Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Gladiatus. Walcz o wolność na starożytnych arenach!

Walcz o wolność na starożytnych arenach!

Przeglądarkowa gra MMO nawiązująca do czasów starożytności i walk gladiatorów na wielkich arenach.

Gladiatus | Darmowa Gra

Walcz o wolność na starożytnych arenach! Przeglądarkowa gra MMO nawiązująca do czasów starożytności i walk gladiatorów na wielkich arenach.

Gladiatus jest jedną z pozycji typu MMORPG w pełni opartych na przeglądarce internetowej. Gra jest darmowa, zatem nie uiszczając żadnych opłat możemy czerpać z jej pełni możliwości. Całość została stworzona przez niemiecką firmę Gameforge AG odpowiedzialną też za takie produkcje jak Battle Knight, Aion czy Wizard101. Przenosimy się do czasów starożytnych, gdzie prowadzimy ciężkie życie gladiatora zmuszonego mierzyć się z szeregiem wyzwań zagrażającym życiu. Toczymy walki na arenie z innymi graczami zdobywając w ten sposób doświadczenie, a także udajemy się na wyprawy w odległe miejsca przemierzając krainy przypominające światy fantasy, bowiem spotykamy na swojej drodze takich przeciwników jak harpie, minotaury, czy smoki.

Gladiatus

Wraz z pokonywaniem kolejnych przeciwników stajemy się coraz silniejsi zwiększając swój poziom doświadczenia. Warto czasem podjąć się jakiejś pracy, która powoduje spory przypływ gotówki i zwiększa nasze statystyki. Z kolei w tawernie przyjmujemy zadania od innych postaci, których wykonywanie daje wymierne skutki w szkoleniu naszego bohatera. Może się ono zresztą odbywać również poprzez zwyczajny trening, o ile nie chcemy przeznaczać czasu na inne elementy zabawy oferowane przez twórców.

Gladiatus

Statystyki i posiadane umiejętności nie są jednak jedynym atrybutem decydującym o naszych sukcesach. Chcąc wygrywać kolejne potyczki warto zaopatrzyć się również w potężny ekwipunek, który zdobywamy oczywiście za wcześniej zarobione fundusze. Trzeba pamiętać o odpowiednim ich rozdysponowaniu, gdyż ważna jest nie tylko odpowiednio skuteczna broń, ale też pancerz chroniący nas przed atakami adwersarzy. Uzbrojenie dzieli się na podstawowe elementy żołnierskiego rynsztunku takie jak hełm, tarcza, pancerz, buty i rękawice. Dodatkowo warto też skorzystać z usług alchemika, który może nas zaopatrzyć w pierścienie, amulety i proszki poprawiające nam wybrane statystyki przez określony czas. Warto jest ich użyć szczególnie przed pojedynkiem z silniejszym przeciwnikiem, z którym możemy mieć problemy przy standardowych zdolnościach. W celu poszukiwania rynsztunku należy zapoznać się z lokalną osadę i przyjrzeć się ofercie handlarzy ekwipunkiem. Całe szczęście, twórcy gry nieco odstąpili od realiów historycznych, dając naszym wojownikom całkiem sporo swobody w podróżowaniu i zwiedzaniu świata przedstawionego. Możemy więc spokojnie udać się naszym bohaterem w sąsiadujące z miastem lokacje, w których zazwyczaj czyhać będą na nas różnego rodzaju wrogowie. Walki z nimi to doskonałe źródło pieniędzy i doświadczenia, dzięki którym szybko zdobędziemy środki i możliwości niezbędne do sprawnego rozwoju. Kolejną lokacją, do której z pewnością warto regularnie zaglądać, jest lokalna tawerna, będąca źródłem różnego rodzaju misji o różnym stopniu trudności (trzy poziomy - łatwe, średnie i trudne). Zazwyczaj wymagają one zbadania jakiegoś obszaru, zdobycia (lub wywalczenia) odpowiednich przedmiotów czy porozmawiania z bohaterem niezależnym. Wykonanie powierzonego zadania zawsze łączy się z gratyfikacją ze strony zleceniodawcy, przejawiającej się zwykle w postaci złota, punktów doświadczenia i elementów ekwipunku. Każdy kolejny poziom wtajemniczenia wymaga adekwatnie wyższych nakładów pieniężnych, dlatego też należy zastanowić się nad przyszłą strategią rozwoju naszego herosa - z pewnością ekonomiczniej będzie rozwijać wszystkie atrybuty w identycznym tempie, warto jednak pomyśleć nad rozwijaniem konkretnej umiejętności i uczynić ją naszą mocną stroną.

Gladiatus

Ponieważ pieniądze są niezwykle ważnym elementem w tej produkcji, dostawać je możemy nie tylko za wypełnianie zleceń, ale też sprzedając posiadane już przedmioty. Można tego dokonać na rynku, gdzie znajdziemy też rzeczy wystawione przez innych graczy. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zakupić najlepsze okazy, a pozbyć się tych mniej potrzebnych. System gry losowo wystawia też swoje propozycje w domu aukcyjnym.

Gladiatus

Jeśli nie chcemy przez cały czas działać w pojedynkę, możemy przyłączyć się do którejś z gildii zrzeszających w sobie kilku graczy. W ten sposób możemy wypowiadać wojny innym organizacjom, a w wyniku wygranych zbierać dodatkowe złoto. Za zarobioną walutę rozbudujemy budynki swojego stowarzyszenia, dzięki czemu staje się ono coraz bardziej rozbudowane i potężne.

Tak jak pozostałe produkcje firmy Gameforge, Gladiatus prezentuje wysoki poziom szaty graficznej. Istotnym składnikiem programu jest możliwość tworzenia i przynależności do gildii gladiatorów, które mogą zrzeszać herosów o podobnych poglądach i możliwościach, wzajemnie się wspierających.