Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Battle Pirates. Postapokalipsa, okręty, emocjonujące bitwy – wszystko to znajdziecie w Battle Pirates!

Postapokalipsa, okręty, emocjonujące bitwy – wszystko to znajdziecie w Battle Pirates!

Rozbudowuj swoją bazę, zbieraj surowce, konstruuj flotę i wysyłaj ją do walki, bądź broń się przed najazdem innych graczy. Zdobywaj prestiż i wespnij się na sam szczyt hierarchii morskich dowódców.

Battle Pirates | Darmowa Gra

Postapokalipsa, okręty, emocjonujące bitwy – wszystko to znajdziecie w Battle Pirates! Rozbudowuj swoją bazę, zbieraj surowce, konstruuj flotę i wysyłaj ją do walki, bądź broń się przed najazdem innych graczy. Zdobywaj prestiż i wespnij się na sam szczyt hierarchii morskich dowódców.

Battle Pirates jest przygotowaną przez studio Kixye darmową przeglądarkową grą typu MMORTS. Jej akcja toczy się w roku 2067. W wyniku kolejnej wojny światowej większość powierzchni Ziemi zalały oceany. Ocalała ludzkość podzieliła się na kilka frakcji, które stale ze sobą rywalizują o zasoby oraz dominację nad tym, co zostało z naszej planety. W samym sercu tego konfliktu znajdują się gracze.

Battle Pirates

Po założeniu konta i przeczytaniu krótkiego wstępu trafiamy na jedną z niewielkich wysp – ostatnich skrawków lądu pozostałych po globalnej katastrofie – na której znajduje się nasza morska baza. W tym momencie rozpoczyna się samouczek, który w bardzo przejrzysty sposób objaśnia podstawowe mechaniki zabawy. Na początku uczymy się zarządzać placówką. Tworzymy umocnienia, konstruujemy samodzielnie przez nas projektowane statki stanowiące trzon naszej floty bojowej oraz przeprowadzamy badania, których celem jest wynajdywanie coraz lepszych broni, rodzajów statków czy innych systemów pozwalających na bardziej efektywny atak bądź obronę. Każdą z tych czynności wykonujemy w odpowiednich budynkach – laboratoriach, stoczniach czy platformach. Jeśli chcemy, by lepiej spełniały one swoje zadania, możemy je ulepszać. Budowle typowo użytkowe możemy też fortyfikować, dzięki czemu lepiej zniosą one ostrzał przez siły przeciwnika.

Battle Pirates

Niestety, nie ma nic za darmo. Wszystkie, ulepszenia, konstrukcje i badania wymagają odpowiedniej ilości surowców. Jest ich siedem – Uran, Tytan, Części, Ropa, Metal, Energia oraz Zynthium. Produkują je specjalne budynki w naszej bazie, takie jak platformy wiertnicze, elektrownie wiatrowe czy rafinerie. Może je również zdobyć podczas walk bądź wysyłając specjalne ekspedycje.

Nie można też zapominać o fakcie, że konstruowanie statków, prowadzenie badań czy też ulepszanie budynków wymaga także odczekania określonej ilości czasu rzeczywistego. Najbardziej skomplikowane czynności mogą trwać nawet kilka dni.

Battle Pirates

Na początku zabawy nasza baza ma domyślny wygląd i układ budynków. Jeśli jednak chcemy nadać jej nieco indywidualnego charakteru, przy okazji poprawiając właściwości obronne, to nic nie stoi na przeszkodzie. Służy temu narzędzie zwane Base Planner. Za jego pomocą możemy między innymi przenosić poszczególne konstrukcje, zmieniać usytuowanie wyspy na mapie, a nawet zmieniać jej kształt. Trzeba jednak pamiętać, że liczba kafelków ziemi, z których składa się nasz ląd, jest ograniczona, zatem nie można całkowicie popuścić wodzów fantazji.

Battle Pirates

Gdy nasze schronienie będzie już wyglądało tak, jak sobie to wymarzyliśmy, i zakończymy wszystko to, co chcieliśmy zrobić na ekranie bazy, wówczas możemy zająć się walką. Zaczynamy od wyboru floty. W skład jednej wchodzić może maksymalnie pięć skonstruowanych przez nas okrętów. Istotny jest ich odpowiedni dobór, gdyż każdy rodzaj statku ma swoje silne i słabe strony – na przykład lekkie kanonierki są bardzo zwrotne oraz szybkie, lecz łatwo je zatopić, a z kolei pancerniki są powolne i trudno nimi manewrować, ale za to posiadają druzgocącą siłę ognia. Gdy już podejmiemy decyzję, drużynę jakich jednostek chcemy poprowadzić, zostajemy przeniesieni na ekran mapy świata. Znajdziemy na nim zarówno naszą bazę, jak i forty innych graczy oraz floty wrogów sterowanych przez sztuczną inteligencję. Jeśli zdecydujemy się na zaatakowanie którejś z nich, wówczas zostaniemy przeniesieni na mapę bitewną.

Walki w Battle Pirates toczą się w czasie rzeczywistym i nie należą do specjalnie skomplikowanych. Dwie floty stają naprzeciw siebie i zaczynają płynąć w swoim kierunku. Gdy cele znajdą się w zasięgu broni, rozpoczyna się ostrzał. Bitwa kończy się w momencie, gdy wszystkie okręty jednej ze stron zostaną wyeliminowane. Podczas starć mamy dość ograniczoną kontrolę nad naszymi jednostkami. Możemy wskazać im, w którą stronę mają płynąć oraz które konkretnie cele atakować.

Battle Pirates

Sprawność bojową naszej floty możemy dodatkowo zwiększać na różne sposoby. Istnieje na przykład opcja zatrudnienia załogi, gwarantującej różnorodne bonusy zależne od jej typu oraz rangi. Ponadto otrzymujemy możliwość dołączenia do jednej z frakcji. Są to:

  1. Forsaken
  2. Draconian
  3. Legion
  4. Scourge
  5. Reaver

Każda z nich gwarantuje wzrost obrażeń o 20% dla wybranego typu wieżyczek. Jeśli w praniu wyjdzie, że jednak nie jesteśmy zadowoleniu z wyboru stronnictwa, to raz w miesiącu możemy zmienić naszą decyzję za darmo.

Battle Pirates

Nasze floty możemy wysyłać na wyprawy łupieżcze bez jakiegoś większego celu. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by brać udział w przygotowanych przez twórców misjach, zwanych tutaj Kampaniami. Polegają one głównie na walkach z przeciwnikami. Część z nich jest dostępna zawsze, inne jedynie chwilowo. Po aktywowaniu wybranego zadania włącza się zegar wskazujący, jak szybko musimy się z nim uporać. Gdy nam się to uda, otrzymujemy atrakcyjne nagrody, takie jak surowce, tokeny zmniejszające czas niezbędny do wybudowania danego okrętu bądź konstrukcji, a także tzw. Blueprinty. Są one niezbędne do stworzenia specjalnych rodzajów broni, kadłuba, pancerza oraz innych komponentów. Blueprinty możemy także zdobywać chociażby biorąc udział w wydarzeniach od czasu do czasu pojawiających się w grze.

Battle Pirates

Battle Pirates można bawić się zarówno w pojedynkę, jak i z innymi osobami. Gracze mogą łączyć się w tak zwane Sojusze. Przynależność do takiej grupy gwarantuje różnorakie bonusy, zależne od naszego statusu w stowarzyszeniu oraz posiadanego doświadczenia. Jeśli chcemy, to możemy założyć własny Sojusz. Warunkiem jest posiadanie co najmniej szóstego poziomu.

Sojusze stale ze sobą rywalizują. Mogą one zdobywać tzw. Punkty Sojuszu poprzez atakowanie baz i flot wrogich frakcji. Odpowiednia ich ilość zapewnia dodatkowe bonusy.

Ponadto przynależność do Sojuszu daje szansę, że inni jego członkowie przybędą z pomocą w razie ataku wroga. Sami również możemy wysyłać swoje floty, by pomóc sojusznikowi.

Istnieje również możliwość atakowania baz i flot innych graczy w pojedynkę, o ile mają odpowiedni poziom (nie można atakować zbyt słabych dowódców). Jest to jednak dużo trudniejsze bez jakiegokolwiek wsparcia ze strony sojuszników. Za zwycięskie bitwy otrzymujemy medale, które zwiększają nasz prestiż.

Battle Pirates

Choć w Battle Pirates można się bawić bez żadnych dodatkowych opłat, w grze znajdują się również mikropłatności. Za prawdziwe pieniądze kupujemy tzw. Złote Monety. Je z kolei możemy wydać między innymi na natychmiastowe budowy oraz konstruowanie statków, skórki okrętów, doświadczone załogi, czasowe protekcje przed atakami, a także wybrane surowce (Ropę, Metal, Energię lub Zynthium).

Battle Pirates

Zatem jeśli w dzieciństwie byliście fanami postapokaliptycznych filmów, a zwłaszcza Wodnego świata z Kevinem Costnerem w roli głównej, Battle Pirates powinno przypaść Wam do gustu. Przyjazna i aktywna społeczność, która publikuje w sieci różnorakie pomoce dla nowicjuszy, specyficzny klimat oraz przyjemna rozgrywka z mnóstwem rzeczy do roboty potrafi zapewnić zabawę na długie godziny.

Oto kilka rad, które przydadzą Ci się na początku:

  1. Bądź cierpliwy. Najpierw rozbuduj swoją flotę, a dopiero później atakuj przeciwników.
  2. Nie zaniedbuj badań nowych technologii. Kiepsko uzbrojone i opancerzone okręty są skazane na porażkę.
  3. Pamiętaj, by regularnie zbierać surowce. Najwygodniej możesz to zrobić klikając na jeden z budynków produkcyjnych i wybierając opcję „Bank all”.