Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW

Darmowa gra MMO o czarodziejach jak Harry Potter

Fani Harry'ego Pottera mają kolejną produkcję dotyczącą młodych czarodziejów - Wizard101 to nowa produkcja ze studia Gameforge, w której wcielamy się w rolę adepta szkoły magii. Jak na darmową grę, jest to rozbudowana produkcja, która nie tylko pozwala na rozwój bohatera i walkę z innymi graczami, ale również oferuje swój własny wątek fabularny.

Wizard101 to darmowa gra MMO do pobrania. Zabawa zaczyna się tutaj od stworzenia własnej postaci. Wizard101 oferuje kilka szkół magii, w dużej mierze opartych na żywiołach. W zależności od tego, do jakiej szkoły się dostaniemy, będziemy dysponować innym zbiorem zaklęć. Wybór szkoły dokonuje się za pośrednictwem odpowiedzi na kilka pytań. Przykładowo, jeżeli odpowiemy że najbardziej niszczącą katastrofą jest pożar, jesteśmy nastawieni na działania w pojedynkę, a wolny czas przeznaczamy na podróżowanie, dostaniemy się do szkoły ognia. Oczywiście jeśli nie pasuje nam taki przydział, możemy go zmienić i dołączyć do innej, wybranej przez siebie szkoły. Po dokonaniu tego wyboru trzeba jeszcze określić wygląd bohatera i jego imię. Po takim przygotowaniu możemy rozpocząć właściwą zabawę!

Po wylądowaniu w szkole magii, wita nas jej dyrektor, niejaki Ambroży. Spokój w placówce zostaje jednak szybko zakłócony, gdy nad szkołą zbierają się burzowe chmury, a w jednej z okolicznych wież pojawia się zły czarnoksiężnik Malistaire. Pod okiem Ambrożego gracz ma za zadanie pokonanie dwóch demonów Mailstaire'a, dzięki czemu można szybko zdobyć pierwsze czarodziejskie szlify. Gra ma wesołą, kolorową oprawę graficzną. Jest ona przeznaczona raczej dla młodszych graczy, choć nie oznacza to, że starsi fani gier nic tutaj dla siebie nie znajdą. Jako, że jest to gra RPG, naszym nadrzędnym zadaniem jest rozwijanie naszej postaci, zdobywanie nowych czarów, a także wzmacnianie siły zdobytych już wcześniej zaklęć. Walki toczą się w systemie turowym, na zasadzie pojedynków lub walk grupowych. Warto odnotować, że do działania gra wymaga pobranie niewielkiego pliku (niecałe 10MB) - to oznacza, że gra nie funkcjonuje w przeglądarce, lecz jest samodzielnie działającą aplikacją.