Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Plemiona. Raj dla fanów średniowiecznych strategii! Plemiona świętują 15 lat na rynku!

Raj dla fanów średniowiecznych strategii! Plemiona świętują 15 lat na rynku!

Twoja wioska jest malutka i uboga. Rozwiń ją, wydobywaj cenne minerały, handluj z sąsiadami, zawiązuj sojusze lub ... rozpocznij podboje.

Plemiona | Darmowa Gra

Raj dla fanów średniowiecznych strategii! Plemiona świętują 15 lat na rynku! Twoja wioska jest malutka i uboga. Rozwiń ją, wydobywaj cenne minerały, handluj z sąsiadami, zawiązuj sojusze lub ... rozpocznij podboje.

Plemiona (znana także pod międzynarodową nazwą Tribal Wars) to ciekawa propozycja dla miłośników strategii osadzonych w realiach mrocznego średniowiecza. Wykorzystująca bardzo wygodny i sprawdzony model darmowej rozgrywki z poziomu zwykłej przeglądarki internetowej, gra pozwala na wspólną współpracę i rywalizację wielu tysięcy graczy jednocześnie. Warto przy tym zwrócić uwagę na fakt, iż stworzona przez niemiecką firmę InnoGames produkcja jest ideowym pierwowzorem niezwykle popularnego Traviana.

Plemiona

Naszą egzystencję w wiekach średnich rozpoczynamy od założenia skromnej i ubogiej wioski. Głównym celem rozgrywki jest regularne poszerzanie naszych majętności. Dróg do zrealizowania tego zadania jest wiele, wszystkie jednak mają wspólny początek, który z grubsza polega na wydobywaniu dostępnych w pobliżu zasobów mineralnych i rozbudowie naszej pierwszej osady. Początkowo składa się ona jedynie z ratusza i kilku chatek spełniających najbardziej podstawowe funkcje (takich, jak magazynowanie surowców w spichlerzu, wyżywianie wieśniaków dzięki trzodzie trzymanej w zagrodach). Inwestycje najlepiej rozpocząć od wzniesienia i usprawnienia podstawowych budowli wydobywczych - tartaku, cegielni i huty żelaza. Pozwalają one na gromadzenie w szybszym tempie trzech kluczowych dla rozgrywki zasobów budowlanych i militarnych - drewna, gliny i żelaza. Zapewnienie stałych dostaw budulca to pierwszy pewny krok prowadzący do ostatecznego prosperity.

Plemiona

Każde kolejne ulepszenie wymaga coraz większych nakładów materialnych i czasowych, warto więc systematycznie ulepszać ratusz, co nie tylko owocuje skróceniem czasu konstrukcji, ale również otwiera nam dostęp do bardziej skomplikowanych i zaawansowanych elementów infrastruktury (np. murów obronnych, koszar, stajni czy warsztatu). Te z kolei wydatnie zwiększają nasze możliwości militarne, produkując potrzebne danym formacjom wojskowym wyposażenie i umożliwiając rekrutację żołnierzy do naszej armii. Wysoka zdolność bojowa tejże ma w ostatecznym rozrachunku kapitalne znaczenie dla zarządzanych przez nas włości, tylko w ten sposób bowiem możemy zapewnić naszym poddanym bezpieczeństwo, wspomóc zaprzyjaźnionych władców w razie zagrożenia czy najechać na miejscowości kontrolowane przez szczególnie agresywnych i problematycznych użytkowników. Nasze siły uderzeniowe możemy dowolnie skomponować wybierając spośród dwunastu unikalnych typów jednostek - od mieczników i toporników, przez łuczników i katapulty, aż po ciężką jazdę i rycerzy. Każdy rodzaj sił zbrojnych cechuje się swoimi mocnymi i słabymi stronami, precyzyjnie ocenionymi za pomocą siedmiu parametrów (np. koszt budowy, potencjał ofensywny, szybkość, obrona przed ostrzałem łuczników i szarżom kawalerii, itp.). Aspekt militarny rozgrywki został więc przygotowany z dość dużą dbałością o szczegóły i umożliwia wykonywanie wielu ciekawych manewrów taktycznych.

Plemiona

Zanim jednak nasza mieścina osiągnie status warownej fortecy, z pewnością wcześniej zdecydujemy się nieco rozejrzeć po okolicy i zapoznać z sąsiadami. Szybko dojdziemy do wniosku, iż wokół naszej drogocennej osady egzystuje cała masa wiosek kontrolowanych przez innych graczy, którzy prawdopodobnie cechują się nie mniejszymi od nas ambicjami. Wielu z nich decyduje się na założenie plemienia i działanie pod wspólnym sztandarem. Takie działanie może znakomicie poprawić potencjalne bezpieczeństwo zjednoczonych wiosek oraz ułatwić nawiązywanie klarownych stosunków dyplomatycznych z sąsiadami i innymi plemionami. Przydaje się także w przypadku częstego prowadzenia wymiany handlowej.

Plemiona

Oprawa wizualna Plemion jest bardzo klimatyczna i cechuje się wysoką czytelnością. Ciekawostką jest uwzględnienie rzeczywistego cyklu dobowego, owocującego odmienną kolorystyką w przypadku prowadzenia działań w dzień i w nocy.

Plemiona