyny. Na przodzie ustaw tanka, resztę w drugim szeregu,
  • Skup się na ulepszeniach przedmiotów dla twojej głównej postaci, jednak nie zapominaj o swoich pomocnikach – mogą oni przechylić szalę zwycięstwa na twoją stronę, a kilka poziomów ulepszenia danego wyposażenia może zadecydować o rezultacie starcia,
  • Pamiętaj, by zmieniać formacje w zależności od rozstawienia przeciwników - dobre zaplanowanie ułożenia oddziału może pomóc Ci zwyciężyć pozornie niemożliwe misje.