Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra League of Angels 2. Weź udział w fantastycznej przygodzie w stylu jRPG, po polsku!

Weź udział w fantastycznej przygodzie w stylu jRPG, po polsku!

League of Angels II to przeglądarkowa gra MMORPG, która przypomina klasyczne produkcje jRPG. Gracze trafiają do fantastycznego świata, w którym zalęgły się złe moce, a więc ich głównym zadaniem jest pokonać okrutnych przeciwników i przywróć dawny porządek. By tego dokonać będziemy musieli wziąć udział w rozbudowanej przygodzie, werbować nowych bohaterów do drużyny, uczestniczyć w rozmaitych wyzwaniach czy też udoskonalać podopiecznych oraz zdobywać nowe moce.

League of Angels 2 | Darmowa Gra

Weź udział w fantastycznej przygodzie w stylu jRPG, po polsku! League of Angels II to przeglądarkowa gra MMORPG, która przypomina klasyczne produkcje jRPG. Gracze trafiają do fantastycznego świata, w którym zalęgły się złe moce, a więc ich głównym zadaniem jest pokonać okrutnych przeciwników i przywróć dawny porządek. By tego dokonać będziemy musieli wziąć udział w rozbudowanej przygodzie, werbować nowych bohaterów do drużyny, uczestniczyć w rozmaitych wyzwaniach czy też udoskonalać podopiecznych oraz zdobywać nowe moce.

Grę można w jednym zdaniu scharakteryzować jako hybryda tytułów takich jak Bleach Online (bądź Ultimate Naruto) i Might & Magic Heroes Online. Swoją przygodę rozpoczniemy od wykreowania naszej postaci. Gra pozwoli nam na wybór jednej z dwóch klas oraz płci, jednak to drugie jest wyborem czysto kosmetyczny, gdyż nie wpływa zupełnie na rozgrywkę. Już od samego pojawienia się w startowej lokacji zostaniemy przytłoczeni zawrotną ilością informacji, ponieważ na ekranie znajduje się cała masa statystyk, rozmaitych ikon, a wokół biegają inni gracze. Jednym słowem - dzieje się tutaj bardzo dużo. Niestety, samouczek tej produkcji nie wyjaśnia wszystkiego – robiąc zadania można się sporo dowiedzieć, jednak duża część mechanizmów musi zostać „rozgryziona” na własną rękę. Na szczęście gra, mimo natłoku informacji, jest stosunkowo prosta i każdy powinien bardzo szybko się tutaj odnaleźć.

League of Angels 2

Rozpoczniemy przygodę z jedną postacią, jednak bardzo szybko, dosłownie po kilkunastu minutach, do drużyny będzie można dołączyć pierwszego towarzysza, który wspomoże nas w kolejnych starciach. Po kilku godzinach gry nasz team będzie liczył łącznie 4 postacie. Starcia są skonstruowane tak, że nie da się w nich skutecznie walczyć w pojedynkę, gdyż przeciwnicy są zwyczajnie zbyt silni. Potyczki mają wymiar „jeden na jednego” i jak zostało wspomniane we wstępie, rozgrywają się w systemie turowym – postacie z obu obozów atakują naprzemiennie. Warto zaznaczyć, iż gracz ma kontrolę jedynie nad swoją główną postacią – towarzysze poruszają się automatycznie. Walka trwa do momentu, aż po jednej ze stron nie będzie już miał kto walczyć. Wygrany otrzymuje wtedy nagrodę zależną od wybranego trybu, a są to zazwyczaj: doświadczenie, złoto, cenne przedmioty oraz punkty prestiżu.

 

Wspominany wcześniej aspekt RPG przejawia się w dwojaki sposób – poprzez rozwój i dobieranie wyposażenia naszych postaci. Zarówno nasz główny bohater, jak i towarzysze mogą awansować na wyższe poziomy doświadczenia, przez co zwiększają się ich statystyki (takie jak zdrowie, atak fizyczny i magiczny, czy odporności na poszczególne ataki), a ponadto otrzymują oni dostęp do nowych, potężniejszych zdolności. O ile postać gracza awansuje „automatycznie”, poprzez wykonywanie zadań i wygrywanie starć, o tyle towarzysze mogą awansować jedynie poprzez wykorzystanie specjalnych Owoców EXP, które w zamian za złoto dodają im sporą ilość doświadczenia. Co każde 10 poziomów doświadczenia bohaterowie mogą zostać ulepszeni do wyższej rangi – każda z nich daje dostęp do nowych zdolności, a także znacząco poprawia statystyki wojowników.

 

Ciekawie wygląda również sprawa wyposażenia. Podstawowych „gniazd” ekwipunku jest co prawda tylko 6 (broń, pancerz, buty, hełm, nadgarstki i biżuteria), jednak można je wielokrotnie ulepszać, wykorzystując do tego zgromadzone podczas starć złoto. Ulepszanie jest banalnie proste i po kilku godzinach będziemy mogli zwiększyć dwukrotnie skuteczność wszystkich swoich przedmiotów. Dodatkowo, w przedmioty mogą być wsadzane specjalne kamienie, które zapewnią nam dodatkowe profity (system działa podobnie jak ten, który znamy z Diablo 3. Same elementy wyposażenia często mogą być łączone w zestawy, które dają dodatkowe, specjalne zdolności czy bonusowe statystyki. Jeśli chodzi więc o przedmioty gra oferuje naprawdę sporo, nawet mimo niewielkiej ilości gniazd, w których możemy je umieszczać.

 

Pora przejść do meritum, czyli właściwej rozgrywki. Rodzajów i trybów gry jest tutaj zatrzęsienie, nie wspominając nawet o setkach misji fabularnych. Bawić możemy się w Lochach, w których to w określonym czasie (turach) pokonać musimy kilku wrogów, a całość zwieńczona jest starciem z bossem. Na końcu starcia dostajemy ocenę w formie gwiazdek, a za każdą z nich wylosować możemy nagrodę – warto jest więc się spieszyć. Kolejnym, bardziej typowym zajęciem jest Krypta, w której w jednym starciu pokonać trzeba kilkunastu wrogów, a na koniec otrzymujemy potężną dawkę punktów doświadczenia i Owoców EXP, służących do rozwoju towarzyszy.

 

Oprócz tego gra oferuje również tryby takie jak: Próba Bohatera, w której ścieramy się z niezwykle potężnym bossem, do którego potrzebna jest cała drużyna (odpowiednik rajdu z „pełnoprawnych” gier MMORPG); ); Polowanie na Skarb, gdzie mamy szansę na wykopanie cennych przedmiotów; Alchemia, w której przy pomocy innych graczy możemy tworzyć złoto; czy Studnia Życzeń, która pozwala nam wypowiedzieć życzenie, w nadziei na otrzymanie nagrody. Bardzo ciekawą mechaniką jest system więziennictwa, w którym pojmać możemy innego gracza, a następnie pobierać co kilka godzin „wypracowane” przez niego doświadczenie. Nic nie stoi także na przeszkodzie, by odbić więźnia innego gracza, a następnie wypuścić go na wolność. Aktywności jest oczywiście znacznie więcej – Koło Fortuny Diamentów, Boski Ołtarz, czy też Arena, gdzie ścieramy się z innymi graczami.

 

Aspekt społecznościowy gry – jak bywa w przypadku gier MMO – jest bardzo istotny. Gracze mogą ścierać się na arenie (tryb PvP), by następnie brać jeńców, czy łączyć się w bardzo rozbudowane gildie, które pozwalają, prócz wspólnej walki i wypełniania zadań, rozbudowywać swoją potęgę wznosząc konstrukcje generujące zasoby. Nowinką wśród gier F2P jest możliwość wzięcia ślubu z drugim graczem (bądź „graczką”, zależnie od płci). Prócz hucznego wesela, odbywającego się rzecz jasna na serwerze gry, para małżeńska otrzymuje rozmaite bonusy, jak zwiększone zdrowie i zdolności bojowe, a także ma dostęp do specjalnej lokacji, zwanej Lochem Par. Prowadzi to nie raz do kuriozalnych sytuacji, w których nowo poznani gracze biorą ślub, by zyskać dodatkowe profity.

 

Na koniec warto wspomnieć o mikropłatnościach. Z uwagi na darmowy model rozgrywki (F2P) występuje tutaj waluta premium. Podczas gry mamy dostęp do Złota i Zablokowanych Diamentów, za które można kupić większość przedmiotów. Zaopatrzyć się w nie możemy inwestując realną gotówkę. Diamenty pozwalają na zakup każdego przedmiotu oraz aktywowanie statusu VIP. Status VIP dzieli się na 10 poziomów, a każdy z nich, prócz zapewniania kolejnych przedmiotów, oferuje dodatkowe profity, takie jak większa ilość wejść do Lochu, łatwiejsze ulepszanie przedmiotów, czy przyspieszanie praktycznie każdego mechanizmu w grze. Nie dają one realnej przewagi nad innymi, jedynie znacznie skracają czas oczekiwania na poszczególne czynności – da się więc bez nich obejść.

 

Jeśli podobały ci się Bleach Online lub Ultimate Naruto i szukasz gry, która dosłownie puchnie od dodatkowych, darmowych aktywności, a przy tym nie narzuca konieczności wykupienia abonamentu czy ekskluzywnej waluty, daj Dragon Knight szansę – gra wraz z każdym poziomem odkrywa przed graczem nowe karty, oferując dostęp do coraz to bardziej rozbudowanych lokacji i mechanizmów.

Oto kilka rad, które przydadzą ci się na początku:

  • Wykonuj zadania fabularne – oprócz funkcji „samouczka” oferują one absurdalne ilości złota i doświadczenia, które z pewnością ci się przydadzą,
  • Jeśli nie możesz wykonać jakiegoś zadania z powodu zbyt niskiego poziomu doświadczenia, udaj się do Krypty, która, po ukończeniu prostego starcia, obdaruje cię sporą ilością „ikspeków”,
  • Do wykonywania mozolnych, ekstremalnie długich zadań (jak pokonanie 360 przeciwników, czy zlecenie dzielące się na 30 pomniejszych) wykorzystaj tryb „AFK”, który automatycznie prowadził będzie za ciebie walki – zostaw w tym stanie postać i zajmij się inną czynnością, a po kilkudziesięciu minutach zadanie będzie gotowe,
  • Zadbaj o odpowiednie ustawienie towarzyszy – nie rób tego błędu co niektórzy gracze, którzy ustawiają na pierwszej linii czarodziejkę, a w drugim szeregu rycerza, przez co po jednej turze nie mają już połowy drużyny. Na przodzie ustaw wojownika (tanka), resztę w drugim szeregu,
  • Skup się na ulepszeniach przedmiotów dla twojej głównej postaci, jednak nie zapominaj o swoich pomocnikach – mogą oni przechylić szalę zwycięstwa na twoją stronę, a kilka poziomów ulepszenia danego wyposażenia może zadecydować o rezultacie starcia,
  • Pamiętaj, by wykorzystywać przedmioty, które są już za słabe dla twojej głównej postaci – możesz ubrać je na którymś z pomocników, co znacząco go wzmocni.