Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Nemexia. Zawieraj sojusze i zostań panem kosmosu!

Zawieraj sojusze i zostań panem kosmosu!

Kosmiczna gra strategiczna autorstwa bułgarskiego studia XS Software, które na swoim koncie ma także wiele innych pozycji przeglądarowych. W Nemexia bierzemy udział w rywalizacji trzech ras, które opanowały przestrzeń kosmiczną i toczą między sobą wojnę o dominację.

Nemexia

Nemexia | Darmowa Gra

Zawieraj sojusze i zostań panem kosmosu! Kosmiczna gra strategiczna autorstwa bułgarskiego studia XS Software, które na swoim koncie ma także wiele innych pozycji przeglądarowych. W Nemexia bierzemy udział w rywalizacji trzech ras, które opanowały przestrzeń kosmiczną i toczą między sobą wojnę o dominację.

Każdy gracz rozpoczynający zmagania w Nemexia musi już wstępie zdecydować po której stronie konfliktu się opowie. Jedną z ras jest Konfederacja, czyli nasi dobrze znani ludzie, dysponujący w grze najpotężniejszą flotą okrętów. Statki zbudowane przez człowieka pod względem siły ognia biją na głowę te pozostałych ras, a za najniebezpieczniejszą uznawana jest Gwiazda Zagłady, potrafiąca zniszczyć nawet całą planetę wroga. Niezwykłe walory ma również Niszczyciel, którego specjalna funkcja pozwala podczas bitwy rekonstruować uszkodzone jednostki. Rasa Tertet to z kolei wysoko rozwinięte roboty, niegdyś będące po wpływem Konfederacji. Po odzyskaniu wolności toczą zacięty bój ze swoimi dawnymi prześladowcami. Statki tej nacji słynną z niesłychanie odpornych osłon, jako że jej przedstawiciele do perfekcji opanowali sztukę obrony. Zdecydowanie najsilniejszą pozycję w armadzie Tertet ma Tytan, który podobnie jak konfederacka Gwiazda jest zdolny dewastować całe planety.

Nemexia

Trzecią rasę jest Noxis i reprezentuje ona typowy gatunek obcych. Ich jednostki oraz budynki bazują na bioinżynierii, natomiast swoje właściwości polepszają mutując w określonych kierunkach. Flota Noxis jest zdecydowanie najsłabszą w Nemexia, ale nie ma sobie równych jeśli chodzi o szybkość oraz cenę. Aby jednak myśleć o wojnie trzeba najpierw zadbać o odpowiednie zapasy surowców. W grze wszystko kręci się wokół metalu, minerałów oraz gazu, które wydobywane są z powierzchni planety. Rozsądnie inwestując w kopalnie, ekstraktory minerałów oraz rafinerie błękitnego paliwa zaspokajamy potrzeby energetyczne naszej planety oraz armady okrętów wojennych. Do pełni szczęścia potrzebna jest jeszcze energia kumulowana z paneli słonecznych bądź wytwarzana z elektrowni nuklearnej. Oczywiście każda rasa ma swoje nazwę na tego typu konstrukcje, których trzeba przyznać jest całkiem sporo. Żeby zapewnić rozwój naszej koloni z czasem wypada też postarać się o fabryki z pracownikami, zakłady przetwórstwa odpadów, systemy obronne, czy nawet budynki rządowe. Każdy rozwój cywilizacyjny oprócz typowych zalet niesie za sobą jednak i wady. W świecie Nemexia cierpi zwłaszcza powłoka ozonowa, którą da się ratować np. inwestując w ekologię. Trzeba bowiem wiedzieć że gra umożliwia też rozwój różnych gałęzi nauk, pozwalając zgłębić tajniki nie tylko prostej fizyki, ale także np. podróży w hiperprzestrzeni. Kiedy już zadbamy o rozkwit naszej planety, możemy wyruszyć w kosmos aby poznać innych graczy, czyli kolonizatorów rozrzuconych po licznych galaktykach. Wiele takich spotkań kończyć się będzie starciem dwóch konkurencyjnych flot, podczas których można korzystać z szeregu umiejętności naszych okrętów wojennych. Przykładowo szerszenie z Noxis są w stanie zamrażać przeciwników, a Goliaty w barwach Tertet wpływać pozytywnie na walory bitewne przyjacielskich jednostek. Jeśli taka nasza wola nie ma również przeszkód by zawrzeć sojusz z przedstawicielami obcych ras i nawet wspólnie zarządzać jedną planetą, co na pewno w niebagatelny sposób wpłynie na poczucie bezpieczeństwa.

Nemexia

W Nemexia większość działań zabiera określoną ilość rzeczywistego czasu, co wymaga od gracza odpowiedniego planowania i wybiegania myślami w przyszłość. Przykładowo, aby wybudować laboratorium, należy zazwyczaj odczekać kilkanaście minut, a jego późniejsze usprawnienia potrafią zająć nawet kilka godzin. Niezwykle ważne jest również znalezienie kompromisu między możliwościami produkcyjnymi planety (bądź planet), degradacją warstwy ozonowej, a zapotrzebowaniem na operacje wojskowe. Pośród innych funkcji gry warto też wymienić osobistego doradcę zlecającego szereg wyzwań (pozwalają one od podszewki poznać reguły zabawy) oraz loty międzygwiezdne o konkretnym przeznaczeniu. Dzięki nim da się m.in. kolonizować odległe, niezamieszkane światy, zabawiać się pirata, odbywać podróże naukowe, wpadać na asteroidy po surowce, a nawet atakować słońca. Podobnie jak wiele innych gier tego typu, również i Nemexia umożliwia wykupienie konta premium, które w pewien sposób ułatwia prowadzenie rozgrywki, przede wszystkim ją przyśpieszając.

Nemexia