Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra AFK Arena. Dołącz do świata pełnego epickich zmagań i opowieści w AFK Arena!

Dołącz do świata pełnego epickich zmagań i opowieści w AFK Arena!

Afk Arena to bitewna gra z elementami RPG, wyprodukowana przez Lilith Games (twórców takich hitów mobilnych jak Soul Hunters czy Art of Conquest). Naszym głównym celem jest kolekcjonowanie, rozwijanie i dowodzenie różnorodnymi bohaterami w wielu potyczkach, zarówno PVE jak i PVP. Jak w przypadku pozostałych gier Lilith Games tytuł ten również oparty jest na modelu free-to-play, przez co zagrać w niego może dosłownie każdy posiadacz smartfona.

AFK Arena

AFK Arena | Darmowa Gra

Dołącz do świata pełnego epickich zmagań i opowieści w AFK Arena! Afk Arena to bitewna gra z elementami RPG, wyprodukowana przez Lilith Games (twórców takich hitów mobilnych jak Soul Hunters czy Art of Conquest). Naszym głównym celem jest kolekcjonowanie, rozwijanie i dowodzenie różnorodnymi bohaterami w wielu potyczkach, zarówno PVE jak i PVP. Jak w przypadku pozostałych gier Lilith Games tytuł ten również oparty jest na modelu free-to-play, przez co zagrać w niego może dosłownie każdy posiadacz smartfona.

Gra firmy Lilith Games to przedstawiciel gatunku idle rpg. Wiele f2p dotyka zjawisko konieczności grindu - bez którego nie można się przesunąć naprzód w fabule. Idle RPG rezygnuje z tego modelu – grind jest niejako wykonywany automatycznie, w tle – wystarczy odczekać chwilę by zdobyć interesujące nas zasoby! W ten sposób skupimy się na tych bardziej interesujących czynnościach, takich jak zarządzanie naszą drużyną, werbowanie nowych bohaterów i ich ulepszanie, oraz uczestniczenie w bitwach, przeszukiwanie lochów i wykonywanie różnego rodzaju questów. Od razu widać najbardziej wyróżniającą część gry – spośród wielu podobnych tytułów AFK Arena może pochwalić się naprawdę porządną oprawą graficzną 2d, zarówno doskonale wykonane arty, jak i świetną animację postaci, przywołującą na myśl najlepsze filmy animowane. Unikatowy styl graficzny podkreśla oryginalny, inspirowany mitologią celtycką setting.

Skoro o settingu mowa, warto przyjrzeć się mu bliżej – historia jest dosyć prosta, opierająca się na konflikcie pomiędzy dwoma bóstwami – boginią światła Dura i bogiem ciemności Annihem, po stworzeniu żywych istot przez boginię, jej mroczny brat pozazdrościł jej sukcesów i stworzył złe istoty, które zaatakowały krainę Esperia pragnąc ją tylko dla siebie. Nasi bohaterowie (a jest ich ponad 60), którzy zmierzą się z tym zagrożeniem należą do sześciu odmiennych frakcji. Są to:

Świetliści – ludzie i ich sprzymierzeńcy, wyznawcy bogini dura,

Zwierzoludzie – agresywni wojownicy z dzikich stepów, którzy cenią siłę ponad wszystko,

Leśne istoty – obrońcy natury i drzewa świata Yddgrasil,

Niemartwi – szukający nieśmiertelności adepci mrocznej magii nekromancji,

Niebianie – dzieci bogini Dury, odpowiednik aniołów

Podziemcy – główni antagoniści, mroczne przeciwieństwo niebian i dzieci boga Anniha, wśród których są też istoty niezadowolone z obecnego stanu rzeczy, gotowe walczyć przeciwko swoim.

Gra zachęca nas do tego, by eksperymentować z doborem drużyn bohaterów (w skład których wchodzi max 5 postaci), ponieważ każda z frakcji jest silna przeciwko innej i słabsza przeciwko drugiej. Dodatkowo, siła bohaterów rośnie im więcej jest ich z jednej frakcji w oddziale. Zależności pomiędzy nimi wyglądają następująco:

Świetliści>Zwierzoludzie>Leśne Istoty>Niemartwi>Świetliści

Niebianie i Podziemcy są wyjątkiem – są mocni przeciwko sobie. Dodatkowo, Niebianie liczą się jako kolejni członkowie najliczniejszej frakcji w drużynie, natomiast Podziemcy dodają wszystkim unikatowe bonusy, dodatkowe jeśli jest ich więcej.

Naszym głównym zadaniem w grze są arenowe potyczki z różnego rodzaju przeciwnikami – od zwykłych walk z żołnierzami wroga, po epickie bitwy z bossami, oraz jeszcze trudniejsze challenge w pobocznych questach. Jak na grę idle przystało, nasza drużyna automatycznie atakuje, w zależności od wcześniejszego ułożenia oraz rodzaju naszych przeciwników. Umiejętne rozłożenie drużyny jest często kluczem do wygranej walki! Dodatkowo, każdy z bohaterów posiada poziom energii, który ładuje się po zadaniu oraz otrzymaniu obrażeń – gdy pasek dojdzie do końca, nasz bohater użyje swojej specjalnej zdolności. Warto z nimi czekać na odpowiedni moment, ponieważ są w stanie zmienić diametralnie sytuację na polu bitwy. Istnieje opcja automatycznego używania umiejętności, ale jej efekty często są gorsze niż manualne.

Do przejścia mamy długą kampanię fabularną, w której odbijamy zajęte przez demony fragmenty krainy Esperia, mamy tez całkiem sporo zadań pobocznych, w których uzyskamy potrzebne naszym bohaterom magiczny ekwipunek, oraz różnego rodzaju zasoby. Podstawowym zadaniem pobocznym jest przeszukiwanie labiryntu, przez którego przejście (trzeba przejść 3 poziomy i pokonać 3 bossów) owocuje znaczną ilością zasobów! Oprócz tego mamy walki na arenie, gdzie ścieramy się z drużynami innych graczy i zwiększamy swój ranking na serwerze (co owocuje wartościowymi przedmiotami i walutą premium), zadania fabularne – oblokowywane po osiągnięciu odpowiedniego progresu w głównej kampanii – w których trzeba wykazać się nie tylko taktyką, ale również sprytem, questy i raidy gildii, jeśli zdecydujemy się do takiej dołączyć lub ją założyć oraz wiele innych.

AFK Arena jest grą free to play, więc siłą rzeczy występuje tu waluta premium – są nią kryształy, za które możemy otrzymać dodatkowe zasoby, rekrutować bohaterów. Gra zapewnia jednak stały ich dopływ – czy to wykonując questy, dzienne zadania czy też przesuwając się dalej w fabule, więc tak naprawdę nie jest konieczne wydawanie pieniędzy – wszystko można osiągnąć sprytną taktyką i dedykacją.

AFK Arena to jedna z obecnie najpopularniejszych gier typu idle RPG na świecie – wyróżniająca się świetnym wykonaniem (w tym piękną grafiką). Miliony fanów codziennie starają się pokonać Podziemców i uratować Esperię! Czy i ty do nich dołączysz?

Kilka porad na dobry start:

  • Staraj się wykonywać wszystkie dzienne zadania, zwłaszcza te z Obozu Treningowego – nagrody z nich pozwolą ci na szybszy awans bohaterów;
  • Jeśli ulepszasz bohaterów, skup się na jednym i postaraj się go ulepszyć do maksymalnie dużego poziomu (np. 61 na początek gry)– jeden silny bohater jest w stanie wygrać wiele bitew i zebrać wystarczająco doświadczenia do ulepszenia kolejnych. Dobrymi kandydatami do maksowania poziomu są Veldan, Namora, Shemira, Lucius lub Tasi;
  • Wykonuj misje kampanii – po osiągnięciu niektórych odblokowują się nowe funkcje, zwłaszcza istotną jest misja 4-36, po której odblokowujemy Kryształ Rezonujący – który podnosi za darmo poziom bohaterów, jeśli mamy 5 o wysokim poziomie;
  • Planuj walki! Od ułożenia bohaterów zależy pomyślny wynik starcia – dobrze jest wystawiać bohaterów o frakcji z bonusem dla jej przeciwników, np. Niemartwego na Świetlistego, lub Zwierzoludzia na Leśną istotę;
  • Jeśli nie jesteś w stanie przejść misji – poczekaj! Exp i złoto potrzebne do ulepszenia bohaterów zbierane są automatycznie. Dodatkowo spóbuj wykonać misje poboczne dla lepszego sprzętu dla twoich herosów;
  • Nie zapominaj o ulepszaniu ekwipunku! To czasem jest klucz do zwycięstwa.