Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Wauies - The Pet Shop Game. Hoduj zwierzaki i zarządzaj własnym sklepem zoologicznym!

Hoduj zwierzaki i zarządzaj własnym sklepem zoologicznym!

Wauies – The Pet Shop Game to przeglądarkowa gra ekonomiczna dostępna w ofercie niemieckiej firmy Upjers. Tym razem przyjdzie nam wcielić się w rolę właściciela sklepu zoologicznego, a do naszych zadań będzie należało między innymi hodowanie rozmaitych zwierzaków, troszczenie się o ich potrzeby oraz rozbudowywanie i dekorowanie naszego lokalu. Gra jest dostępna w polskiej wersji językowej.

Wauies - The Pet Shop Game

Wauies - The Pet Shop Game | Darmowa Gra

Hoduj zwierzaki i zarządzaj własnym sklepem zoologicznym! Wauies – The Pet Shop Game to przeglądarkowa gra ekonomiczna dostępna w ofercie niemieckiej firmy Upjers. Tym razem przyjdzie nam wcielić się w rolę właściciela sklepu zoologicznego, a do naszych zadań będzie należało między innymi hodowanie rozmaitych zwierzaków, troszczenie się o ich potrzeby oraz rozbudowywanie i dekorowanie naszego lokalu. Gra jest dostępna w polskiej wersji językowej.

Na początku warto przypomnieć, że do wszystkich gier Upjers logujemy się tą samą nazwą użytkownika i hasłem. Jeśli więc wcześniej graliśmy w np. Wolnych Farmerów czy Kapi Hospital, wystarczy wybrać Wauies z listy dostępnych gier. Jeśli nie mamy jeszcze konta, rejestrujemy się podając login, adres e-mail i hasło.

Wauies - The Pet Shop Game

Na samym początku w naszym sklepie niewiele się dzieje. Skorzystajmy więc z tej chwili spokoju na zaznajomienie się z interfejsem. W lewym górnym rogu widnieje nasz aktualny stan konta, ilość posiadanych diamentów oraz liczba klientów, natomiast niebieski pasek z prawej strony to nasz aktualny poziom. Za pomocą zielonych przycisków umieszczonych poniżej przybliżymy lub oddalimy obraz, dostosujemy muzykę i dźwięki, czy włączymy tryb pełnego ekranu. Część opcji jest także dostępna w panelu ustawień (skrót klawiaturowy: [O]). Dolna część ekranu to tak zwana listwa kart – pojawią się tam wszystkie zakupione przez nas przedmioty.

Wauies - The Pet Shop Game

Pora zabrać się do pracy. Mamy do dyspozycji kilka wybiegów i zwierzaków, jednak sklep nie wygląda zbyt atrakcyjnie, a półki z karmą świecą pustkami. Najlepiej więc wykonać zadania zlecane nam przez grę, bo w ten sposób nie tylko stopniowo poznamy wszystkie mechanizmy rozgrywki, ale i zdobędziemy pieniądze, zwane tutaj talarami, niezbędne do dalszego rozwoju interesu. Klikając na portret naszego doradcy w lewej części ekranu przywołamy listę aktualnych zadań (skrót klawiaturowy: [Q]). Samouczek, jak i cała gra jest dostępny po polsku, więc nie powinniśmy mieć problemu z odnalezieniem się w naszym sklepie.

Chociaż to my zarządzamy całym biznesem, to głównymi bohaterami gry są niewątpliwie zwierzęta. Po kliknięciu na dowolnego zwierzaka pojawi się niewielki panel, na którym znajdziemy wszystkie najważniejsze informacje: płeć, rasę, poziom zadowolenia, czas potrzebny na dorośnięcie w przypadku szczeniaków czy kociaków, aktualne potrzeby, a także garść funkcji technicznych. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na dwie z nich. Dzięki kłódce z prawej strony zablokujemy możliwość sprzedaży, co uniemożliwi przypadkowe oddanie zwierzaka klientowi, natomiast opcja „Usuń zwierzę” tylko brzmi groźnie, bo po jej kliknięciu nasz podopieczny zostanie przeniesiony do magazynu (skrót klawiaturowy: [I]) i pojawi się na listwie kart. Funkcja ta okazuje się wyjątkowo przydatna gdy chcemy wszystko na nowo poukładać i przemieścić zwierzęta między wybiegami.

Wauies - The Pet Shop Game

Dbanie o potrzeby zwierzaków jest jednym z podstawowych sposobów zdobywania doświadczenia. Trzy półokrągłe paski w górnej części panelu zwierzaka reprezentują jego stan, począwszy od chęci zabawy (lewy górny pasek) przez troskę (prawy górny) aż do najedzenia (dolny). Każdą z potrzeb zaspokajamy przez klikanie ikonki piłki, koszyka, lub miski. Utrzymywanie zadowolenia na wysokim poziomie jest kluczowe w przyciąganiu nowych klientów. Specjalnym zwierzakiem, którego nie da się sprzedać ani rozmnażać, ale za to można nazwać, jest nasz wierny towarzysz. Spacerując po sklepie, będzie on przyciągał miłośników zwierząt i zapewniał im niesamowite przeżycia. Klienci, którzy chętnie zobaczyliby jego sztuczki oznaczeni są różową ikonką łapki, a interakcja z nimi kosztuje 10 punktów energii. Nasz towarzysz ma ich 100, więc po pewnym czasie będzie musiał odpocząć. Wysyłamy go wtedy na krótszą lub dłuższą drzemkę w zależności od aktualnego poziomu energii – im ma jej mniej, tym będzie potrzebował więcej czasu na odpoczynek. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby obudzić go ze snu jeśli bardzo chcemy zapewnić klientom rozrywkę. Pamiętajmy jednak, żeby odpowiednio zatroszczyć się o jego potrzeby i pogłaskać go raz na jakiś czas, bo widząc smutnego towarzysza nasi klienci opuszczą sklep.

Interesującą opcją dostępną z poziomu panelu towarzysza jest mini-gierka w aportowanie. Jeśli posiadamy trzy różne zabawki, po rozpoczęciu pojawią się one w losowych miejscach naszego lokalu. Klikamy je po kolei, a nasz towarzysz zbiera je i zanosi na swoje miejsce. Chociaż zadanie do najtrudniejszych nie należy to trzeba zmieścić się w limicie czasowym, więc jeśli w naszym sklepie jest bardzo dużo obiektów to wyłowienie w ich gąszczu zabawek może być wyzwaniem. Po zebraniu wszystkich zabawek otrzymujemy dużą premię doświadczenia dla towarzysza (różowy pasek tuż pod naszym poziomem), które przełoży się na jego poziomy treningu i posłuszeństwa, a w konsekwencji na jeszcze efektywniejsze przyciąganie klientów.

Wauies - The Pet Shop Game

Na ekranie sklepu (skrót klawiaturowy: [S]) zwierzęta pogrupowane są w zależności od podłoża, na którym czują się najlepiej. Dostępne kategorie to kolejno wiklina, podusia, piasek, żwirek, kociak, trawnik i sianko, a każde zwierze jest przypisane do trzech z nich. Przykładowo, dalmatyńczykowi będzie równie dobrze na piasku, żwirku i sianku, więc tak długo jak mamy jeden z tych wybiegów, będziemy mogli umieścić naszego cętkowanego pupila w sklepie. Należy pamiętać, że na jednym wybiegu mogą znajdować się tylko zwierzęta tej samej rasy. Na szczęście nie ma możliwości popełnienia błędu, bo czy to w przypadku przesuwania zwierzaka czy też kupowania nowego gra wskaże nam gdzie możemy go umieścić. Jeśli nie będzie wolnego wybiegu, zostaniemy o tym poinformowani i przeniesieni do sklepowej karty odpowiedniego przedmiotu.

Wraz z postępami w rozgrywce uzyskamy dostęp do coraz bardziej zróżnicowanych zwierzaków. Początkowo będą do jedynie psy i koty, ale z czasem na naszych wybiegach pojawią się fretki, króliki, czy kapibary. Zwierzęta i dekoracje możemy odblokować wcześniej jeśli ich poziom nie różni się od naszego o więcej niż 5 i jeśli zapłacimy odpowiednią ilość diamentów (karta przedmiotu w sklepie będzie zaznaczona zieloną kłódką). Karty, których nie możemy w ten sposób odblokować zaznaczone będą czerwoną kłódką.

Wauies - The Pet Shop Game

Aby cokolwiek kupić, potrzebujemy talarów. Zdobędziemy je za zwiększanie swojego poziomu i wykonywanie zadań, ale głównym źródłem dochodu sklepu będzie sprzedaż zwierząt, karmy, a także akcesoriów. Oczywiście sprzedanie wszystkich dorosłych osobników na raz przyniosłoby nam jedynie straty, więc bardzo istotnym zadaniem jest hodowla młodych. Po pierwsze, musimy skonstruować Raj dla smyków (skrót klawiaturowy: [B]). Po otwarciu odpowiedniego panelu wybieramy jedno z dostępnych miejsc i zwierzaka, którego będziemy rozmnażać. Możemy zapoznać się tam między innymi z szansami na udaną hodowlę, spodziewanym zyskiem, a także poznać którzy klienci będą najbardziej zainteresowani daną rasą. Po potwierdzeniu wyboru pozostaje nam jedynie czekać – jeśli hodowla zakończyła się sukcesem, nowe zwierzęta pojawią się na naszej listwie kart.

Maszyny wytwarzające karmę dla zwierząt (a także te produkujące lody dla klientów) możemy umieścić tylko w piwnicy sklepu. Z poziomu ekranu produkcji (skrót klawiaturowy: [P]) wybieramy rodzaj karmy, a gdy jej wytwarzanie się zakończy, odbieramy zamówienie, skąd z kolei jedynie kliknięcie na półce sklepowej dzieli nas od wystawienia produktu na sprzedaż. Nie możemy odebrać zamówienia, jeśli nie mamy miejsca na półkach magazynowych, W miarę postępów w grze będziemy mogli między innymi zwiększyć jakość produkowanej karmy czy produkować większe ilości w krótszym czasie.

Wauies - The Pet Shop Game

Karty przedmiotów możemy kupić, ale możemy też skorzystać z Giełdy wymiany (skrót klawiaturowy: [T]), na której wystawiamy zgromadzone przez nas fragmenty kart. Po zbudowaniu odpowiedniego stoiska otrzymamy możliwość wymiany z graczami, których dodaliśmy do naszej listy przyjaciół (skrót klawiaturowy: [F]). Wymiana przebiega w następujący sposób: po pierwsze, wybieramy fragment karty i klikamy Wymień. Następnie wybieramy jeden z dostępnych slotów wymiany (pierwsze jest dostępny za darmo, trzy kolejne możemy wykorzystać za niewielką opłatą w talarach, a pozostałe cztery płacąc po jednym diamencie. Następnie wybieramy z listy przedmiot, który nas interesuje. Tak przygotowana oferta będzie widoczna dla naszych znajomych przez 72 godziny lub do momentu gdy któryś z nich zdecyduje się ją zaakceptować.

Wauies - The Pet Shop Game

Wauies – The Pet Shop Game podobnie jak w przypadku innych gier ekonomicznych nastawiona jest na stopniową rozbudowę swojej działalności bez konieczności nadzorowania wszystkiego co do minuty. Mocną stroną produkcji jest solidna polonizacja, szczegółowe opisy wszystkich aspektów gry, oraz samouczek płynnie wprowadzający nas w tajniki rozgrywki. Ani razu nie będziemy się czuli przytłoczeni opcjami, bo gra będzie stopniowo odkrywała przed nami kolejne karty. Chociaż zarządzanie sklepem wiąże się z odpowiedzialnością i mnogością stresujących zadań, tutaj jest to prawdziwą przyjemnością. Jeśli więc lubisz zwierzęta i pragniesz spróbować swoich sił jako kierownik prężnie rozwijającego się sklepu zoologicznego, Wauies – The Pet Shop Game jest grą dla ciebie.

Na zakończenie garść przydatnych porad:

  • Na początku wiele opcji będzie zablokowanych – nie możemy od razu hodować zwierząt, produkować karmy, czy zatrudniać pracowników. Warto kierować się zasadą „jeśli coś nie jest dostępne, to jeszcze nie jest nam potrzebne” i pozwolić grze na stopniowe zapoznanie nas z kolejnymi mechanizmami rozgrywki.
  • Jeśli pozwalają nam na to fundusze, warto zakupić dodatkową maszynę do produkcji karmy (lub odblokować kolejne miejsca produkcyjne w już posiadanych). W ten sposób nasi klienci nigdy nie zastaną pustych półek, a my zabezpieczymy stałe źródło dochodów.
  • Nad wieloma obiektami w grze zobaczymy kolorowe ikonki zwane pinami. Opis każdej z nich znajdziemy na ostatniej stronie zakładki Porady dostępnej w panelu z listą zadań. Znajdziemy tam również wyjaśnienie wszystkich mechanizmów rozgrywki.
  • Za logowanie się każdego dnia zostajemy nagrodzeni darmowym boosterem (skrót klawiaturowy: [C]), w którym znajdziemy cztery losowe części kart. Możemy je wymieniać ze znajomymi na Giełdzie wymiany, a po skompletowaniu całej karty zostanie ona dodana do naszego magazynu.
  • Diamenty nabywamy za prawdziwe pieniądze, a w niewielkich ilościach otrzymujemy je także za postępy w grze. Służą one do przyspieszania postępów – możemy coś wcześniej zbudować, pominąć czas oczekiwania między kolejnymi hodowlami, odblokować ulepszenia, a także kupować boostery. Panel banku (skrót klawiaturowy: [M]) pozwoli nam zakupić diamenty i wymienić te już posiadane na talary.