Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Twin Saga. Chroń świat opanowany przez konflikt!

Chroń świat opanowany przez konflikt!

Twin Saga to wspaniałe i magiczne MMORPG, w którym kierowany przez nas bohater stanie się legendą świata opanowanego przez konflikt dwóch potężnych bóstw. Naszym zadaniem będzie ramię w ramię z innymi graczami - uchronienie ludzkości przed nadchodzącą zagładą, w magicznej podróży poprzez świat w przypominającym mangę lub anime.

Twin Saga | Darmowa Gra

Chroń świat opanowany przez konflikt! Twin Saga to wspaniałe i magiczne MMORPG, w którym kierowany przez nas bohater stanie się legendą świata opanowanego przez konflikt dwóch potężnych bóstw. Naszym zadaniem będzie ramię w ramię z innymi graczami - uchronienie ludzkości przed nadchodzącą zagładą, w magicznej podróży poprzez świat w przypominającym mangę lub anime.

Mamy tutaj do czynienia z kolejnym tworem Tajwańskiej firmy X-Legend, która słynie z tytułów typu fantasy MMORPG. Jest to gra podobna do kolejnego tytułu tego studio – Aura Kingdom. Gra utrzymana jest w stylu znanym z mangi czy anime, a osadzona została w realiach przypominających średniowiecze z dużą dozą magii i niecodziennych stworzeń.

Twin Saga

Ale zacznijmy od początku, gdzie przede wszystkim stworzymy naszego awatara w świecie gry. Będziemy mieli do dyspozycji kilka kombinacji wyglądu, które choć nieliczne, pozwolą nam na pewną dozę swobody w tworzeniu postaci. Poza tym, wybierzemy oczywiście początkową klasę postaci spośród ograniczonego grona początkowego, a będą to: Mistrz Miecza (Swordmaster), Mag (Mage), Rewolwerowiec (Gunslinger) oraz Smoczy Rycerz (Dragonknight). W przyszłości przyjdzie nam również wybrać z pozostałych klas postaci takich jak: Kleryk (Cleric), Paladyn (Paladin), Łowca (Hunter), Łotrzyk (Rouge), Berserker oraz Okultysta (Occultist). Jednakże te zostaną dopiero odblokowane po osiągnięciu odpowiedniego poziomu doświadczenia oraz wykonaniu odpowiednich zdań. Co ciekawe, ostatecznie będziemy mogli wybrać każdą z klas na jednej postaci.

Twin Saga

Po utworzeniu naszego bohatera, zostajemy natychmiast wrzuceni do krótkiego, fabularnego samouczka, który wprowadzi nas w podstawowe zasady gry, a także przedstawi świat, w którym będziemy grali. Lądujemy bowiem w mitycznym Aetherionie, świecie w którym dwie boginie walczą o kontrolę nad światem – jedna z nich dąży do zniszczenia ludzkości, podczas gdy druga poświęci wszystko, by ją ocalić. By poruszać się po świecie gry, możemy używać myszki bądź klawiszy WASD. W podobny sposób możemy wchodzić w interakcje z otoczeniem czy też przeglądać karty menu - odpowiednio z użyciem myszy, bądź przy pomocy odpowiednio przypisanych klawiszy.

Twin Saga

Po świecie możemy poruszać się na kilka sposobów. Poza poruszaniem się pieszo, oraz systemowi szybkiej podróży, możemy również skorzystać z wierzchowców, którzy przyspieszą nasze poruszanie się po świecie gry. Inną możliwością jest korzystanie z umiejętności szybowania, dzięki której możemy przemieszczać się lotem! Dodatkowo mamy dostęp do świetnego narzędzia automatycznego wyznaczania trasy oraz podręcznej minimapy – bez których łatwo byłoby się zagubić nawet w najmniejszych z miast i wiosek. Te bowiem tętnią potężnym życiem, dzięki obecności wielu mieszkańców zajmujących się swoimi sprawami, czy dyskutującymi na różne tematy. Gracze mogą wręcz pokusić się o podsłuchiwanie tych rozmów by pozyskać ważne wskazówki dotyczące okolicy, czy po prostu pośmiać się z groteskowych sytuacji.

Twin Saga

To, co w szczególności przykuwa uwagę w Twin Saga to bogata i wciągająca historia z jaką będziemy mieli do czynienia podczas podróży przez świat gry. Zarówno opisy zadań do wykonania jak i konwersacje są tutaj naprawdę wciągające. Ponadto narracja prowadzona jest nie tylko za pośrednictwem tego jak świat reaguje na naszą postać, ale także jak postać reaguje na nas, jako graczy. Dzięki temu możemy dowiedzieć się jakie ma potrzeby, bądź nawet co czuje w danym momencie. Mamy tutaj do czynienia z całkiem sporą ilością tekstu oraz przerywników filmowych – jednak wszystkie z nich możemy w dowolnym momencie przeskoczyć, bądź ominąć. Mimo tego, warto poświęcić odrobinę czasu by zagłębić się w przedstawioną fabułę, gdyż jest ona rewelacyjnie poprowadzona. W szczególności przerywniki filmowe sprawiają wrażenie, jak gdyby było to swoiste anime w świecie gry.

Twin Saga

System wielo-klasowości, o którym przed wcześniej wspomniano jest bardzo ciekawie stworzony i odróżnia ten tytuł od innych gier MMORPG. Gracze mogą zmieniać klasy postaci w locie i zdobywać dla nich poziomy doświadczenia niezależnie od siebie. Co więcej, możemy używać umiejętności nie przypisanych do używanej obecnie klasy postaci, jeśli zdobyliśmy ją będąc inną. Ten zabieg umożliwia wirtualnie nieskończoną możliwość kombinacji budowania naszego bohatera, gdzie możemy stworzyć go dokładnie takim, jakiego chcemy, bez konieczności tworzenia nowych awatarów.

Sposób walki w grze jest bardzo intuicyjny i satysfakcjonujący. Nie mam tutaj bowiem do czynienia jedynie z użyciem myszki jak w przypadku wielu klasycznych gier MMORPG, ale posłużymy się również przyciskami WASD by zręcznie kontrolować naszą postać na polu bitwy, wykonując odpowiednie ataki, używając umiejętności oraz przedmioty, co jest szczególnie istotne w pojedynkach przeciw innym graczom. I choć nowym graczom może zająć chwilę by przyzwyczaić się do tego systemu walki, z pewnością po krótkim treningu gra przyniesie sporo satysfakcji.. Podczas walk z potworkami w świecie gry istotnym będzie zwracanie uwagi na ich zachowanie, by w odpowiednim momencie wykonać unik w bok, bądź wycofać się z pola rażenia. Każdy atak specjalny wykonywany przez przeciwnika będzie przedstawiony za pomocą czerwonego znacznika na ziemi, co pozwoli nam na odpowiednią reakcję, jeśli jesteśmy odpowiednio zwinni.

Twin Saga

Każda z wymienionych wcześniej klas postaci posiada swoje specyficzne super-umiejętności, które mogą być użyte jedynie wtedy, gdy specjalny pasek SP zostanie zapełniony. Jak zapewne można się spodziewać, zgodnie z duchem anime, te specjalne ataki są niesamowicie efektowne i wybuchowe. Warto zauważyć, że ich animacja będzie zmieniać się także wraz z rodzajem przeciwnika, z jakim mamy do czynienia, co z pewnością wpływa pozytywnie na walory wizualne tego tytułu.

Twin Saga

Będziemy mogli przyzwać do wspólnej walki specjalnych towarzyszy w postaci wszelkiego rodzaju stworków, nazwanych w tej grze Senshi. Ma to efekt nieco zbliżony do tego, co można spotkać w grze Aura Kingdom. Każdy z przyzwanych na pole bitwy Senshi posiada swoje specyficzne umiejętności i statystyki, a każdy z nich może być podmieniony na kolejnego w trakcie walki, jeśli zajdzie taka konieczność. Nowe stworki zdobędziemy przede wszystkim wykonując zadania specjalne oraz jako łupy z pokonanych przeciwników. Część z nich będzie jedynie dostępna w specjalnym sklepie z przedmiotami premium. Warto zgromadzić co najmniej kilka z nich, by ułatwić sobie życie w specyficznych pojedynkach.

Kolejną ciekawostką w tej grze MMO jest obecność systemu osadnictwa, czyli mówiąc krótko – możliwość posiadania własnego domu, która odblokuje się na 20 poziomie doświadczenia. Terracottage – bo tak nazywają się w grze, to obiekty przypominające nieco żółwia z domem na plecach zamiast skorupy, który może nam posłużyć jako specyficzny wierzchowiec do przemieszczania się po krainach. Co więcej, w ich wnętrzu możemy skupić się na rozwijaniu naszych profesji, a także na rzemiośle spośród konkretnych szkół do wyboru. Do pewnego stopnia możemy również zmieniać wygląd naszego domku, co wprowadza pewien element indywidualności.

Twin Saga

Jak w każdej grze free-to-play, tak i w Twin Saga nie mogło zabraknąć sklepu z walutą premium. Walutą są tutaj Punkty Aeria (AP), które możemy również używać w innych grach tego samego producenta, takich jak na przykład wspominana Aura Kingdom. Tutaj, punktów tych użyjemy głównie do pozyskiwania przedmiotów kosmetycznych, a także przedmiotów przyspieszających nasze zdobywanie doświadczenia. Waluta nie jest zbyt droga, a wiele z dostępnych przedmiotów mogę się okazać bardzo przydatne bądź atrakcyjne. Co ciekawe, możemy tę walutę zastąpić punktami lojalnościowymi, które otrzymujemy za codzienne logowanie się i wykonywanie specjalnych zdań. Dzięki czemu z pewnością uda nam się z łatwością zdobyć przynajmniej część z pożądanych przedmiotów.

Twin Saga to naprawdę świetne MMORPG. Mamy tutaj naprawdę przyjemny tryb rozgrywki, z nietuzinkową fabułą oraz niesamowitą oprawą graficzną na styl anime. Natomiast muzyka obecna w grze w świetny sposób uzupełnia ten, już sam w sobie, klimatyczny świat. To świetny wybór dla każdego fana rozbudowanych gier MMO z naprawdę lekkostrawnym klimatem.

Oto kilka rad, które przydadzą ci się na początku:

  • Loguj się codziennie, zwłaszcza na stronie głównej gry, nawet jeśli nie planujesz grać długo. Wykonuj również codzienne zadania. W zamian otrzymasz punkty lojalnościowe do wydania w sklepie z nagrodami,
  • Warto poświęcić nieco czasu na przeciwczenie sterowania - okaże się to kluczowe w dalszych walkach,
  • Nawet jeśli planujesz grać tylko jedną postacią, stwórz od razu trzy, by zdobywać jak najwięcej punktów lojalnościowych,
  • Klikając lewym przyciskiem na oknie z dostępnym zadaniem do wykonania rozpocznie procedurę automatycznej trasy, która doprowadzi Cię na miejsce. Natomiast użycie prawego przycisku wskaże docelową lokalizację na mapie,
  • Zbieraj wszelkie możliwe surowce, które przydadzą się w rzemiośle. By ułatwić sobie zbieranie, zamiast namierzania obiektów za pomocą myszki, wystarczy użyć umiejętności zbierania danego surowca, a nasz bohater sam zbliży się do najbliższego możliwego punktu,
  • Nie musisz wracać do miasta by sprzedać nadwyżkę przedmiotów. Zamiast tego skorzystaj z posiadanego Terracottage i odszukaj w nim handlarzy.