Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Wizard101. Darmowa gra RPG o szkole czarodziejów!

Darmowa gra RPG o szkole czarodziejów!

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak zostać czarodziejem, to dobrze trafiłeś! Fani Harry'ego Pottera mają kolejną produkcję dotyczącą młodych czarodziejów - Wizard101 to dzieło studia Gameforge, w którym wcielamy się w rolę adepta szkoły magii. Jak na darmową grę, jest to rozbudowany tytuł, który nie tylko pozwala na rozwój bohatera i walkę z innymi graczami, ale również oferuje swój własny wątek fabularny.

Wizard101 | Darmowa Gra

Darmowa gra RPG o szkole czarodziejów! Jeśli chcesz dowiedzieć się jak zostać czarodziejem, to dobrze trafiłeś! Fani Harry'ego Pottera mają kolejną produkcję dotyczącą młodych czarodziejów - Wizard101 to dzieło studia Gameforge, w którym wcielamy się w rolę adepta szkoły magii. Jak na darmową grę, jest to rozbudowany tytuł, który nie tylko pozwala na rozwój bohatera i walkę z innymi graczami, ale również oferuje swój własny wątek fabularny.

Wizard101 to darmowa gra MMO do pobrania. Zabawa zaczyna się tutaj od stworzenia własnej postaci. Wizard101 oferuje kilka szkół magii, w dużej mierze opartych na żywiołach. Wybór szkoły jest o tyle istotny, że definiuje nasze czary, które odblokowujemy w miarę rozwoju naszej postaci. Magia przybiera tutaj formę kart, które kolekcjonujemy. Ilość dostępnych zaklęć jest bardzo duża – i ich działanie jest bardzo zróżnicowane! Począwszy od ofensywnych zaklęć w stylu kuli ognia, poprzez przyzywanie pomocników poprzez zaklinanie umysłu oraz magiczną ochronę.

Wizard101 Wybór szkoły dokonuje się za pośrednictwem odpowiedzi na kilka pytań. Przykładowo, jeżeli odpowiemy że najbardziej niszczącą katastrofą jest pożar, jesteśmy nastawieni na działania w pojedynkę, a wolny czas przeznaczamy na podróżowanie, dostaniemy się do szkoły ognia. Oczywiście jeśli nie pasuje nam taki przydział, możemy go zmienić i dołączyć do innej, wybranej przez siebie szkoły. Po dokonaniu tego wyboru trzeba jeszcze określić jak wygląda nasz czarodziej i wybrać mu imię. Po takim przygotowaniu możemy rozpocząć właściwą zabawę!

Wizard101Na początku powita cię samouczek, który nauczy cię rzucać tak jak Harry Potter zaklęcia, w widowiskowym i baśniowym stylu. Po rozpoczęciu zabawy, w szkole magii wita nas jej dyrektor, niejaki Ambroży. Spokój w placówce zostaje jednak szybko zakłócony, gdy nad szkołą zbierają się burzowe chmury, a w jednej z okolicznych wież pojawia się zły czarnoksiężnik Malistaire. Pod okiem Ambrożego gracz ma za zadanie pokonanie dwóch demonów Mailstaire'a, dzięki czemu można szybko zdobyć pierwsze czarodziejskie szlify.

Wizard101Gra ma wesołą, kolorową oprawę graficzną. Jest ona przeznaczona raczej dla młodszych graczy, choć nie oznacza to, że starsi fani gier nic tutaj dla siebie nie znajdą. Jako, że jest to gra RPG, naszym nadrzędnym zadaniem jest rozwijanie naszej postaci, zdobywanie nowych czarów, a także wzmacnianie siły zdobytych już wcześniej zaklęć. Walki toczą się w systemie turowym, na zasadzie pojedynków lub walk grupowych. Najlepsi czarodzieje widnieją w ogólnych rankingach gry – żeby do nich dołączyć, trzeba nie lada sprytu!

Wizard101Wizard101 oferuje dużą ilość aktywności pobocznych – oprócz standardowych dla gier MMORPG dodatkowych questów (które pozwalają m.in. na poznanie nowych, zaawansowanych szkół magii) znajdziemy tu również zdobywanie i dekorowanie naszego domu czarodzieja – co jest możliwe po wykonianiu odpowiedniego questa, możemy uprawiać ogród, by pozyskiwać z niego składniki czarów, czy też oswoić własnego zwierzaka – familiara. W grze możemy również dołączyć do różnego rodzaju minigierek (w tym np. zawodów rybackich).

Warto odnotować, że do działania gra wymaga pobrania klienta ( około 5GB) - to oznacza, że gra nie funkcjonuje w przeglądarce, lecz jest samodzielnie działającą aplikacją. Gra jest dostępna w modelu free-to-play, więc posiada wbudowany sklepik z udogodnieniami (za który płacimy walutą gry- koronami), natomiast korzystanie z niego nie jest w żaden sposób konieczne do ukończenia gry.

Wizard101Jeśli jesteś fanem Harry’ego Pottera, szkół magii i zabawnych, oldschoolowych RPGów, poznaj świat magicznych, bajkowych przygód w Wizard101!

Kilka porad dla początkujących czarodziei:

  • Zawsze staraj się mieć czary leczące w swojej talii, oraz używaj ich zanim znajdziesz się w tarapatach – niektóre czary leczące potrzebują kilku rund żeby przywrócić ci życie.
  • Staraj się najpierw poznać swoich przeciwników, by móc wybrać kontrujące ich zaklęcia i tarcze,
  • Jeśli walczysz przeciwko potworom i czarodziejom którzy używają tarczy, przygotuj różdżki, które pozwolą ci przebić tarcze bez korzystania z zaklęć, oraz zaklęcia które zadają obrażenia po czasie - takie jak trucizna czy ogniste elfy. W ten sposób nie stracisz połowy zadawanych obrażeń używając swoich mocnych czarów.
  • Jeśli walczysz w drużynie razem z innymi graczami, staraj się dodać do swojej talii zaklęcia leczące i wspomagające innych, nie wszyscy gracze dołączają przygotowani,
  • Na Bazarze znajdziesz wiele przydatnych przedmiotów – nie wahaj wymieniać swojego ekwipunku na lepszy, przynajmniej do czasu aż nie będziesz mógł tworzyć własnych.