Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Ogame. Zbuduj potężne kosmiczne imperium!

Zbuduj potężne kosmiczne imperium!

Ogame jest jedną z produkcji strategicznych rozgrywających się w kosmosie. Pozyskujemy surowce, toczymy wojny z innymi imperiami i rozbudowujemy swoje – wszystko po to, by przejąć kontrolę nad jak największą częścią wszechświata.

Ogame | Darmowa Gra

Zbuduj potężne kosmiczne imperium! Ogame jest jedną z produkcji strategicznych rozgrywających się w kosmosie. Pozyskujemy surowce, toczymy wojny z innymi imperiami i rozbudowujemy swoje – wszystko po to, by przejąć kontrolę nad jak największą częścią wszechświata.

Ogame stworzyła niemiecka firma Gameforge GmbH mająca na swoim koncie kilkanaście znanych produkcji przeglądarkowych. Cały świat w Ogame został podzielony na osobne serwery, zwane uniwersami. Każdy z nich jest swego rodzaju oddzielnym wszechświatem mieszczącym nawet kilkanaście tysięcy graczy. Rozgrywkę rozpoczynamy z jednym słabo rozwiniętym światem i naszym pierwszym zmartwieniem jest zadbanie o odpowiednią strukturę ekonomiczną i militarną pozwalającą rozwinąć swoje imperium. Chcąc doprowadzić do szybkiego rozwoju trzeba zadbać o wydobycie trzech najważniejszych surowców – metalu, kryształu i deuteru. Te można znaleźć na kilku różnych planetach, które możemy przejąć. Wymienione materiały przydadzą się do budowania budynków, systemów obronnych, statków, czy rozwijania technologii. Cały czas musimy też kontrolować dostępną ilość energii. To na niej opierają się wszystkie budynki, zatem ważne jest, by cały czas być w jej posiadaniu. W tym celu budujemy elektrownie i satelity słoneczne, które cały czas wytwarzają odpowiednią jej ilość. Gra powinna przypaść do gustu wszystkim fanom klasyków w stylu Plemiona 2, Rail Nation oraz Forge of Empires.

Ogame

Poza rozbudową swojego imperium powinniśmy się też martwić o odpowiednią ilość badań, pozwalających na odkrywanie i rozwijanie już znanych technologii. Najprościej powiedzieć, że ulepszają one obecne struktury w taki sposób, że funkcjonalność naszego mocarstwa wzrasta kilkukrotnie. Dokonując konkretnych badań możemy więc wpłynąć na lepsze wykorzystanie energii, czy możliwość produkcji mocniejszych statków. Rozgrywka nie opiera się jednak tylko i wyłącznie na rozbudowie dostępnego imperium. Należy się również martwić o jego obronę oraz działania militarne, warto zatem pomyśleć o produkcji systemów obronnych oraz jednostek bojowych, które będziemy mogli wysłać do ataku. Miejscem wartym odwiedzenia będzie również dok kosmiczny!

Ogame

Dysponując pokaźną flotą (złożoną między innymi ze statków i sond szpiegowskich) możemy zdecydować się na atak na innego gracza. Odnosząc sukces (uzależniony od sił zgromadzonych przez nas oraz przeciwnika) możemy zabrać nawet połowę surowców znajdujących się na obcej planecie – jest to więc dobry sposób na wzbogacenie się. Alternatywą dla ciągłego szturmowania wrogów jest jednak zawieranie sojuszy z innymi uczestnikami. Dzięki temu możemy nawzajem wynegocjować sobie warunki handlu, by pozyskać potrzebne surowce. Trzeba pamiętać o tym, że gra toczy się 24 godziny na dobę. Oznacza to, że możemy zostać zaatakowani nawet wtedy, gdy nie jesteśmy zalogowani.

Ogame to zdecydowanie produkcja, która mimo wielu lat „na karku” oferuje ogromną grywalność i złożone mechaniki. Mimo kosmicznego settingu, jest to doskonała pozycja dla wszystkich fanów strategii przeglądarkowych w stylu Plemiona 2!