Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Dragon II. Uratuj świat w niezwykłej grze fantasy!

Uratuj świat w niezwykłej grze fantasy!

Dragon II to kontynuacja popularnego, przeglądarkowego MMORPG - Dragon Knight. Po raz kolejny wylądujemy w fantastycznym świecie, pełnym magii, legendarnych bohaterów oraz potężnych smoków. Staniemy na czele drużyny herosów, pokierujemy boginiami oraz również magicznymi stworzeniami podczas turowych walk z hordami przeciwników. Jak wytresować smoka? Sprawdź sam!

Dragon II | Darmowa Gra

Uratuj świat w niezwykłej grze fantasy! Dragon II to kontynuacja popularnego, przeglądarkowego MMORPG - Dragon Knight. Po raz kolejny wylądujemy w fantastycznym świecie, pełnym magii, legendarnych bohaterów oraz potężnych smoków. Staniemy na czele drużyny herosów, pokierujemy boginiami oraz również magicznymi stworzeniami podczas turowych walk z hordami przeciwników. Jak wytresować smoka? Sprawdź sam!

Mimo, że w Polsce słowo Dragon kojarzy się głównie z serią Dragon Ball, mamy tutaj do czynienia z bardziej klasycznym uniwersum fantasy. Gracze takich tytułów jak Dragon Knight czy League of Angels 2 bez trudu odnajdą się w produkcji Sala Games. Gdy już stworzymy naszego awatara, rozpoczniemy zabawę od krótkiego wprowadzenia, w którym to poznamy początkowych bohaterów gry, oraz jej podstawowe mechaniki. Warto powoli i sukcesywnie przeglądać wszelkie karty i informacje pojawiające się na ekranie, gdyż z czasem ilość informacji i możliwych do wykonania akcji może okazać się wręcz przytłaczająca dla początkującego gracza. A na ekranie, ogólnie, dzieje się dość sporo! Mamy tutaj do czynienia ze sporą ilością statystyk, wszelakiego rodzaju ikonami, dookoła biega masa graczy (a trzeba powiedzieć, że im bardziej rozwiniętą postać spotykamy, tym więcej efektów graficznych wokół nich można zauważyć) – przywyknięcie do tego może zająć nam chwilę. Jednak pod koniec samouczka powinniśmy już z grubsza znać podstawy walki, rekrutowania i rozwijania nowych bohaterów, a także pozyskiwania i rozwijania posiadanego ekwipunku. Warto również zaznaczyć, że pomimo mnogości informacji i natłoku początkowych informacji, Dragon II to gra dosyć prosta u swych podstaw, więc nie powinno nam zająć zbyt długo, by odnaleźć się w jej bogatym świecie.

Dragon II

Choć rozgrywkę rozpoczniemy posiadając jedynie naszego własnego awatara (w wersji męskiej lub żeńskiej), już po kilku minutach otrzymamy możliwość rekrutacji kolejnych bohaterów, co może przywodzić na myśl mechanizmy znane z kultowej już serii RPG – Dragon Age. I tak, po krótkim czasie nasza drużyna powinna już składać się z: obrońcy, w postaci Amazonki; wsparcia, które zapewni Grzmot Naga; bohatera ofensywnego, którego rolę pełni Pięść Tytana. Niedługo później naszą drużynę zasili również pierwsze bóstwo - Bogini Wojny, czyli potężna jednostka ofensywna (swego rodzaju odpowiednik maga). Cała gra jest bowiem skonstruowana w taki sposób, że nie da się w niej zwyciężać w pojedynkę. Z czasem naszą drużynę zasilą również inni bohaterowie napotkani w trakcie rozgrywki. Starcia z przeciwnikami mają charakter taktyczny i turowy. Przeważnie cała nasza drużyna zaczyna jako pierwsza (w pojedynkach przeciw innym graczom atakujemy na przemian), a wrogowie odpowiadają w następnej – swojej – turze... i tak na przemian, aż do momentu aż jedna ze stron wyjdzie ze starcia zwycięsko. Warto wiedzieć, że pełną kontrolę mamy jedynie nad awatarem gracza - pozostali towarzysze atakują automatycznie, a także używają najsilniejszych dostępnych w danym momencie, umiejętności. Nasze zwycięstwo jest, oczywiście, nagradzane odpowiednią ilością złota oraz doświadczenia, a niekiedy również cennymi elementami ekwipunku i innych przedmiotów o sporej wartości.

Dragon II

Jak na gatunek RPG przystało, możemy spodziewać się tutaj wielu elementów modyfikacji i rozwoju naszych bohaterów. Każdy z członków naszej drużyny może awansować na wyższe poziomy doświadczenia, co wpływa pozytywnie – bo jakżeby inaczej – na ich statystyki takie jak: atak, obrona i punkty życia. Jednak przede wszystkim przyjdzie nam dzięki temu rozwijać kolejne umiejętności aktywne oraz pasywne, kluczowe w kolejnych pojedynkach. Niezbędne więc będzie zdobywanie doświadczenia poprzez pokonywanie kolejnych hord przeciwników oraz wypełnianie misji, a jednocześnie pozyskiwanie mikstur oraz kamieni EXP dla naszych sojuszników. Jest to sprawa kluczowa, ponieważ nasi stronnicy nie rozwijają się samodzielnie, a jedynie poprzez użycie wcześniej wspomnianych przedmiotów, co wymaga naszej stałej uwagi. Wszyscy bohaterowie mogą również co 10 poziomów być awansowani do wyższej rangi, a to odblokowuje kolejne 10 poziomów doświadczenia oraz nowe umiejętności. Warto wspomnieć, że wcześniej gra podaruje nam również peta, który będzie naszym wierzchowcem, a rozwijanie go pozwoli mu na stanięcie u naszego boku w kolejnych pojedynkach. Nieco później otrzymamy również ducha, który pomimo tego, że jest tylko kolejnym, dodatkowym aspektem wizualnym dla naszej postaci, może być również rozwijany dzięki wykonywanym codziennie zadaniom, dodając niewielkie bonusy do naszych statystyk.

Dragon II

Kolejnym ważnym aspektem jest gromadzenie ekwipunku, późniejsze wzmacnianie i ulepszanie go, a nawet wykuwanie jego nowych elementów. Do dyspozycji będziemy mieli bronie, pancerze, buty, hełmy, nadgarstki oraz biżuterię, a każdy z nich może być wielokrotnie ulepszany przy użyciu zgromadzonego złota. Poziom ulepszenia nie może przekroczyć poziomu naszego bohatera, więc warto pamiętać o regularnym ulepszaniu ekwipunku, dzięki czemu już wkrótce będzie wielokrotnie silniejszy, niż na początku. Warto również gromadzić pełne zestawy danego ekwipunku, co pozwala odblokowywać specjalne bonusy zestawu. Dodatkowo, w późniejszym etapie rozgrywki, będziemy mogli osadzać w posiadanym orężu i zbroi specjalne kamienie (system znany choćby z serii Diablo czy też Path of Exile), które dodatkowo zwiększą ich statystyki. Ostatecznie więc, choć elementów ekwipunku nie ma zbyt wiele, mamy tutaj sporo możliwości rozwoju naszego oręża.

Dragon II

W kwestii samej rozgrywki, Dragon II dysponuje naprawdę ogromnym zakresem możliwych do wykonania działań, ponieważ rodzajów i trybów gry jest tutaj całe multum (i mowa tu oczywiście nie o towarzyszącym nam przez całą rozgrywkę trybie fabularnym. Wszystkie te tryby pojawiają się stopniowo, dzięki czemu w spokojnym tempie będziemy mogli przyzwyczaić się do kolejnych mechanik rozgrywki, które rozwijają się z czasem. W pierwszej kolejności będziemy chcieli odwiedzić Lochy, które zapewnią nam stały dopływ złota i ekwipunku oraz wszelkich elementów niezbędnych do rozwijania broni oraz współbohaterów. W Lochu EXP zdobędziemy spore ilości – nomen omen – punktów EXP, a także nowe mikstury dla naszych sojuszników. Z kolei w Lochu Bogini zdobędziemy elementy niezbędne do rozwijania tejże. W późniejszych etapach gry dostępna jest również Otchłań, czyli swoisty tryb hordy, w której walczymy tak długo, aż wszyscy nasi bohaterowie nie polegną, a także Próba Smoka, w której staniemy przed szeregiem wyzwań, pokonując potężnych bossów.

Dragon II

Innym stałym elementem rozgrywki jest Arena, w której staniemy w szranki przeciwko prawdziwym graczom (w niższych rangach, również przeciwko przygotowanej przez twórców sztucznej inteligencji, aby nauczyć się podstawowych zasad). Im wyższa ranga na Arenie, tym większych nagród możemy się spodziewać. Jeśli zechcemy, możemy również stanąć oko w oko z potężnymi bossami, na specjalnie wyznaczonych do tego evenetach. A skoro o eventach mowa - w ciągu dnia mamy do czynienia również ze sporą ich ilością. Bierze w nich udział cały serwer, każdy o innej porze, a uczestnictwo dostarczy nam sporej ilości różnego rodzaju benefitów. Podczas Inwazji Smoków staniemy ramię w ramię z innymi graczami pokonując 20 fal atakujących wrogów. Bitwa Gildii to z kolei – jak sama nazwa wskazuje – rankingowa forma pojedynków tychże. Jest również Codzienny Quiz, w którym należy poprawnie odpowiadać na pytania dotyczące gry, ale zdarzają się również pytania z wiedzy ogólnej o świecie. A jest to tylko wierzchołek góry lodowej wydarzeń, z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć podczas codziennej rozgrywki w Dragon II.

Dragon II

Ciekawymi dodatkami do samej rozgrywki jest obecność tzw. systemu auto-trackera oraz auto-battle. Pierwszy z nich powoduje, że podczas wybranych elementów gry nasza postać sama porusza się do określonego celu, jak na przykład do specyficznego miejsca na mapie, gdzie należy wykonać misję bądź pokonać wroga. Jest to w szczególności przydatne podczas dostępnych w ciągu dnia zadań AFK, po uruchomieniu których możemy odprężyć się robiąc coś innego, a nasz bohater sam wykona część najmniej przyjemnych zadań, zdobywając przy tym doświadczenie i przedmioty. System auto-bitwy, który odblokowuje się po zdobyciu 25 poziomu postaci, oddaje kierowanie naszymi bohaterami w ręce sztucznej inteligencji. W rezultacie, dzięki temu, większość bitew możemy rozegrać nie dotykając klawiatury i myszki. Jednakże sztuczna inteligencja nie jest tak efektywna jak nasze działania, tak więc podczas trudniejszych bitew warto jednak poprowadzić swoich bohaterów do walki samodzielnie. Ponadto w przypadku Lochów, możemy również skorzystać z opcji Nalotu na Loch na wcześniej już pokonanych etapach, co doprowadza do natychmiastowego pokonania danego etapu lochu oraz przekazanie nam nagród. Trzeba jednak odczekać nawet do kilkudziesięciu minut pomiędzy kolejnymi Nalotami.

Dragon II

Jeśli chodzi o elementy społecznościowe, mamy tutaj do czynienia z aspektami znanymi z innych gier MMORPG. Możemy tworzyć listy znajomych by utrzymywać z nimi kontakt, a także rozbudowywać gildię, w której wzniesiemy konstrukcje generujące zasoby. Staniemy również przed szeregiem specjalnych zadań, dostępnych tylko będąc członkiem jednej z nich. Podobnie jak w Dragon Knight możemy również doprowadzić do ślubu naszego awatara z awatarem innego gracza, co jest dość ciekawym i przynoszącym benefity wydarzeniem. Poza możliwością wystawienia hucznego wesela dla całego serwera, para małżeńska otrzymuje również rozmaite bonusy, zwiększając statystyki oraz zdolności bojowe, a także ma dostęp do specjalnego Lochu Par. Czasem więc warto wejść w układ z jednym z graczy by wspólnie móc korzystać z benefitów tego systemu, nawet jeśli nie łączy nas żadne specjalne uczucie.

Dragon II

Trzeba również wspomnieć o mikropłatnościach dostępnych w tym tytule. Jako, że jest to tytuł darmowy, nikogo nie powinna dziwić ich obecność. Do wszelkich działań premium będzie nam niezbędna odpowiednia waluta w postaci Rubinów - które, jak to bywa w tytułach Free2Play, zakupimy za realne pieniądze. Warto jednak zaznaczyć, że dużą część działań będziemy mogli wykonać również używając Szafirów, czyli dodatkowej waluty, którą możemy zdobyć podczas normalnej rozgrywki. Runomu wykorzystamy na przykład do zakupienia Karty Przywilejów, która codziennie będzie pomnażać poświęcone na nią rubiny. Możemy je również wykorzystać do specjalnych zakupów na Czarnym Rynku (rzadkie przedmioty), w Sali Bohatera (nowi bohaterowie) czy na specjalnych Polowaniach (więcej rzadkich przedmiotów). Warto również pozostawić część posiadanych Rubinów w Banku Rubinów, gdzie po założeniu odpowiedniej lokaty i odczekaniu do wskazanego terminu - będziemy mogli odebrać znacznie większą ilość rubinów niż wcześniej wpłaciliśmy. Jednakże najważniejszym elementem, do którego użyjemy Rubinów jest aktywacja statusu VIP, który dzieli się na 10 poziomów, a każdy z nich oferuje nam nowe przedmioty, a także dodatkowe profity, jak bonusowe wejścia do Lochów w ciągu dnia, łatwiejsze ulepszanie przedmiotów czy przyspieszanie praktycznie każdego z mechanizmów dostępnych w tym tytule. Warto zaznaczyć, że przy odrobinie wysiłku i czasu jesteśmy w stanie zdobyć większość z tych elementów podczas naturalnej progresji w grze, jednakże Rubiny pozwalają posiąść wszystko dużo szybciej. Dodatkowo, gra pozwala nam skorzystać z większości płatnych elementów gry przynajmniej raz dziennie za darmo, dzięki czemu jesteśmy w stanie zdobyć wiele rzadkich przedmiotów przy regularnych odwiedzinach gry. Poza tym zyskujemy je również dzięki celom społecznościowym, w których nawet często nie musimy brać udziału, a nagrody i tak możemy odebrać. Warto jednakże zakupić choćby odrobinę z nich, gdyż nawet najmniejsze z benefitów premium mogą się okazać niezwykle przydatne.

Dragon II

Jeśli jesteś fanem klasyków z uniwersum Dragon Age, a także gier takich jak Dragon Knight czy League of Angels 2 i szukasz pełnoprawnego tytułu MMORPG, który nie narzuca konieczności wykupienia abonamentu oraz ekskluzywnej waluty by piąć się w górę - zdecydowanie powinieneś spróbować Dragon II. Wraz z biegiem rozgrywki jest tam coraz więcej rzeczy do zrobienia i lochów do poznania, a mnogość mechanizmów pozwoli Ci w pełni wsiąknąć w ten tytuł na wiele godzin.

Kilka rad, które przydadzą ci się na początku:

  • Wykonuj zadania fabularne – oprócz funkcji „samouczka” oferują one absurdalne ilości złota i doświadczenia, które z pewnością ci się przydadzą,
  • Jeśli nie możesz wykonać jakiegoś zadania z powodu zbyt niskiego poziomu doświadczenia, udaj się do Krypty, która, po ukończeniu prostego starcia, obdaruje cię sporą ilością „ikspeków”,
  • Do wykonywania mozolnych, ekstremalnie długich zadań (jak pokonanie 360 przeciwników, czy zlecenie dzielące się na 30 pomniejszych) wykorzystaj tryb „AFK”, który automatycznie prowadził będzie za ciebie walki – zostaw w tym stanie postać i zajmij się inną czynnością, a po kilkudziesięciu minutach zadanie będzie gotowe,
  • Zadbaj o odpowiednie ustawienie towarzyszy – nie rób tego błędu co niektórzy gracze, którzy ustawiają na pierwszej linii czarodziejkę, a w drugim szeregu rycerza, przez co po jednej turze nie mają już połowy drużyny. Na przodzie ustaw wojownika (tanka), resztę w drugim szeregu,
  • Skup się na ulepszeniach przedmiotów dla twojej głównej postaci, jednak nie zapominaj o swoich pomocnikach – mogą oni przechylić szalę zwycięstwa na twoją stronę, a kilka poziomów ulepszenia danego wyposażenia może zadecydować o rezultacie starcia,
  • Pamiętaj, by wykorzystywać przedmioty, które są już za słabe dla twojej głównej postaci – możesz ubrać je na którymś z pomocników, co znacząco go wzmocni.
  • Loguj się codziennie, nawet jeśli nie planujesz grać, by odbierać specjalne codzienne nagrody w postaci przedmiotów, wierzchowców, ekwipunku oraz innych przedmiotów,
  • Rozważ zakup odrobiny waluty premium - nawet najmniejsze benefity z karty VIP pozytywnie ubogacą Twoją rozgrywkę, a są naprawdę tanie.