Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Zielone Imperium 2. W mobilnej wersji klasycznej gry ogrodniczej znajdziesz całą zabawę w nowej odsłonie!

W mobilnej wersji klasycznej gry ogrodniczej znajdziesz całą zabawę w nowej odsłonie!

Czy zabawa w wirtualnego ogrodnika może stanowić świetną rozrywkę? Mogłoby się wydawać, że to niezbyt ciekawe zajęcie, ale gra Zielone Imperium 2 całkowicie przeczy temu stwierdzeniu!

Zielone Imperium 2
Pobierz z Google Play Pobierz w App Store

Zielone Imperium 2 | Darmowa Gra

W mobilnej wersji klasycznej gry ogrodniczej znajdziesz całą zabawę w nowej odsłonie! Czy zabawa w wirtualnego ogrodnika może stanowić świetną rozrywkę? Mogłoby się wydawać, że to niezbyt ciekawe zajęcie, ale gra Zielone Imperium 2 całkowicie przeczy temu stwierdzeniu!

Zielone Imperium 2 jest opracowaną przez ekipę ze studia Upjers darmową grą przeznaczoną na urządzenia mobilne z systemami Android oraz iOS, stanowiącą kontynuację popularnej w niektórych kręgach produkcji przeglądarkowej. W trakcie zabawy obejmujemy kontrolę nad grupą krasnali prowadzących ogród warzywny. Żyją oni ze sprzedaży tego, co uda im się wyhodować. Prowadzenie plantacji nie jest jednak łatwe. Trzeba borykać się z ograniczonym miejscem, topniejącymi funduszami i stale napływającymi zleceniami specjalnymi. Na szczęście jednak krasnoludki mają do pomocy kogoś specjalnego – gracza.

Podstawy zabawy w Zielonym Imperium 2 są bardzo proste. Ekran główny tytułu dzieli się na dwie części. Górna, większa, jest tą, na której toczy się większość rozgrywki. Przedstawia ona nasz ogród. Składa się on z szeregu pól. Część z nich jest zablokowana korzeniami, głazami lub namiotami. Pozostałe to działki, na których możemy siać rośliny. Robimy to w bardzo prosty sposób. Najpierw wybieramy interesujące nas warzywo, a następnie naciskamy na miejsce, gdzie chcemy je posadzić. Jeśli mamy w planach obsadzenie kilku działek, wystarczy, że przeciągniemy palcem po całej interesującej nas powierzchni.

Zielone Imperium 2W tym momencie rozpoczyna się odliczanie, po zakończeniu którego musimy chwilę odczekać. Możemy to jednak trochę przyspieszyć poprzez podlanie grządek. Robimy to w sposób indentyczny, co zasiew. Wystarczy, że klikniemy bądź przejedziemy palcem przez określoną rabatkę.

Po wykonaniu czynności wciąż trzeba będzie jednak odczekać określony czas – im bardziej „zaawansowane” warzywo, tym więcej czasu potrzeba na jego wyrośnięcie. Możemy to jednak jeszcze bardziej przyspieszyć. Robimy to za pomocą tzw. letniego deszczu, przywoływanego za pomocą tzw. tęczowych monet zdobywanych w ramach nagród bądź też odwiedzin znajomych.

Zielone Imperium 2

Dodatkowo nasze uprawy musimy chronić przez rozmaitymi zagrożeniami w postaci na przykład chwastów lub mszyc. Utrudniają one bowiem rozwój naszych upraw.

Gdy już posadzimy nasze warzywa, podlejemy je i odczekamy odpowiednią ilość czasu, możemy przejść do zbiorów. Robimy to w sposób identyczny, co wymienione czynności, czyli po prostu klikając na działkę bądź też przejeżdżając palcem po ich kilku. Owoce naszej pracy lądują w magazynie, a my możemy zasiać kolejne rośliny.

Co możemy zrobić z zebranymi warzywami? Przede wszystkim istnieje opcja ich sprzedania klientom odwiedzającym nasz filmowy sklep. Stanowią oni dolną, mniejszą część ekranu głównego gry. Wystarczy, że klikniemy na jednego z nich i wyświetli nam się komunikat, co chciałby kupić. Jeśli mamy akurat odpowiednią ilość danego warzywa, to możemy dokonać transakcji. W zamian otrzymamy walutę zwaną krasnodolarami.

Krasnodolary można wymieniać na najrozmaitsze rzeczy. Ich odpowiednie sumy są niezbędne na przykład do zwiększania ilości danego warzywa, jakie możemy składować, odblokowywania kolejnych pól, na których możemy siać, eliminowania chwastów czy w końcu kupowania nowych ogrodów, zwiększając tym samym nasze możliwości produkcyjne.

Zielone Imperium 2

Odpowiednie ilości warzyw są również konieczne do odblokowywania budynków w mieście. Służą one między innymi do badań, by nasze uprawy były bardziej efektywne, czy odbierania nagród za specjalne osiągnięcia.

W końcu, warzywa są również niezbędne do wykonywania wielu (choć nie wszystkich) zadań fabularnych. To z kolei jest nagradzane m.in. pieniędzmi oraz doświadczeniem.

Doświadczenie zdobywamy zresztą wykonując praktycznie wszystkie czynności w grze. Gdy zgromadzimy jego odpowiednią ilość, awansujemy na kolejny poziom. To z kolei otwiera przed nami szereg możliwości. Przede wszystkim chodzi o nowe typy warzyw, które możemy uprawiać. Na liście znajdują się m.in. cebule, pomidory, papryki, sałaty czy kapusty.

Zielone Imperium 2 ma dość mocno zaznaczone funkcje społecznościowe. Bez problemu możemy dodawać innych graczy do znajomych, handlować z nimi czy odwiedzać ich w celu zdobycia tęczowych monet. Możemy także z nimi rywalizować w systemie rankingowym.

Zielone Imperium 2

Większość elementów obecnych w Zielonym Imperium 2 można zdobyć po prostu na przestrzeni rozgrywki. W grze istnieje jednak również waluta premium – Diamenty. Jej niewielkie ilości są rozdawane w ramach nagród, lecz jeśli chcemy więcej, musimy przygotować się na wydanie realnej gotówki. Diamenty służą do całej masy rzeczy – przyspieszania usuwania przeszkód, wykupywania ochrony przed szkodnikami oraz chwastami, kupowania nowych ogrodów, przywoływania deszczu bez konieczności wydawania tęczowych monet itp.

Zielone Imperium 2 może pochwalić się bardzo atrakcyjną dla oka, kolorową i mocno kreskówkową oprawą graficzną. Życia światu gry dodają stale poruszające się po ekranie zwierzątka oraz krasnale, często wykonujące zabawne animacje. W odpowiednim klimacie utrzymana jest również muzyka, która jest wesoła i skoczna.

Zielone Imperium 2 jest zatem grą idealną, jeśli szukacie czegoś będącego w stanie zagwarantować relaksującą, bezkonfliktową rozrywkę. Obsiewanie, podlewanie i zbieranie plonów jest zaskakująco wciągające i ani się nie obejrzycie, a na zegarze minie kilkadziesiąt minut. Zatem, dacie się skusić na zabawę w farmera?

Oto kilka rad, które przydadzą Ci się na początku:

  1. Jeśli masz tylko jeden ogród i ograniczoną liczbę pól, dokładnie przemyśl, które warzywo jest ci w danym momencie najbardziej potrzebne i w jakiej konfiguracji rozsiać rośliny po swoim polu.
  2. Regularnie sprawdzaj, jakie potrzeby mają klienci Twojego sklepu i na tej podstawie planuj swoją plantację.
  3. Kontroluj zapełnienie magazynów. Jeśli w przypadku któregoś z warzyw jesteś na granicy limitu, a akurat nie ma na nie popytu, wówczas możesz je wykorzystać na przykład do aktywacji budynku.
  4. Śledź zadania fabularne i staraj się je wykonywać w pierwszej kolejności.