Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Desert Operations. Darmowa przeglądarkowa gra strategiczna MMO

Darmowa przeglądarkowa gra strategiczna MMO

Zbuduj potężne państwo wojskowe i zawiązuj sojusze z innymi graczami w celu budowy najsilniejszego mocarstwa. Szpieguj wrogów, podpisuj porozumienia i pakty o nieagresji. Wykaż się największym zmysłem taktycznym w strategicznej grze przeglądarkowej Desert Operations.

Desert Operations | Darmowa Gra

Darmowa przeglądarkowa gra strategiczna MMO Zbuduj potężne państwo wojskowe i zawiązuj sojusze z innymi graczami w celu budowy najsilniejszego mocarstwa. Szpieguj wrogów, podpisuj porozumienia i pakty o nieagresji. Wykaż się największym zmysłem taktycznym w strategicznej grze przeglądarkowej Desert Operations.

Desert Operations to przeglądarkowa gra strategiczna opracowana przez niemiecką firmę playzo. Gracz przejmuje w niej kontrolę nad niewielkim państwem, a głównym celem zabawy jest rozbudowa mocarstwa. Tej ostatniej można dokonać na kilka różnych sposobów. Podstawowymi są atakowanie wrogich państewek, przejmowanie ich dóbr i zawieranie sojuszy z tymi konkurentami, którzy są w stanie wzbogacić tworzone przez nas alianse. Zanim jednak przystąpimy do właściwej rozgrywki stajemy przed trudnym i żmudnym zadaniem zbudowania potęgi swojego państwa. Gracz dokonuje tego stawiając na terenie państwa różnoraką infrastrukturę – banki, fabryki, uniwersytety, wieżowce, dzielnice domków mieszkalny, a także nieustannie rozbudowuje budynek dowództwa. Wzniesienie każdego z nich wymaga oczywiście czasu, więc osoba pragnąca rozpocząć zabawę w Desert Operations powinna przede wszystkim posiadać sporo cierpliwości.

Desert Operations

Do dyspozycji gracza oddano trzy typu budynków. Produkcyjne wpływają na przyrost zasobów (ropy, złota, pieniędzy i amunicji) i można je również pozyskać lub stracić w wyniku ataków (poza fabryką amunicji). Budynki akcji pozwalają na wykonywanie ważnych zadań – takich jak rozpoczęcie ataku lub zarządzanie kontem bankowym. Budynki wojskowe służą z kolei do produkcji jednostek (naziemnych, powietrznych, wodnych, obronnych).

Desert Operations

Jak na grę wojenną przystało, celem początkowych działań jest oczywiście stworzenie pełnoprawnej armii. Aby jednak funkcjonowała ona poprawnie należy postarać się m.in. o dostęp do rafinerii, zapewniających stały dopływ paliwa, kopalni stanowiących źródło surowców oraz fabryk amunicji, bez których żadna wojna nie mogłaby się powieść. Przetrwanie w świecie Desert Operations nie byłoby jednak możliwe, gdyby nie zawiązywanie efektywnych sojuszy. Sojusze są oczywiście zakładane przez samych graczy, którzy mogą dołączyć do tych już istniejących bądź też decydują się na zakładanie swoich własnych. Alianse uczestników zabawy mogą wypowiadać wojny, podpisywać porozumienia, a także pakty o nieagresji. Przeglądając listę sojuszy możemy dokładnie sprawdzić, kto do nich należy oraz jakie dokumenty w nich obowiązują.

Desert Operations

Decydując się na założenie oraz rozwijanie sojuszu musimy zadbać o jego administrację. Zadania możemy realizować samodzielnie, aczkolwiek nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy zlecili je specjalnie powoływanym ministrom. Wśród dostępnych tek ministerialnych znajduje się: funkcja Dyplomaty (zarządza paktami, zajmuje się utrzymywaniem relacji pomiędzy sojuszami oraz ich członkami), funkcja Ministra Obrony (zarządza i doradza w sprawach obronnych), funkcja Ministra Finansów (zmienia podatki, a także zarządza zasobami rozdzielając je między członkami i sojuszami) oraz Minister Informacji (odpowiada za odpowiedni przepływ informacji pomiędzy sojusznikami i sojuszami, z którymi zawarto porozumienia).

Ponadto bardzo istotną rolę odgrywa w Desert Operations wywiad. Przy jego pomocy możemy dowiedzieć się m.in. o liczebności armii wroga, bądź też aktualnym stanie jego sił obronnych. Należy jednak pamiętać, że nieudana akcja wywiadowcza może się skończyć ujawnieniem wszelkich informacji na temat stanu naszej armii. Bardzo podobną produkcją do Desert Operations jest Wargame 1942.