Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Wargame 1942. Darmowa strategia w realiach II Wojny Światowej

Darmowa strategia w realiach II Wojny Światowej

Wargame 1942 to darmowa gra strategiczna, w której musisz być zarówno charyzmatycznym dowódcą, jak i bystrym dyplomatą. Do czego dążysz? Cel jest prosty – wygraj II wojnę światową! Nierealne? Tylko pozornie. Przekonaj się, na ile Cię stać i spróbuj odmienić losy świata w Wargame 1942!

Wargame 1942 | Darmowa Gra

Darmowa strategia w realiach II Wojny Światowej Wargame 1942 to darmowa gra strategiczna, w której musisz być zarówno charyzmatycznym dowódcą, jak i bystrym dyplomatą. Do czego dążysz? Cel jest prosty – wygraj II wojnę światową! Nierealne? Tylko pozornie. Przekonaj się, na ile Cię stać i spróbuj odmienić losy świata w Wargame 1942!

Największą atrakcją w Wargame 1942 jest ciekawie zrealizowana współpraca między graczami. W przeciwieństwie od innych gier tego typu, w których tryb PvP zepchnięto na dalszy plan, w omawianej produkcji dyplomacja odgrywa bardzo ważną rolę. Można wręcz stwierdzić, że końcowy sukces jest całkowicie uzależniony od tego, jak sprawdzimy się w roli koordynatora sojuszów militarno-gospodarczych. Element dyplomacji jest o tyle ciekawy, że przecież dążymy do tego, by zdetronizować wszystkich. Tym samym nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, by wcześniej pielęgnowany sojusz nagle zerwać i z zaskoczenia zaatakować dotychczasowego sprzymierzeńca. Problem polega na tym, że przecież nasz „przyjaciel” również może postąpić w ten sposób...

Wargame 1942

Ogromny obszar działań rozgrywki nie ułatwia zadania, ale za to sprawia, że zabawa jest jeszcze bardziej fascynująca. W Wargame 1942 nie ma ani chwili wytchnienia – nie wiemy, kiedy spodziewać się ataku, nie znamy zamiarów otaczających nas sąsiadów, nie jesteśmy w stanie zapełnić magazynów zapasem surowców i wreszcie, nie zdołamy ocenić – zwłaszcza początkowo, nie mając żadnego doświadczenia – czy złożona oferta sojuszu jest prawdziwa, czy to zwykły podstęp. Co gorsza, ofensywa może nastąpić z każdej strony świata, ponieważ wydarzenia w Wargame 1942 dzieją się na wszystkich kontynentach objętych wojną.

Wargame 1942

W trakcie globalnego konfliktu każde państwo zmaga się z brakiem surowców. Nie inaczej jest w grze Wargame 1942, w której zadbano o wierne odwzorowanie realiów. Startujemy w zasadzie z niczym i musimy prędko zadbać o zgromadzenie odpowiedniej ilości ropy naftowej, benzyny, przetworzonego diesla, amunicji, złota oraz oczywiście najważniejszego środka wymiany – pieniędzy. Kluczowym działaniem jest więc możliwie szybkie stworzenie solidnej infrastruktury, bez której prowadzenie wojny po prostu nie będzie możliwe. Potrzebujemy platformy wiertnicze, laboratoria wojskowe, kopalnie złota czy koszary. Jednak w Wargame 1942 nie wszystko trzeba budować. Pamiętajcie, że w tej grze nie wcielacie się w inżyniera, a dowódcę i dyplomatę w jednej osobie, która czasami musi sięgnąć po alternatywne sposoby w drodze ku totalnej dominacji nad światem. Bliźniaczo podobną grą do Wargame 1942 jest Desert Operations.

Wargame 1942