Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Grepolis. Grepolis świętuje 10 lat na rynku!

Grepolis świętuje 10 lat na rynku!

Znudziło ci się średniowiecze? Gry strategiczne w czasach wojen światowych? Szukasz intrygującej rozgrywki, która przeniesie cię w ciekawy świat, gdzie bogowie i herosi stąpali po ziemi przyczyniając się do rozwoju miast oraz dobrobytu ich mieszkańców? Wypróbuj Grepolis!

Grepolis | Darmowa Gra

Grepolis świętuje 10 lat na rynku! Znudziło ci się średniowiecze? Gry strategiczne w czasach wojen światowych? Szukasz intrygującej rozgrywki, która przeniesie cię w ciekawy świat, gdzie bogowie i herosi stąpali po ziemi przyczyniając się do rozwoju miast oraz dobrobytu ich mieszkańców? Wypróbuj Grepolis!

Grepolis jest kolejną grą autorstwa Innogames, firmy która wsławiła się produkcjami Plemiona oraz Forge of Empires. Tym razem mamy możliwość podbijania antycznej Grecji, a towarzyszy nam przy tym rozbudowana mechanika rozgrywki, wiele ciekawych opcji oraz przyjemna dla oka grafika. Grepolis rozpoczynamy od utworzenia konta oraz wybrania jednego z kilku dostępnych światów. Ogromna ilość serwerów pozwala na maksymalne wydłużenie rozgrywki. Możemy zawędrować do m.in. Sparty, Retimno, Pelli, Olimpu, Naksos, Maratonu, Italii czy Hiperborei. Na naszej liście znajduje się także nowoutworzony Achiles czyli tak zwany Świat Bohaterów, epicka kraina do której wstęp mają tylko najlepsi po spełnieniu szeregu misji i wymagań.

Grepolis

Ekran miasta po którym się poruszamy jest rozbudowany, ale też przejrzysty. W naszym polis znajduje się szereg budynków, dzięki którym miasto rośnie w bogactwo: rozbudowujemy Senat, by zwiększyć rozwój miasta, Koszary, by rekrutować jednostki, a Świątynię, by prosić bogów o łaski. To jednak tylko mały wyciąg z tego, co możemy robić w polis. Cała gospodarka opiera się na kilku podstawowych zasobach: drewnie, kamieniach, srebrnych monetach oraz tzw. wolnych mieszkańcach. W danym mieście możemy oddawać hołd bogom. Jest to bardzo opłacalne, gdyż zadowolone bóstwa znacznie zwiększają nasze możliwości, np. Hera pomaga rolnikom i małżeństwom, Zeus potrafi miotać błyskawice i niszczyć budynki, a Hades wskrzesza poległe na polu bitwy jednostki. Ich łaska zsyła nam też przepotężne jednostki mityczne (jak Erynia, Hydra, Harpia czy Dzik Kalidoński) dzięki którym nasze szanse na zwycięstwo ogromnie wzrastają. By nasze polis dobrze prosperowało musimy je nie tylko rozwijać, ale także bronić. Pomagają nam w tym podstawowe jednostki bojowe takie jak szermierz, hoplita czy procarz, ale także herosi. Wśród nich są najsłynniejsi bohaterowie greckich mitów, jak: Herkules, Atalanta, Odyseusz, Leonidas czy Andromeda.

Grepolis

Strategiczna strona Grepolis również stoi na bardzo wysokim poziomie. Dzięki wojsku możemy pobierać daniny od podległych nam miast, a także kolonizować kolejne wyspy, w tym te należące do wrogich graczy. Nie musimy jednak robić tego sami - Grepolis oferuje nam możliwość tworzenia rozbudowanych sojuszy z innymi uczestnikami rozgrywki. Dodatkową zabawą jest możliwość uczestniczenia w tłumieniu buntu podczas mini-kampanii "Tracki Podbój". Wykorzystując najemników wygrywamy kolejne bitwy, aż przejmiemy całkowitą kontrolę nad Tracją.

Grepolis

Grepolis oferuje nam wspaniałą rozgrywkę całkowicie za darmo. Warto zainteresować się tą przeglądarkową strategią jeśli jesteś fanem Plemion czy Forge of Empires, a także heroicznych, greckich mitów. Będzie też wspaniałą opcją dla fanów słynnej gry "Zeus: Pan Olimpu" czy rozszerzenia do niej "Posejdon: Bóg Atlantydy". Wypróbuj sam, podbijaj antyczny świat i stań się legendą!