Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra ArcheAge. Zmień losy świata w rozbudowanym MMORPG!

Zmień losy świata w rozbudowanym MMORPG!

ArcheAge jest jednym z najciekawszych sandboksowych MMORPG, w którym gracze mają niezrównaną wolność w kształtowaniu świata gry. Sam wybierz czy chcesz zostać budowniczym, uczestniczyć w wojnach, wyruszać na odkrywcze morskie wyprawy, a nawet założyć własne państwo!

ArcheAge | Darmowa Gra

Zmień losy świata w rozbudowanym MMORPG! ArcheAge jest jednym z najciekawszych sandboksowych MMORPG, w którym gracze mają niezrównaną wolność w kształtowaniu świata gry. Sam wybierz czy chcesz zostać budowniczym, uczestniczyć w wojnach, wyruszać na odkrywcze morskie wyprawy, a nawet założyć własne państwo!

ArcheAge to produkcja studia XLGames, w wydawana przez znanego polskim rynku developera Gamigo AG. Gra jest osadzona w quasi-średniowiecznych realiach fantasy (mających również elementy steampunkowe). Grafika gry jest realistyczna, oparta na silniku CRYEngine, więc wrażenia wizualne są bardzo pozytywne. By w nią zagrać, wystarczy ją pobrać.

ArcheAge

Swoją przygodę rozpoczynamy od bardzo rozbudowanego kreatora postaci. Do wyboru mamy 6 ras, które od razu determinują przynależność do dwóch początkowych frakcji. Pierwsza z nich, to zamieszkujący zachodni kontynent Nuia: Nuianie – ludzie o kulturze średniowiecznych Europejczyków, Elfy – mistrzowie szybkiego poruszania się, czy to pływając czy na wierzchowcach i Krasnoludy - budowniczowie zaawansowanych technologicznie machin. Druga to odpowiednio zamieszkujący wschodni kontynent Haranya: Haranie – ludzie będący swoistym zlepkiem kultur blisko i dalekowschodnich, z zaawansowaną technologią (działa prochowe, steampunkowe roboty), Firran- zręcznie i zwinni ludzie-koty i Warborn – demoniczne bestie stworzone ze zniewolonych ludzkich dusz. Każda rasa posiada 2 umiejętności bazowe. Dodatkowo, na starcie wybieramy pierwszy zestaw umiejętności – w przeciwieństwie od większości MMORPG, klasy są bazowane na dostępnych skillsetach, a nie odwrotnie. Wszystkich skillsetów jest 11, z czego do wyboru na start mamy 5. Po osiągnięciu 7 i 15 poziomu mamy możliwość wyboru kolejnych. Daje to kombinacje ponad 120 (!) klas postaci dostępnych w grze! W każdym skillsecie jest 18 możliwych do nauczenia się umiejętności, aktywnych i pasywnych. Jak na przystało na przedstawiciela azjatyckich MMORPG w ArcheAge istnieje ogromna ilość customizacji wyglądu swojego bohatera – o wiele bardziej złożona niż te dostępne np. w Dragon Age czy Mass Effect.

ArcheAge

Po stworzeniu swojej postaci rozpoczynamy rozgrywkę w unikalnym dla każdej rasy preludium, pełniącym funkcję części samouczka. Dowiadujemy się w nim o podstawowych motywacjach każdej z nich, oraz ich sposobach na postrzeganie świata i roli w nim. Jako przykład można podać rasę Warforged – niegdyś bojowe bestie królowej demonów, obecnie targane wyrzutami sumienia nieszczęsne istoty na samym dole drabiny społecznej Haranyi, niewiele bardziej znaczący od niewolnikow.

ArcheAge

Po ukończeniu preludium znajdziemy się w początkowym dla danej frakcji obszarze, gdzie przez pierwsze minuty nauczymy się podstaw drugiemu, po walce, najistotniejszemu elementowi rozgrywki - craftingowi. W grze jest bardzo wiele możliwości budowania, hodowli oraz uprawiania roślin – całkiem dobrą opcją na dorobienie się fortuny jest zostanie rzemieślnikiem. Dodatkowo – to społeczność graczy decyduje o ekonomii gry, a jest ona całkiem rozbudowana. Niektóre rasy mają przypisane im umiejętności dotyczące craftingu – Nuianie szybciej budują różne konstrucje, Haranie szybciej zbierają zasoby a Warforged negują kary do poruszania się podczas transportu towarów.

ArcheAge

Już od startu możemy odczuć jak ogromny i szczegółowy jest świat gry. Gdyby nie obecność świetnego narzędzia automatycznego wyznaczania trasy oraz podręcznej minimapy – łatwo byłoby się zagubić nawet w najmniejszych z miast, wiosek i dzikich ostępów. Świat gry jest o tyle złożony, że nierzadko trafiamy na wielopoziomowy teren, z różnymi ścieżkami prowadzącymi do naszego celu.

ArcheAge

Po świecie możemy poruszać się na kilka sposobów. Poza poruszaniem się pieszo, oraz systemowi szybkiej podróży, w którym przemieszczamy się pomiędzy zaznaczonymi wcześniej markerami, umiejętności stawiania teleportu (najpierw punktu docelowego, a potem przenoszenia się do niego z dowolnego miejsca), możemy również skorzystać z wierzchowców oraz różnego rodzaju statków (od małej łódki począwszy, na wielkim okręcie skończywszy), którzy przyspieszą nasze poruszanie się po świecie gry.

Jak w każdym innym tytule MMORPG, ArcheAge przedstawi nam szereg zadań, które poprowadzą nas z jednego miasta do drugiego, z konkretnej stref do innej, pozwalając zgromadzić złoto, ekwipunek oraz oczywiście punkty doświadczenia. Zadania te, są bardzo zróżnicowane, nie polegają tylko na pokonywaniu kolejnych potworów, czy zbieraniu przedmiotów, zdarzają się np. cele typu oswojenie dzikiego zwierzaka, wyhodowanie własnego wierzchowca czy rozwiązanie sporu handlarzy. Wykonywanie zadań pozwala na zdobywanie unikalnego ekwipunku, zasobów oraz punktów doświadczenia. Awansowanie na wyższe poziomy jest więc szybkie i bardzo proste, jednakże eksplorowanie świata jest równie zajmujące – nie daje jednak tylu expów, co może zdecydowanie wydłużyć ten proces.

ArcheAge

Zadania dzielą się na główne i poboczne – główny tryb fabularny jest odmienny dla każdej rasy, więc jeśli chcemy poznać je wszystkie – spędzimy w grze ogromną ilość czasu! Zadania poboczne nie tylko pozwalają nam na szybsze wzmocnienie naszej postaci, ale również w całkiem interesujący sposób pokazują różnorodność świata gry oraz ludzi (npców) go zamieszkujących. Główny nacisk gry jest jednak położony gdzie indziej – ArcheAge to przede wszystkim ogromny sandbox, nastawiony na interakcje pomiędzy graczami.

ArcheAge

System walki w grze jest klasycznym przykładem mechanik MMORPG. Mamy jednak możliwość przełączania pomiędzy trybami sterowania – z klasycznego na bardziej w stylu ‘action RPG’. Dzięki temu będziemy w pełni i zręcznie kontrolować naszą postać na polu bitwy, wykonując odpowiednie ataki, używając umiejętności oraz przedmiotów, co jest szczególnie istotne w pojedynkach przeciw innym graczom. Głównym jednak aspektem walki jest jednak przemyślane i szybkie używanie umiejętności aktywnych…

ArcheAge

… a tych jest bardzo wiele! W przeciwieństwie do większości MMORPG tego typu, nie jesteśmy ograniczeni do używania skilli jednej klasy (Po 7 i 15 poziomie postaci wybieramy kolejne ich zestawy). W niektórych przypadkach bardziej opłaca się tworzyć swego rodzaju combosy - zarówno ‘pasywne’, czyli w których po użyciu jednego skilla przeciwnik staje się bardziej podatny na efekty działania innego, jaki i ‘aktywne’, w których 2 komplementujące się skille są używane na raz. Każde drzewko umiejętności posiada również tak zwane skille przodków – zaawansowane umiejętności do których zdobycia potrzeba dodatkowych zasobów. Niektóre z ras posiadają dodatkowo możliwość zmiany kształtu – w nowej formie posiadają osobny zestaw umiejętności, który zastępuje dotychczasowe. Jeśli nie jesteśmy zadowoleni z wyboru naszych skilli – możemy bez problemu je zresetować, wykonując specjalny, krótki quest.

ArcheAge

Jedną z cech wyróżniających ArcheAge jest rozbudowana warstwa społeczna gry. Gra prezentuje nam bardzo obszerny sandbox, w którym to gracze decydują o większości dziejących się w nim wydarzeń – od rzeczy prostych, jak zakładanie gidii, poprzez ustalanie ekonomii świata, a skończywszy na zakładaniu własnych państw! W grze występuje ogromna swoboda w sposobie podejścia do gry- jedni dołączają do cechów rzemieślniczych, inni zaciągają się do armii - zarówno dostępnych w predefiniowanych nacjach, jak i założonych przez graczy, niektórzy nawet zostają piratami. Można powiedzieć, że ArcheAge jest na dobrej drodze do zostania „fantasy Eve Online” Kolejnym aspektem gry jest crafting – jest na tyle rozbudowany, że dzięki niemu można spokojnie zarobić na większość wysokopoziomowego sprzętu. Mamy wiele możliwości budowy, hodowli i rzemiosła – wszystkie jednak potrzebują czasu i zaangażowania. Ponieważ ekonomia gry jest napędzana działaniami graczy – warto się przyjrzeć temu bliżej.

ArcheAge

Warto na koniec zwrócić uwagę na walutę premium. W ArcheAge punkty te użyjemy między innymi do zakupu różnego rodzaju kostiumów, bonusów oraz sezonowych dodatków. Waluta nie jest najtańsza, a wiele z dostępnych przedmiotów mogę się okazać bardzo przydatne bądź atrakcyjne. Co ciekawe, możemy tę walutę zastąpić punktami lojalnościowymi, które otrzymujemy za codzienne logowanie się i wykonywanie specjalnych zdań. Dzięki czemu z pewnością uda nam się z łatwością zdobyć przynajmniej część z pożądanych przedmiotów.

ArcheAge to ogromny, tętniący swoim życiem unikatowy sandbox MMORPG, w którym możemy zechcieć spędzić setki godzin. Realny wpływ na rozwój świata gry, aktywna społeczność, wiele kierunków rozwoju postaci oraz bardzo dobra grafika to niewątpliwe zalety tytułu!

Na koniec kilka porad:

  • Loguj się codziennie, zwłaszcza na stronie głównej gry, nawet jeśli nie planujesz grać długo. W zamian otrzymasz punkty lojalnościowe do wydania w sklepie z nagrodami,
  • Warto zainwestować w wierzchowca – znacznie ułatwi on poruszanie się po świecie gry.
  • Warto poświęcić nieco czasu na poznanie różnych zestawów umiejętności - okaże się to kluczowe w dalszych walkach – zwłaszcza w PVP,
  • Staraj się oszczędzać złoto, ekwipunek łatwo zdobyć z regularnych łupów i wykonywanych zadań. Lepiej zaoszczędzić złoto na zakup wysokopoziomowych przedmiotów,
  • Opłaca się zostawiać własny portal w dogodnych do powrotu miejscach – na przykład w nowo odkrytej wiosce – nie wszystkie osady mają dostęp do szybkiej podróży.,
  • Postaraj się przejść questy rasowe, za ich wykonianie dostaniesz po pierwsze względnie mocny ekwipunek, jak i zaznajomisz się ze światem gry.