Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra War Thunder. Weź udział w wielkich bitwach i walcz z graczami z całego świata!

Weź udział w wielkich bitwach i walcz z graczami z całego świata!

„Panie kapitanie, wpadliśmy w kłopoty, prosimy o posiłki! Może być cały dywizjon”. Jeżeli zawsze chcieliście wypowiedzieć te słowa, to dobrze trafiliście. Witajcie w War Thunder – lotniczym symulatorze do brzegi wypełnionym akcją. Produkcja Gaijin Entertainment rzuci Was w wir powietrznych bitew, które kładą nacisk na realistyczną rozgrywkę. Do naszej dyspozycji oddano setki modeli samolotów z dopracowanymi kokpitami i możliwością customizacji uzbrojenia.

War Thunder | Darmowa Gra

Weź udział w wielkich bitwach i walcz z graczami z całego świata! „Panie kapitanie, wpadliśmy w kłopoty, prosimy o posiłki! Może być cały dywizjon”. Jeżeli zawsze chcieliście wypowiedzieć te słowa, to dobrze trafiliście. Witajcie w War Thunder – lotniczym symulatorze do brzegi wypełnionym akcją. Produkcja Gaijin Entertainment rzuci Was w wir powietrznych bitew, które kładą nacisk na realistyczną rozgrywkę. Do naszej dyspozycji oddano setki modeli samolotów z dopracowanymi kokpitami i możliwością customizacji uzbrojenia.

Pierwsze kroki w War Thunder rozpoczynamy od wizyty w hangarze, gdzie otrzymamy podstawowe samoloty oraz czołgi pięciu nacji: USA, Wielkiej Brytanii, Niemców, Związku Radzieckiego oraz Cesarstwa Japonii. Teraz wystarczy jedynie ukończyć krótki samouczek, wprowadzający nas w meandry pilotażu oraz prowadzenia pojazdów naziemnych, po czym wybrawszy interesującą nas maszynę możemy ruszyć do walki. Warto jednak wziąć pod uwagę, że War Thunder wcale nie jest grą prostą, dlatego warto skupić się w tutorialu, żeby od samego początku poznawać mechaniki gry.

War Thunder

Jednak rozgrywka w War Thunder niewiele różni się od innych strzelanek, w których widzimy naszą postać z perspektywy trzeciej osoby. Mysz służy nam do celowania działem/nakierowywaniem samolotu na cel, klawisze WSAD służą do poruszania się maszyną, zaś lewym przyciskiem myszy strzelamy do wroga. W domyślnym, zręcznościowym trybie rozgrywki wystarczy celować w niewielki okrąg znajdujący się przed samolotem wroga lub też naciskać spust, kiedy celownik zmieni kolor na zielony, aby być pewnym trafienia w cel. Pierwsze kilka bitew pozwoli nam zapoznać się ze sterowaniem, co ma niebagatelne znaczenie, ponieważ rozgrywka większymi pojazdami i samolotami będzie wymagała od nas sporo umiejętności.

War Thunder

War Thunder posiada wyjątkowo realistyczny system uszkodzeń: na każdy wystrzelony pocisk działa siła grawitacji, zaś po trafieniu w cel może się on odbić od pancerza lub spenetrować go i uszkodzić znajdujące się wewnątrz pojazdu moduły. Jako, że nie ma tu pasków życia, przeciwnik zostaje uznany za zniszczonego dopiero, gdy jego cała załoga zostanie zneutralizowana, maszyna spłonie w wyniku zapłonu paliwa lub wybuchu magazynu amunicyjnego lub też, w przypadku samolotów, gdy odstrzelimy mu skrzydło. Z tego też powodu wielokrotne trafienia w elementy konstrukcyjne, które nie są newralgicznymi systemami maszyny wcale nie zapewnią nam zwycięstwa. Konieczne będzie poznanie słabych punktów wrogich pojazdów i samolotów, w czym pomoże nam zarówno tryb prześwietlania maszyn dostępny w garażu, bądź też miniaturka znajdująca się w prawym-górnym rogu ekranu pokazująca skuteczność naszego ataku podczas trwania bitwy.

War Thunder

Oprócz realistycznego systemu uszkodzeń War Thunder posiada też doskonale odwzorowaną fizykę lotu samolotów oraz jazdy czołgów – głównie w trybach realistycznym oraz symulacyjnym. Samoloty ulegają tutaj przeciągnięciu (utracie siły nośnej, przez co tracimy nad nimi kontrolę) oraz przeciążeniom, które mogą urwać skrzydła podczas gwałtownych manewrów lub tymczasowo zamroczyć pilota. Doskonale oddano również zasadę zachowania energii, przez co sprawny gracz będzie łatwiej potrafił wykorzystać możliwość zamiany wysokości na prędkość i vice-versa. Z drugiej strony gracze preferujący łatwiejszą rozgrywkę i pragnący tylko postrzelać do samolotów wroga mogą skorzystać z trybu rozrywki zręcznościowej, gdzie grawitacja jest odrobinę słabsza, a samoloty nigdy nie wpadną w tak zwany korkociąg. Realizm w przypadku bitew lądowych powoduje, że ciężkie pojazdy grzęzną w błocie, wysokie i mało stabilne niszczyciele czołgów mogą się przewrócić podczas zjeżdżania ze stromych wzniesień, zaś pojazdy kołowe uzyskują maksymalną prędkość jedynie na utwardzonej nawierzchni.

War Thunder

Po zakończeniu bitew otrzymujemy punkty doświadczenia oraz srebrne lwy (walutę gry), które możemy przeznaczyć na ulepszenie posiadanych maszyn, ich naprawę, uzupełnienie amunicji czy też na odblokowanie i zakup nowych czołgów i samolotów. Do wyboru mamy setki pojazdów: od lekkich czołgów i dwupłatów, poprzez czołgi średnie, niszczyciele czołgów, samoloty szturmowe czy myśliwce po ciężkie czołgi pokroju Tygrysa Królewskiego, bombowce strategiczne takie jak B-17, czy też odrzutowce z Migiem-15 na czele. Historyczny przekrój czasowy jest tutaj imponujący, a sięga aż od przedwojennych maszyn do czołgów i samolotów biorących udział w wojnie koreańskiej.

War Thunder

Wszystkie pojazdy możemy usprawnić wyposażając je w nowe, lepsze silniki, karabiny czy działa oraz wynajdując nowe typy amunicji. Oprócz tego każdy czołg i samolot możemy spersonalizować malując go na wybrany przez nas wzór kamuflażu, dodać różnego rodzaju insygnia, a także zawiesić na maszynie różnego rodzaju trofea czy nałożyć kamuflaż w postaci świeżo ściętych krzaczków i gałęzi.

War Thunder

Oprócz podstawowego trybu gry – bitwy zręcznościowej – istnieją jeszcze wspomniane wyżej bitwy realistyczne oraz bitwy symulacyjne o rosnącym stopniu trudności. W tych ostatnich wcielamy się bezpośrednio w pilota/dowódcę czołgu, przez co mamy ograniczone pole widzenia – gratka dla prawdziwych fanów symulatorów! Do tego istnieją fabularne bitwy historyczne, pozwalające na rozegranie autentycznych starć z okresu drugiej wojny światowej. Aby jednak pozwolić graczom na rozwijanie swoich umiejętności, twórcy przygotowali również tryb treningowy oraz możliwość tworzenia własnych misji.

War Thunder

Gra jest tytułem darmowym, jednak – jak to w tytułach Free2Play bywa – możliwe jest dwukrotne przyśpieszenie odblokowywania nowych modułów i pojazdów poprzez wykupienie konta premium za realne pieniądze. Dodatkowo produkcja oferuje całą gamę niepowtarzalnych pojazdów premium – prototypów, maszyn zdobycznych (przejętych przez przeciwnika i użytych przeciwko niemu), czy też rzadkich egzemplarzy seryjnych. Prawdziwa gratka dla kolekcjonerów. Warto jednak wiedzieć, że War Thunder nie jest zdecydowanie tytułem Pay2Win. Oczywiście konto premium skraca proces zdobywania wymarzonych maszyn, jednak wprawiony pilot (lub czołgista) będzie w stanie rywalizować jak równy z równym w każdej maszynie!

War Thunder

War Thunder jest dostępny za darmo zarówno na Steamie, jak i jako samodzielny produkt. Jeśli szukasz realistycznego symulatora przenoszących nas w realia II Wojny Światowej, gdzie spróbujesz swoich sił w wielkich, historycznych bitwach – jest to zdecydowanie gra dla Ciebie. Rozbudowana mechanika, realistyczna fizyka i ogromny wybór maszyn bojowych to gwarancja dobrej zabawy na setki, a może i tysiące godzin. Przekonaj się sam, bo może to właśnie Ty zostaniesz kolejnym Andersem!

Kilka porad na start, aby ułatwić Ci rozgrywkę:

 1. Jeżeli jesteś początkującym asem przestworzy, warto abyś zapoznał się z samouczkiem – nauczy Cię podstawowych mechanik rozgrywki, 
 2. Nie bój się jednak walk PVP – to właśnie one najlepiej nauczą Cię kunsztu lotniczego, 
 3. Dowiedz się, jakie maszyny sprawdzają się najlepiej w konkretnych rolach. Żaden samolot i czołg nie jest pojazdem uniwersalnym…
 4. …przez co musisz nauczyć się ich mocnych i słabych stron. Jest to jeden z kluczy do sukcesu, 
 5. Przed wydawaniem growej waluty (zarówno tej podstawowej, jak i tej premium) spróbuj znaleźć swoją ulubioną „rolę” w drużynie. Dzięki temu będziesz w stanie efektywniej rozplanować swoje wydatki na nowe samoloty/czołgi. 

Wymagania Minimalne:

 1. System Operacyjny: Windows Vista/7/8/10
 2. Procesor: 2.2 GHz
 3. Pamięć: 4 GB RAM
 4. Karta Graficzna: Intel HD Graphics 4000 / AMD Radeon 46XX / NVIDIA GeForce GT 520
 5. DirectX: Wersja 10.1
 6. Miejsce na dysku: 8 GB

Wymagania Zalecane:

 1. System Operacyjny: Windows 7 64bit / 8 64bit / 10 64bit
 2. Procesor: Intel Core i5
 3. Pamięć: 8 GB RAM
 4. Karta Graficzna: Nvidia GeForce 650, AMD Radeon seria 77XX
 5. DirectX: Wersja 11
 6. Miejsce na dysku: 17 GB
 7.