Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Rage War. Cofnij się w czasie i staw czoła historii!

Cofnij się w czasie i staw czoła historii!

Na rynku nie brakuje rozmaitych gier strategicznych z elementami MMO, w których budujemy wspaniałe i niepokonane królestwa. Ragewar różni się nieco od konkurencji i pod pewnymi względami przypomina słynną serię Civilization. W odróżnieniu od niej mamy jednak do czynienia z darmową grą dostępną w przeglądarkach. Gra opowiada o szalonym naukowcu, który skonstruował wehikuł czasu, przenosząc się tysiące lat w przeszłość, a naszym zadaniem będzie pomóc w rozwoju ludzkości oraz w odbudowie wynalazku.

Rage War

Dostępne również wersje mobilne:

Rage War | Darmowa Gra

Cofnij się w czasie i staw czoła historii! Na rynku nie brakuje rozmaitych gier strategicznych z elementami MMO, w których budujemy wspaniałe i niepokonane królestwa. Ragewar różni się nieco od konkurencji i pod pewnymi względami przypomina słynną serię Civilization. W odróżnieniu od niej mamy jednak do czynienia z darmową grą dostępną w przeglądarkach. Gra opowiada o szalonym naukowcu, który skonstruował wehikuł czasu, przenosząc się tysiące lat w przeszłość, a naszym zadaniem będzie pomóc w rozwoju ludzkości oraz w odbudowie wynalazku.

Na początku rozgrywki należy ukończyć prosty samouczek. Jeżeli jesteście weteranami gier strategicznych, to zasady obowiązujące w Rage War będą dla Was jasne jak słońce. Nie martwcie się jednak, jeśli opisywana produkcja jest pierwszą tego typu grą w Waszym życiu. Deweloperzy w przyjemny sposób wytłumaczyli podstawowe mechanizmy, więc po kilkunastu minutach będziecie czuć się jak ryba w wodzie.

Rozgrywka w Rage War polega przede wszystkim na rozwijaniu naszych włości i stawianiu budowli. Podstawowymi walutami w grze są ludzie i złoto. Praktycznie wszystkie niezbędne budynki wymagają posiadania odpowiedniej liczby obu elementów. Pozyskujemy je wytwarzając chociażby suszone mięso oraz umieszczając na planszy schronienia. W ten sposób stale napełniamy nasze konto i możemy zacząć inwestować w bardziej zaawansowane struktury. Dostęp do nich otrzymujemy rozwijając technologię oraz wykładając pieniądze na kulturę. W późniejszym czasie tego typu zależności jest nieco więcej, a do tego dochodzą dodatkowe waluty, np. kości.

Gdy już zdobędziemy potrzebne surowce i elementy, możemy zainwestować w armię, która różni się w zależności od czasów, w jakich się znajdujemy oraz oczywiście od stanu naszego rozwoju. Poszczególne jednostki zawsze jednak dzielą się na rozmaite rodzaje – od podstawowych wojowników, których zaletą jest fakt, że są tani, przez bardziej zaawansowanych specjalistów, zadających np. większe obrażenia, będących bardziej mobilnymi żołnierzami czy też bardzo odpornymi na ataki. O ile na początku wystarczy zatroszczyć się o kilka podstawowych jednostek, tak z biegiem czasu przeciwnicy stają się coraz silniejsi, więc i my musimy stale się rozwijać i zdobywać dostęp do kolejnych, mocniejszych wojaków..

Walka przebiega w dość interesujący sposób. Po wybraniu jednostek umieszczamy je na planszy w odpowiednim miejscu, wskazując tym samym sposób w jaki będą się przemieszczać, gdyż zazwyczaj poruszają się one tylko na wprost. Jeżeli więc chcesz np. zaatakować główną bazę, ale umieścisz wojowników gdzieś z boku, to nie zmienią oni sami kierunku i przejdą bokiem, a Ty przegrasz. Krótko pisząc, dobór odpowiednich wojaków oraz ich ustawienie ma kluczowe znaczenie podczas starć. Ważna jest również taktyka, gdyż głównym celem podczas walki jest zniszczenie bazy, dzięki czemu pozbywasz się także pozostałych budowli wroga. Często nie jest to jednak takie łatwe, jak mogłoby się wydawać i lepiej jest spokojnie podgryzać przeciwnika, niszczyć konstrukcje o mniejszym znaczeniu i powoli torować sobie drogę do zwycięstwa.

Nie wszystkie sprawy musimy jednak rozwiązywać przy użyciu siły. Czasami da się załatwić niektóre rzeczy drogą pokojową. By np. podbijać prowincje, które wpływają na ogólną siłę królestwa, możemy przekupić ich władców, by przeszli na naszą stronę. W ten sposób osiągamy swój cel nie wdając się w walkę, pociągającą za sobą czasami większe koszty. Nie zawsze jest to jednak dobre rozwiązanie, gdyż bywa, że wymagania przeciwnika są zbyt wielkie i po prostu nie stać nas na bycie dobrym.

Zabawa ze sztuczną inteligencją to jedno, ale Rage War kładzie wielki nacisk na aspekty MMO, więc prawdziwa rozgrywka zaczyna się w momencie, gdy musimy zacząć zmagać się z innymi osobami. Gameplay nie różni się w żaden sposób, ale wymusza na graczach bardziej odpowiedzialne zachowania, inwestowanie w obronę czy też nawiązywanie sojuszy. Nic bowiem nie stoi na przeszkodzie, by np. zaatakować pobliskie królestwo należące do innego gracza i przejąć jego teren, o ile oczywiście dysponujemy dostatecznie silną armią. Działa to też w drugą stronę, więc musimy zapewnić bezpieczeństwo naszym mieszkańcom. Mądrze jednak również jest po prostu dogadywać się z pozostałymi władcami i np. nawiązać sojusz handlowy, wymieniając się niezbędnymi towarami. Ważnym jednak jest, by zawsze mieć się na baczności, gdyż nawet najlepszy przyjaciel szybko może stać się największym wrogiem.

Jak w praktycznie każdej grze free-to-play, tak i w tym przypadku należy liczyć się z obecnością mikropłatności. Zastosowany przez deweloperów system nie różni się niczym szczególnym od tego z konkurencyjnych tytułów. Możemy więc wydawać pieniądze np. na przyspieszanie stawiania budowli. Każda tego typu inwestycja wymaga bowiem nie tylko wirtualnej waluty, ale też czasu. Można również kupować eliksiry pozwalające na wynajdywanie nowych rozwiązań technologicznych. Pieniądze inwestujemy także w diamenty, przydające się np. przy trenowaniu wojowników. Oczywiście wszystkie te elementy zdobywamy też za samą grę, ale na potrzeba na to czasu.

Oto kilka rad, które przydadzą ci się na początku: (ten tekst wypadałoby zmieniać co kilka tytułów)

  • uważaj podczas samouczka. Gra ma stosunkowo proste zasady, ale doskonałe opanowanie podstawowych mechanizmów znacznie ułatwia rozgrywkę, więc czytaj wszystkie porady i niczego nie pomijaj,
  • pamiętaj, by wykonywać zadania proponowane przez grę – często są one bardzo łatwe, a zapewniają rozmaite korzyści i pozwalają uczyć się nowych rzeczy,
  • nie zawsze musisz używać siły, by osiągać swoje cele, czasami wystarczy wydać nieco kosztowności, co może się okazać bardziej opłacalną inwestycją, niż otwarty konflikt,
  • nie bój się innych graczy i staraj się nawiązywać sojusze. Pamiętaj jednak, by nigdy nikomu nie ufać w 100%, gdyż będziesz wtedy łatwym celem,
  • stosuj różne taktyki, poznaj wszystkie jednostki i eksperymentuj ze swoją armią, gdyż w grze nie ma jednej uniwersalnej taktyki, która pozwoli Ci pokonać każdego wroga,
  • bądź cierpliwy. Nie radzisz sobie z danym zadaniem? Tymczasowo z niego zrezygnuj, rozwiń swoją armię i wtedy spróbuj ponownie, a na pewno się uda.