Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Romadoria. Zobacz, zagraj, wygraj!

Zobacz, zagraj, wygraj!

GRA NIEAKTYWNA Za czasów starożytnego Rzymu wydarzyły się jedne z najciekawszych wydarzeń historycznych. W grze Romadoria mamy okazję wcielić się w przywódcę jednej z rzymskich kolonii i tym samym wpłynąć na przebieg tamtej epoki. Jeśli sprawdzimy się jako zarządca i dowódca wojska, sukces będzie w zasięgu ręki!

Romadoria | Darmowa Gra

Zobacz, zagraj, wygraj! GRA NIEAKTYWNA Za czasów starożytnego Rzymu wydarzyły się jedne z najciekawszych wydarzeń historycznych. W grze Romadoria mamy okazję wcielić się w przywódcę jednej z rzymskich kolonii i tym samym wpłynąć na przebieg tamtej epoki. Jeśli sprawdzimy się jako zarządca i dowódca wojska, sukces będzie w zasięgu ręki!

Romadoria to gra przeglądarkowa, która przypadnie do gustu przede wszystkim miłośnikom gier strategicznych i gier ekonomicznych. Decydując się na poprowadzenie niewielkiej kolonii ku chwale Cesarstwa Rzymskiego, będziemy musieli na bieżąco spełniać potrzeby mieszkańców, a także przeznaczać ogromne fundusze na rozbudowę infrastruktury. Trzeba podkreślić, że lokalna ludność jest do tego stopnia wybredna, że już na samym początku naszego panowania będzie od nas żądać natychmiastowej zmiany nazwy miasta, by uzyskać własną tożsamość i zdystansować się od innych włości!

Romadoria

To jednak tylko wierzchołek góry lodowej z tego, co nas czeka w dalszej fazie rozgrywki. Jak w każdej grze tego typu, również w Romadorii ogromną rolę odgrywają rozmaite dobra i surowce. Najważniejsze są denary, które stanowią walutę Cesarstwa Rzymskiego. Pozyskujemy je z podatków od obywateli mieszkających w kolonii. Znacznie trudniej jest zdobyć złoto. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i zgromadzić środki na budowę mennicy.

Romadoria

A co z żywnością? Przecież legiony szybko bez niej osłabną podczas dalekich wypraw. Jest i na to sposób! Wille Rustica zapewnią nam tony jedzenia w magazynach. W Romadorii osobną kategorię stanowią pociski. Produkowane w warsztacie stanowią bardzo przydatne wyposażenie żołnierzy. Ostatnim z dóbr jest wino. Można je kupić w strefie premium, a jego magiczny wpływ na robotników sprawi, że nowe budynki będą powstawać w ekspresowym tempie!

Romadoria

Za wykonywanie misji czy spełnianie drobnych zadań otrzymujemy odznaczenia. Zyskując miano Cesarza, Naukowca, Mistrza strategii czy Wielkiego handlarza zyskamy ogromny prestiż w świecie gry! Jako że twórcy Romadorii postawili na interakcję między graczami, warto od czasu do czasu rzucać okiem na wewnętrzny ranking. Dzięki niemu wszystko będziemy mieć pod kontrolą i nie stracimy kontaktu z czołówką listy najlepszych władców. Ambitni ekonomiści powinni również zajrzeć pod zakładkę zwaną tu Bilansem. Aktywna kontrola bieżących wydatków ułatwi Wam zarządzanie kolonią. Gra wymaga wiele cierpliwości, ale starania ostatecznie bardzo się opłacają. Przyjemnie się patrzy na rozkwitające miniimperium. Zrób więc wszystko, co w Twojej mocy, żeby Twoja kolonia wyróżniła się na tle innych, a z czasem by wręcz stała się potęgą gospodarczo-militarną. Powodzenia!