Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Warframe. Dołącz do kosmicznych Ninja!

Dołącz do kosmicznych Ninja!

Warframe to kooperacyjny trzecioosobowy shooter z elementami RPG, którego akcja dzieje się w dalekiej przyszłości! Wciel się w jednego z Tenno i walcz o utrzymanie równowagi w systemie!

Warframe | Darmowa Gra

Dołącz do kosmicznych Ninja! Warframe to kooperacyjny trzecioosobowy shooter z elementami RPG, którego akcja dzieje się w dalekiej przyszłości! Wciel się w jednego z Tenno i walcz o utrzymanie równowagi w systemie!

Warframe to produkcja studia Digital Extremes którą najprościej opisać jako trzecioosobowy, kooperacyjny shooter MMO z elementami RPG. By w nią zagrać, wystarczy ją pobrać. Swoją przygodę rozpoczynamy od wyboru jednego z trzech pancerzy bojowych: Excalibur, Mag oraz Volt. Każdy z nich oferuje zupełnie inny typ rozgrywki, ale po osiągnięciu pewnego etapu w grze, możemy zdobyć kolejne. Każdy Warframe posiada osobne umiejętności, zarówno aktywne jak i pasywne. Nie jesteśmy przypisani na całą grę do jednego Frame'a – po zdobyciu kolejnych, możemy je dowolnie zmieniać i personalizować.

Rozgrywkę rozpoczynamy od swoistego samouczka, który jest jednocześnie wprowadzeniem do świata gry i rządzących nią mechanik. Stopniowo poznajemy fabułę, część głównych postaci, a także możemy przetestować swoje umiejętności w używaniu skilli i stawianiu czoła przeciwnikom.

Poza typowo tunelowymi mapami z którymi zastępy ninja spotkają się wykonując szereg misji wokół całego układu, do dyspozycji gracza twórcy oddali również oferujące nowe rodzaje zleceń i wyzwań - olbrzymie otwarte lokacje. Nie sposób zapomnieć o technologii Archwing (wraz z unikatowym zestawem uzbrojenia i modów),dzięki której zmagania gracza przenoszą się w przestrzeń kosmiczną, a poruszanie po rozległych, otwartych obszarach staje się dużo sprawniejsze.

Mechanika tytułu sprawia, że "levelować" możemy zasadniczo wszystko. Od broni poczynając, przez towarzyszy, na używanych Frame'ach kończąc. Rozbudowa każdego z elementów przekłada się z kolei na nasz "globalny wskaźnik zaawansowania gracza", zwany również Mastery Rank (MR). Jego rozwój jest istotną częścią gry – wraz ze zdobywaniem nowych poziomów otrzymujemy dostęp do zablokowanych wcześniej broni, a także niektórych modów i aktywności. MR rzutuje na całość rozgrywki, a wyższy poziom konta przekłada się pośrednio na szybszy rozwój każdej broni czy sprawniejsze pozyskiwanie reputacji syndykatów z którymi gracz spotka się w trakcie swojej przygody.

Warframe jest klasycznym trzecioosobowym shooterem, z bardzo przyjemną mechaniką rozgrywki – poruszanie się jest niezwykle dynamiczne, z możliwością wykonywania charakterystycznych bulletjumpów, przewrotów i innych karkołomnych manewrów godnych prawdziwych ninja. Uzbrojenie zachowuje się przyjemnie i różnorodnie – a do dyspozycji mamy naprawdę pokaźny arsenał, gdzie oprócz "klasyków" takich jak strzelby, karabiny czy snajperki znajdą się również futurystyczne i egzotyczne pukawki, oraz broń biała. Każdy Frame (po przekroczeniu danego poziomu zaawansowania konta gracza - MR) może używać wszystkich rodzajów broni, jednak dobór stosownych modów oraz zdolności sprawia, że niektóre radzą z tym sobie lepiej lub gorzej. Na przykład Mirage sprawdza się doskonale przy używania karabinów maszynowych i strzelb, a Valkyr najlepiej radzi sobie w zwarciu. Ogrom broni dodatkowo potęguje rozbudowany system modów dających graczom możliwość dynamicznego doboru parametrów uzbrojenia w zależności od potrzeb.

W grze bardzo proste jest dołączanie do grupy ogrywającą w danej chwili wybrany typ aktywności. Każda osoba zostaje automatycznie przypisana do "drużyny" – co bardzo ułatwia rozgrywkę, gdyż przy bardziej zaawansowanych aktywnościach i dostępnych nieco później obszarach - większość przeciwników jest dosyć twarda, a my mamy ograniczoną ilość możliwości "powstania" bez niczyjej pomocy. Dla stroniących od zmagań grupowych - włączenie trybu solo nie stanowi jednak najmniejszego problemu. Dodatkowo, część ekwipunku jest dostępna tylko z pomocą bardziej zorganizowanych grup- gildii i ich - będących swoistymi centrami dowodzenia - dojo. Stworzenie, czy dołączenie do istniejących nie jest jednak dużym problemem - bogata baza graczy w Warframe wciąż rośnie. Śmiałkowie szukający dodatkowych wrażeń mogą spróbować zmagań PVP w specjalnych, dedykowanych im trybach rozgrywki, takich jak Conclave czy Lunaro.

Warto zwrócić uwagę na walutę premium - platynę. W Warframe użyjemy jej między innymi do zakupu slotów na broń, czy kolejne Frame'y. Co ciekawe, możemy tę walutę bez najmniejszych problemów pozyskiwać w grze, wystarczy tylko poznać ekonomię i realia w wystarczającym stopniu i handlować z innymi graczami. Zasadniczo - wszystkie przedmioty w grze możemy zdobyć za darmo – wystarczy tylko zgromadzić odpowiednią ilość tradycyjnej waluty - kredytów i zakupić z ich pomocą we wbudowanym w grę markecie stosowny schemat (blueprint). Potem wystarczy już tylko zebrać wymagane składniki i wykraftować dany przedmiot, a potem poczekać na jego utworzenie. Wykorzystanie prawdziwej gotówki, choć wciąż możliwe - w grze oferuje wyłącznie elementy kosmetyczne takie jak alternatywny wygląd ogrywanych postaci.

Warframe to produkcja z unikatowym, ciekawym światem, przyjemną i angażującą walką oraz aktywną, cierpliwą i nad wyraz przyjemną społecznością, w której możemy spędzić setki godzin, eksplorując uniwersum. Dla wytrwałych i skłonnych do głębszego poznania bogatych mechanik i systemów rządzących tytułem, fanów szybkiej, zręcznościowej rozgrywki - pozycja obowiązkowa!

Na koniec kilka porad:

  • Excalibur będzie najrozsądniejszym wyborem na początek - pozostałe Frame'y wymagają najmniej zachodu jeśli chodzi o zdobycie ich "w grze";
  • Dopóki nie poczujesz się pewniej w temacie modów - używaj ich automatycznego rozlokowania. Choć nie idealne, pozwoli Ci skutecznie ukierunkować uwagę na podstawy rozgrywki i poruszania;
  • Nie przyspieszaj platyną procesu tworzenia przedmiotów, oczekiwanie też ma swój urok, a z czasem nauczysz się nie zwracać na to większej uwagi;
  • W miarę możliwości zawsze staraj się planować z wyprzedzeniem i mieć w pogotowiu kolejne elementy wyposażenia które czekają na wylevelowanie;
  • Za logowanie raz na dobę dostajesz określone fanty. Wśród nich znajdziesz między innymi zniżki na zakup platyny - 50% i 75%;
  • Dopóki nie poznasz świata gry na wylot - wykorzystanie platyny ogranicz do slotów dla broni i Frame'ów.