Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Khan Wars. Khan Wars - nagradzany pionier strategicznych gier F2P!

Khan Wars - nagradzany pionier strategicznych gier F2P!

Wybierz jeden z dziewięciu narodów, buduj, handluj, zawiązuj sojusze, zawieraj małżeństwa dynastyczne, podbijaj inne państwa. Udowodnij, że jesteś najlepszy.

Khan Wars

Dostępne również wersje mobilne:

Pobierz z Google Play Pobierz w App Store

Khan Wars | Darmowa Gra

Khan Wars - nagradzany pionier strategicznych gier F2P! Wybierz jeden z dziewięciu narodów, buduj, handluj, zawiązuj sojusze, zawieraj małżeństwa dynastyczne, podbijaj inne państwa. Udowodnij, że jesteś najlepszy.

Khan Wars to stworzona przez bułgarską firmę programistyczną XS Software gra strategiczna, oferująca wieloosobową rozgrywkę za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Utrzymana w średniowiecznym klimacie produkcja cechuje się przede wszystkim nieprzeciętnym poziomem szaty graficznej oraz wykorzystaniem sprawdzonych w innych tego typu produkcjach rozwiązań koncepcyjnych (np. Plemiona czy Travian). Zabawa jest oczywiście zupełnie darmowa, z możliwością wykupienia dostępu do płatnych opcji premium.

Khan Wars

Po zarejestrowaniu nowego konta, użytkownika przystępujemy do selekcji narodowości mieszkańców wirtualnego miasta. Do wyboru mamy - Arabów, Bułgarów, Brytyjczyków, Franków, German, Bizantyjczyków, Gotów, Polan, Litwinów oraz Rosjan. Jako władcy zamku należącego do danej nacji będziemy nosili właściwy dla danej kultury tytuł szlachecki. Ponadto, każda rasa posiada swoją własną jednostkę specjalną, przewyższającą w danej klasie formacje pozostałych stron (np. polscy Goplanie, bizantyjscy Mnisi czy germańscy Rycerze Krzyżaccy). Warto jednak zauważyć, iż fakt kierowania ludem danej narodowości nie ma kluczowego znaczenia na kształt samej rozgrywki - klany mogą bowiem swobodnie zrzeszać zamki zamieszkiwane przez różne strony, zaś znacząca ilość dostępnych w grze formacji bojowych (ponad piętnaście) powoduje, że zdolności wojsk specjalnych rzadko są w stanie przesądzić o losach całej wojny.

Khan Wars

Zanim jednak zaczniemy snuć plany militarnych podbojów i zdobycia władzy nad światem, lepiej skupmy się szkoleniu naszych umiejętności w zarządzaniu małym, zapuszczonym zameczkiem. Khan Wars oferuje dosyć klasyczny model ekonomiczny, w ramach którego nasi poddani pracowicie gromadzą cztery główne zasoby - złoto, żelazo, drewno i żywność. Rozpoczynając zabawę nie dysponujemy żadnymi sensownymi budynkami eksploatacyjnymi, co oczywiście nie daje nam wielkich perspektyw na szybki rozwój gospodarczy. Nie zastanawiamy się więc zbyt długo i inwestujemy nasz początkowy kapitał w budowle wydobywcze - kopalnie złota i żelaza, tartak i farmy. Nie zapominamy przy tym o piątym, nieco osobliwym zasobie - populacji, która rozwija się równomiernie po skonstruowaniu każdej struktury bądź ulepszenia, zaś do naszych zadań należy zapewnienie naszym wiernym ziomkom odpowiedniej ilości budynków mieszkalnych. Osiągając zadowalające nas tempo wydobycia surowców przechodzimy do rozwoju technologicznego i militarnego naszych włości oraz przystępujemy do budowania i ulepszania elementów miejskiej infrastruktury (rynku, kuźni, koszar, stajni, murów obronnych, itp.).

Khan Wars

Naturalnym i logicznym następstwem zaawansowanych prac konstrukcyjnych oraz dynamicznego rozwoju podległego nam terytorium jest ekspansja dyplomatyczna i militarna, która pozwoli nam na zwiększenie wpływów naszego dworu i znacząco podniesie bezpieczeństwo kontrolowanych przez nas nieruchomości. Dobrze jest więc dokładnie przestudiować mapę przyległych terenów i zapoznać się z potencjalnymi zagrożeniami, mniejszymi, słabo bronionymi wioskami oraz działającymi w naszym regionie klanami. Zważywszy na znaczącą liczbę graczy samotni awanturnicy są z góry skazani na porażkę, dlatego warto rozejrzeć się za sojusznikami i skoordynować ewentualne działania militarne. Rozwój wojska również wymaga od nas sporego zaangażowania szarych komórek - musimy dobrze zastanowić się jakie oddziały w danej sytuacji przydadzą nam się najbardziej i będą najkorzystniejsze do wystawienia z ekonomicznego punktu widzenia. Programiści dali nam pod tym względem wiele swobody (w sumie siedem formacji piechoty, pięć rodzajów kawalerii i cztery modele maszyn oblężniczych), co owocuje pokaźną liczbą manewrów taktycznych, dodatkowo zwiększonych możliwością samodzielnego ustawienia szyku bojowego naszych wojsk (do czterech linii).

Khan Wars

Interesującym aspektem rozgrywki jest także kontrolowany przez nas bohater, który zyskuje punkty doświadczenia wraz z rozwojem naszych zamków i jest de facto wyznacznikiem naszego postępu w grze. Awansując na kolejne stopnie wtajemniczenia heros może nauczyć się wielu ciekawych zdolności (w sumie jedenaście różnych, a wśród nich m. in. dowodzenie, strzelectwo, bankowość czy wykształcenie), które wydatnie poprawiają nasz potencjał militarno-gospodarczy. Ciekawostką jest także możliwość zawierania małżeństw między dynastiami - jako władcy danej krainy posiadamy bowiem przy swym boku potencjalnych dziedziców tronu, których możemy skojarzyć z wirtualnymi potomkami innych graczy. Małżeństwa polityczne są formalnym potwierdzeniem dobrych stosunków między zaangażowanymi monarchiami i owocują zmniejszeniem opłat drogowych oraz czasem wypraw między podległymi miastami o 15%.

Khan Wars

Khan Wars oferuje graczom niezwykle atrakcyjną oprawę wizualną, którą dodatkowo możemy w znacznym stopniu przystosować do naszych preferencji (różne kompozycje graficzne, zwijane menu, itp.).

Khan Wars