Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Ikariam. Wyrusz na podbój antycznej Grecji

Wyrusz na podbój antycznej Grecji

Rozbuduj własną osadę, podbijaj inne osady na swojej wyspie lub przekonaj sąsiadów, żeby do Ciebie dołączyli. Pozszerzaj strefy wpływów na lądzie i na morzu, zarówno przy pomocy dyplomacji jak i siły militarnej. Ruszaj na podbój antycznej Grecji.

Ikariam | Darmowa Gra

Wyrusz na podbój antycznej Grecji Rozbuduj własną osadę, podbijaj inne osady na swojej wyspie lub przekonaj sąsiadów, żeby do Ciebie dołączyli. Pozszerzaj strefy wpływów na lądzie i na morzu, zarówno przy pomocy dyplomacji jak i siły militarnej. Ruszaj na podbój antycznej Grecji.

Ikariam to darmowa, internetowa gra strategiczna, obsługiwana w całości z poziomu przeglądarki i stworzona przez ludzi z firmy Gameforge, specjalizujących się w tworzeniu popularnych, przeglądarkowych gier multiplayer (na koncie m. in. takie przeboje, jak OGame , BiteFight czy Gladiatus). Motywem przewodnim omawianej pozycji jest historia antyczna i kultura starożytnej Grecji.

Ikariam

Świat przedstawiony składa się z niezliczonej liczby sąsiadujących ze sobą wysepek. Rozgrywkę rozpoczynamy od objęcia rządów nad niewielką mieściną, zamieszkiwaną przez garstkę uczciwie płacących podatki obywateli. Co ciekawe, nasz ojczysty, niewielki skrawek lądu dzielimy z kilkunastoma innymi osadami, zarządzanymi przez innych graczy. Duże znaczenie ma tutaj efektywna komunikacja i wzajemna współpraca, każda wyspa obfituje w różnego rodzaju zasoby i surowce mineralne (w sumie pięć unikalnych - drewno, wino, marmur, kryształ i siarka; plus złoto, generowane przez nieprzydzielonych do żadnej pracy mieszkańców), które eksploatować możemy tylko po uprzednim przygotowaniu i rozbudowaniu miejsca wydobycia. Prace nad budowlami wydobywczymi wymagają znacznych nakładów czasowych i materialnych, dlatego też zawsze w tej kwestii łączymy siły z władcami pozostałych miasteczek wyspy. Interakcja z innymi graczami pozostaje niezwykle istotna także w późniejszym stadium rozgrywki - na każdej wyspie odnajdujemy bowiem tylko dwa typy surowców, z czego jednym z nich zawsze będzie drewno. Rozwój naukowy, militarny i infrastrukturalny wymaga zaś wszystkich rodzajów zasobów, dlatego bardzo istotną rolę w grze odgrywa handel i wymiana surowców między graczami.

Ikariam

Kluczowym w początkowej fazie zabawy zasobem jest materiał budulcowy (drewno), który służy nam do wznoszenia elementów infrastruktury wszelkiej maści. Na początku dysponujemy jedynie miejskim ratuszem, skutecznie pełniącym rolę centrum administracyjnego. Jeśli jednak poważnie myślimy o nowych wynalazkach, kontaktach handlowych z innymi graczami czy założeniu koloni na odległych terytoriach, musimy pracowicie zabrać się za rozbudowę naszego polis, a to wymagać będzie przydzielenia części ludności do pozyskiwania drewna i pracy w tartaku. Stały dostęp budulca umożliwi nam na zapełnienie wolnej przestrzeni pierwszymi, pożytecznymi konstrukcjami. Akademia pełni rolę centrum naukowego miasta, to w nim zatrudniamy najbardziej utalentowanych umysłowo obywateli do wytężonej pracy nad innowacyjnymi wynalazkami, bez których nie ma co liczyć na stabilny rozwój naszego państwa-miasta. W koszarach przeszkalamy najsilniejszych mężczyzn wioski w prawdziwych żołnierzy, walczących w szeregach jednej z kilkunastu dostępnych formacji bojowych (od procarzy i hoplitów przez katapulty, moździerze, aż po oddziały wysoce zmechanizowane - parowe giganty, żyrokoptery czy bombardiery) i zapewniając naszym osadom bezpieczeństwo przez agresorami, które dodatkowo możemy poprawić otaczając nasze włości miejskim murem obronnym. Ze względu na mocno archipelagowy charakter świata przedstawionego, warto wcześnie zainwestować w port handlowy, który pozwala otworzyć nasze miasto na świat i prowadzić intensywną, surowcową wymianę handlową z przystaniami należącymi do innych graczy. Oczywiście, wraz z rozwojem techniki nasi budowniczowie nabędą umiejętności konstruowania bardziej zaawansowanych struktur (stoczni, tawerny, pałacu, bazaru itd.), które wydatnie podniosą możliwości naszych miejscowości.

Ikariam

Pewne jest, iż prędzej czy później zapragniemy rozszerzyć nasze strefy wpływów. Możemy czynić to na wiele sposobów - wywierać bezpośredni nacisk na innych graczy za pomocą siły militarnej, rozwijać potencjał dyplomatyczno-handlowy i łączyć siły z innymi graczami, czy też pokojowo i stopniowo rozbudowywać nasze państwo, poprzez zakładanie podległych kolonii na niezamieszkanych terytoriach. Praktycznie zawsze jednak podstawą naszych strategicznych planów będzie wywalczenie przewagi na morzu, a to umożliwi nam jedynie dobrze wyposażona flota wojskowa. Postawienie stoczni umożliwi nam seryjną produkcję różnego rodzaju statków bojowych (uzbrojonych np. w miotacze ognia, balisty, moździerze, itd.), które pozwolą nam na wykonywanie wielu ważnych zagrań taktycznych (np. blokada portu czy plądrowanie miast znajdujących się na okolicznych wyspach). Zanim jednak przejdziemy do ofensywy, warto wykazać się cierpliwością i dobrze zapoznać się z oponentem, wysyłając do interesującego nas miasta szpiega z misją specjalną. Musimy także wziąć pod uwagę działanie różnego rodzaju czynników specjalnych, np. cudów świata (np. kolos, posągi i świątynie bogów greckich), które, jeśli tylko były godnie traktowane przez władców, mogą znacząco wpływać na możliwości militarne i gospodarcze mieszkańców wyspy.

Ikariam

Gra cechuje się nowoczesną i elegancką oprawą wizualną, która może przywodzić na myśl legendarną serię Civilization. Wprowadza ona odbiorców w przyjemny, lekki klimat świata antycznego i czytelnie ukazuje wszystkie aspekty rozgrywki.