Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra My Little Farmies. Najnowsza gra ekonomiczna, w której prowadzisz własną farmę!

Najnowsza gra ekonomiczna, w której prowadzisz własną farmę!

My Little Farmies to symulacja prowadzenia farmy z prawdziwego zdarzenia. Gra oferuje duże możliwości - dbasz nie tylko o prawidłowy rozwój roślin, ale też o rozbudowę swojego gospodarstwa rolnego. Do zabawy zachęca także przyjemna dla oka oprawa graficzna. Co jednak najważniejsze - gra jest w pełni darmowa, można więc grać godzinami bez żadnych ograniczeń w każdej przeglądarce!

My Little Farmies

Dostępne również wersje mobilne:

Pobierz z Google Play Pobierz w App Store

My Little Farmies | Darmowa Gra

Najnowsza gra ekonomiczna, w której prowadzisz własną farmę! My Little Farmies to symulacja prowadzenia farmy z prawdziwego zdarzenia. Gra oferuje duże możliwości - dbasz nie tylko o prawidłowy rozwój roślin, ale też o rozbudowę swojego gospodarstwa rolnego. Do zabawy zachęca także przyjemna dla oka oprawa graficzna. Co jednak najważniejsze - gra jest w pełni darmowa, można więc grać godzinami bez żadnych ograniczeń w każdej przeglądarce!

Najnowsza gra ekonomiczna, w której prowadzisz własną farmę! My Little Farmies to symulacja prowadzenia farmy z prawdziwego zdarzenia. Gra oferuje duże możliwości - dbasz nie tylko o prawidłowy rozwój roślin, ale też o rozbudowę swojego gospodarstwa rolnego. Do zabawy zachęca także przyjemna dla oka oprawa graficzna. Co jednak najważniejsze - gra jest w pełni darmowa, można więc grać godzinami bez żadnych ograniczeń w każdej przeglądarce i na urządzeniach mobilnych!

My Little Farmies jest strategią ekonomiczną opracowaną przez studio Upjers (Kapi Hospital), stworzoną z myślą o przeglądarkach oraz urządzeniach mobilnych z systemami Android oraz iOS. Produkcja jest dość typowym reprezentantem podgatunku symulatorów farmy. Nie ma ona żadnej sprecyzowanej fabuły. Po prostu zostaje nam oddane pod kontrole gospodarstwo rolne. Naszym zadaniem jest zrobienie z niego istnej wiejskiej potęgi, wydającej owocne plony, stanowiącej doskonałe miejsce do hodowania zwierząt i produkującej najróżniejsze typy przetworów.

Specyfika zabawy w My Little Farmies nie różni się specjalnie od innych tego typu gier, jak chociaż Farmerama. Po rozpoczęciu zabawy trafiamy na mapę naszej farmy, którą obserwujemy z perspektywy izometrycznej. Na dobry początek mamy niewielką grządkę, parę alejek ustawionych na krzyż i podstawowe budynki. Pierwszą rzeczą, którą musimy się nauczyć, jest prowadzenie uprawy. Robimy to w bardzo prosty sposób. Najpierw musimy mieć nasiona interesującej nas rośliny. W grze istnieje ich całe mnóstwo. Mamy na przykład pszenicę, żyto, kukurydzę, ziemniaki, kapustę, dynie, pomidory, jabłonie, wiśnie, grusze, a nawet bawełnę czy konopie.

My Little Farmies

Gdy już dokonamy zakupu w sklepie, nasiona trafiają do naszego ekwipunku i możemy je wybrać w formie karty znajdującej się w dolnej części interfejsu. Później musimy wybrać interesujące nas miejsce na mapie farmy, gdzie chcemy posiać bądź posadzić daną roślinę i w sumie większość roboty już za nami. Później musimy tylko pamiętać, by w odpowiednim momencie ją podlać (przypominać o tym będzie ikonka z kroplą wody), co robimy klikając na wymagający tego kafelek, oraz rzecz jasna zebrać plony.

Rośliny dojrzewają przez określony czas. Na przykład ziemniaki potrzebują 8 minut czasu rzeczywistego, by być gotowe do zbioru. Gdy odliczanie dobiegnie końca, zostanie to oznaczone ikonką koszyka. Teraz, podobnie jak miało to miejsce w przypadku podlewania, wystarczy kliknąć na interesujący nas kafelek, by określone warzywo lub owoc trafiły do naszego magazynu.

Rośliny to jednak nie wszystko. W My Little Farmies można hodować również rozmaite typy zwierząt, jak chociażby kury, króliki, świnie, krowy, gęsi, krowy czy owce. W ich przypadku sprawa jest nieco bardziej złożona. Przede wszystkim potrzebujemy miejsca, aby umieścić naszą faunę. Dlatego też musimy wznieść dla nich zagrodę. Dopiero później otrzymujemy opcję przypisania do niej określonych, zwierząt, które rzecz jasna musimy kupić w sklepie.

To jednak wciąż jeszcze nie koniec. Musimy bowiem także pamiętać, by naszą faunę nakarmić oraz wyczyścić. Robimy to klikając na milusińskich, gdy nad ich głowami pojawi się odpowiednia ikona. Istnieje jednak opcja przynajmniej częściowego zautomatyzowania tego procesu poprzez postawienie takich obiektów, jak chociażby paśnik. Nawet wtedy jednak konieczne jest pamiętanie o jego regularnym uzupełnianiu.

My Little Farmies

Podobnie jak w przypadku roślin, gdy zwierzęta znajdujące się pod naszą opieką zostaną nakarmione i wyczyszczone, po odczekaniu określonego czasu możemy czerpać z nich korzyści. Kury niosą jajka, krowy gwarantują mleko, a króliki nadają się na mięso. Wszystko to rzecz jasna trafia do magazynów.

Przy tym wszystkim trzeba jednak pamiętać, że mamy limitowane miejsce na składowanie zarówno owoców oraz warzyw, jak i produktów odzwierzęcych. Dlatego w miarę możliwości trzeba opróżniać magazyn. Jak to robić? Na wiele różnych sposobów.

Po pierwsze, po naszej farmie często przechadzają się postacie niezależne z ikonkami nad głowami. Są to klienci, chcący u nas uzyskać różne towary. Wystarczy kliknąć na nich i spełnić ich żądania, o ile oczywiście posiadamy odpowiednią liczbę danego produktu w naszych magazynach.

Po drugie, możemy po prostu sprzedać to co mamy na magazynie na rynku.

Po trzecie, możemy rozpocząć produkcję różnego typu przetworów. Z odpowiedniej liczby ziaren robi się mąkę, z z owoców soki, z winogron wino itp. Do tego są jednak potrzebne odpowiednie budynki, takie jak młyn czy prasa do soków. Aby je postawić, musimy je jednak, podobnie jak zwierzęta i rośliny, najpierw kupić w sklepie, wybrać jako kartę, zdecydować, gdzie chcemy je postawić i odczekać odpowiedni czas, aż zostaną one wybudowane.

My Little Farmies

Rozpoczęcie produkcji w danym miejscu jest mało skomplikowaną czynnością. Kilkamy na dany budynek i zlecamy zrobienie czegoś, o ile rzecz jasna mamy odpowiednie materiały. Później musimy odczekać określony czas i już możemy odbierać gotowy przetwór, który trafia do naszego magazynu i możemy go sprzedać bądź też zrealizować z ich pomocą wymagania klientów.

Z owych stworzonych rzeczy możemy później korzystać robiąc jeszcze inne produkty, na przykład gotując potrawy. Służą do tego kolejne specjalne budynki pokroju kuchni. Wznosi się je i funkcjonują one tak samo, jak wyżej opisane.

Co jeszcze istotne, efektywność działania poszczególnych konstrukcji możemy dodatkowo podbijać. Istnieją na przykład opcje rozbudowywania ich czy zatrudniania pracowników. Do tego drugiego konieczne jest jednak wzniesienie Czworaków.

Jednak nie wszystkie budynki i rośliny obecne w My Little Farmies mają funkcję użytkową. Część z nich możemy stawiać w celach dekoracyjnych. Wszystko po to, by nasza farma nie tylko była wzorem produktywności, ale również robiła wrażenie wizualne. Trzeba też pamiętać o łączeniu wszystkich naszych elementów za pomocą różnego typu ścieżek.

My Little Farmies

Za wykonywanie różnych czynności i zlecanych co jakiś czas zadań specjalnych otrzymujemy m.in. doświadczenie. Po zabraniu odpowiedniej liczby awansujemy na kolejne poziomy. To z kolei odblokowuje nowe budynki i funkcje rozgrywki.

Warto w tym momencie zauważyć, że w My Little Farmies istnieją zarówno elementy zwykłe, jak i premium. Te pierwsze można kupować za srebro, zarabiane poprzez handel, realizowanie życzeń klientów itp. Drugie natomiast, choć okazjonalnie stanowią nagrodę chociażby za wykonywanie zadań, trzeba kupować za złoto. To z kolei wymaga od nas wydania prawdziwych funduszy. Za złoto możemy także przyspieszać budowę i wzrost roślin itp.

W My Little Farmies istnieje także dość rozbudowany system interakcji z innymi graczami. Mogą oni handlować między sobą bądź wymieniać się różnymi dobrami (o ile posiadają odpowiednie budynki). Ponadto nic nie stoi na przeszkodzie, by łączyli się oni w gildie Można w nich zdobywać różne rangi, odbierać szereg benefitów czy rywalizować z innymi ugrupowaniami.

My Little Farmies

My Little Farmies może pochwalić się bardzo ciekawą oprawą wizualną. Z jednej strony jest ona utrzymana w bardziej realistycznych klimatach, niż wspomniane na wstępie Farmerama, lecz wciąż istnieje w niej spory stopień przerysowania, nadający specyficzny klimat całości. Podobnie sprawa ma się z muzyką, która perfekcyjnie wprowadza w odpowiedni nastrój.

My Little Farmies jest zatem kolejną grą, która powinna przypaść do gustu miłośnikom wirtualnego zarządzania farmą. Gra potrafi wciągnąć, a stałe rozwijanie swoich wirtualnych włości daje satysfakcję. Zatem grabki oraz łopaty w dłoń i czas do roboty, by stać się farmerską potęgą!

Oto kilka rad, które przydadzą Ci się na początku:

  1. Zwracaj uwagę na zadania. Pozwolą Ci one zdobyć cenne rzeczy i łatwo wprowadzą cię w najważniejsze aspekty rozgrywki.
  2. Pamiętaj o regularnym zbieraniu plonów i obsiewaniu działek.
  3. Kontroluj liczbę nasion w Twoim magazynie i jeśli spadnie ona do alarmującego stopnia, zakup nowe.
  4. Gdy pojawi się taka możliwość, bierz udział w loteriach. Pozwolą ci one na zdobycie wielu interesujących kart.