Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Conflict of Nations. Wygraj III Wojnę Światową! Start Nowego Sezonu!

Wygraj III Wojnę Światową! Start Nowego Sezonu!

Najnowsza strategia czasu rzeczywistego - Conflict of Nations: World War III, to dzieło studia odpowiedzialnego za takie tytuły jak Call of War czy Supremacy 1914. Jako gracz lądujemy na czele armii jednego z krajów na skraju Trzeciej Wojny Światowej. Ostatecznym celem gry jest kontrolowanie jak największego terytorium, a każde z nich da nam pewną liczbę Punktów Zwycięstwa, które zapewnią nam wygraną w danej rundzie. A do podbicia mamy całkiem sporo, bowiem całą przestrzeń kuli ziemskiej.

Conflict of Nations

Dostępne również wersje mobilne:

Pobierz z Google Play Pobierz w App Store

Conflict of Nations | Darmowa Gra

Wygraj III Wojnę Światową! Start Nowego Sezonu! Najnowsza strategia czasu rzeczywistego - Conflict of Nations: World War III, to dzieło studia odpowiedzialnego za takie tytuły jak Call of War czy Supremacy 1914. Jako gracz lądujemy na czele armii jednego z krajów na skraju Trzeciej Wojny Światowej. Ostatecznym celem gry jest kontrolowanie jak największego terytorium, a każde z nich da nam pewną liczbę Punktów Zwycięstwa, które zapewnią nam wygraną w danej rundzie. A do podbicia mamy całkiem sporo, bowiem całą przestrzeń kuli ziemskiej.

Tuż po założeniu nowego konta, mamy możliwość dołączenia do istniejącej już gry, lub po osiągnięciu odpowiedniego poziomu założenie własnej, do której inni będą mogli dołączyć. Wszystkie gry podzielone zostały zgodnie z preferowanym przez gracza językiem – komunikacja z innymi graczami będzie miała tutaj kluczowy wpływ na dyplomację czy inne taktyki. Do każdej z gier może dołączyć ponad 28 graczy. Całość, została poprzedzona fabularnym samouczkiem, który z pewnością ułatwi zapoznanie się ze szczegółami rozgrywki. Natomiast starzy wyjadacze gier strategicznych tego typu, z pewnością szybko odnajdą się w nowych realiach.

Conflict of Nations

Po dołączeniu do gry pozostaje nam tylko stanąć na czele jednej z nacji i rozpocząć swoje działania. W przeciwieństwie do podobnych tytułów, takich jak Call of War czy New World Empires, gdzie polem rozgrywki był tylko jeden z kontynentów, w Conflict of Nations: World War III mapa świata gry obejmuje wszystkie kontynenty, a całość została podzielona na strefy korelujące z państwami świata rzeczywistego. Wszystkie kraje, które nie są pod opieką graczy, pozostają pod kontrolą sztucznej inteligencji. Wybór miejsca rozpoczęcia gry jest niezwykle kluczowe, bowiem wpłynie to nie tylko na ilość miast, jakie gracz będzie kontrolował na początku rozgrywki ale również jak blisko znajdzie swych sojuszników bądź wrogów.

Conflict of Nations

Gracz ma na głowie całkiem sporo obowiązków – musimy przede wszystkim opiekować się podległymi nam miastami, gromadząc odpowiednie zasoby i dbając o morale. Nie należy zapominać o rozbudowie miast, a także treningu nowych jednostek lądowych, powietrznych i morskich. Kluczowym będzie również badanie nowych technologii w celu wzmocnienia posiadanych już jednostek i odblokowania nowych rodzajów pojazdów oraz samych jednostek. Odpowiednie planowanie kiedy i jakie działania należy wykonać będzie kluczem do zwycięstwa, gdyż każda podjęta akcja, taka jak np. budowa nowych obiektów, rekrutacja jednostek czy przemieszczanie ich po mapie świata, potrafi zająć nawet do kilkudziesięciu godzin czasu rzeczywistego. Ważne jest zatem zwrócenie uwagi na to ile dni minęło od początku rozgrywki w grze, do której dołączamy, gdyż nasi przeciwnicy mogą okazać się mieć zbyt dużą, dla rozpoczynającego zabawę, przewagę.

Conflict of Nations

Dni w rozgrywce mają bardzo ważne znaczenie w przypadku rozwijania nowej technologii. Możemy na to zwrócić szczególną uwagę przyglądając się drzewku technologicznemu, dzielące się na wiele kategorii i gałęzi takich jak piechota, opancerzone, wsparcie, lotnictwo, rakiety, itd. Podczas gdy rozwinięcie konkretnego ulepszenia zajmuje kilka godzin, odblokowanie go możliwe jest tylko i wyłącznie po upływie konkretnej ilości rzeczywistych dni w rozgrywce, więc by móc otrzymać te najlepsze z ulepszeń – będziemy zmuszeni być cierpliwymi.

Conflict of Nations

Pojedynki w grze są automatyczne. Wystarczy zarządzić przemarsz wybranych jednostek do wskazanego punktu, co rozpocznie walkę, w momencie jak tylko jednostki dotrą do swej destynacji. Na wynik walki wpływa mnóstwo elementów składowych, takich jak morale, siła jednostek, ich rodzaj a nawet rodzaj terenu. Warto więc ze szczególną uwagą przyjrzeć się atakowanej strefie, by w odpowiedni sposób zaplanować atak.

Conflict of Nations

Najbardziej wyróżniającym tę grę strategiczną elementem jest polityka i dyplomacja prowadzona przez samych graczy. Niezwykle istotnym jest więc prowadzenie odpowiednich negocjacji z innymi graczami i dbanie o wspólne interesy. Jeśli jeden z sąsiadów zaproponuje sojusz, to naszym zadaniem jest przemyślenie czy taka współpraca będzie dla nas korzystna, czy też tylko jedna ze stron na tym skorzysta. Ważnym jest wtedy wynegocjowanie warunków współpracy. Z innej strony możemy również zaplanować wspólny atak na innego sąsiada. Możliwości są nieograniczone i to właśnie gracze tworzą swój własny scenariusz świata gry. Jeśli chcemy zdobyć informacje dotyczące innych graczy – wystarczy odwiedzić tablicę wyników i wyciągnąć wnioski, bądź wysłać szpiegów by zdobyć jak najwięcej informacji, bądź nawet sabotować działania.

Conflict of Nations

Mając na głowie tak wielu przeciwników, zwycięstwo w Conflict of Nations: World War III jest nie lada wyzwaniem. Kto jest najbliżej osiągnięcia zwycięstwa w rozgrywce? Jakim kosztem? Czy jesteśmy w stanie osiągnąć łatwe sojusze w sąsiadujących krajach, czy nasze wysiłki zostaną wkrótce skazane na porażkę przez zmasowany atak wrogów? Czy uda nam się to przewidzieć dzięki szpiegom i wystarczająco szybko zaplanować obronę? To właśnie te elementy stanowią o unikalności tego tytułu.

Conflict of Nations

Warto jeszcze wspomnieć o walucie premium w tej grze, jaką jest złoto, które można oczywiście zdobyć w samej grze, ale najczęściej i najszybciej pozyskiwane jest ono poprzez kupno za prawdziwe pieniądze. Złoto może zostać wykorzystane do odnowienia brakujących zasobów, przyspieszenia procesu budowy nowych obiektów, czy tez opracowania nowych technologii. Ponadto można również zakupić za nie ulepszenie do konta VIP, które pasywnie przydziela część z wymienionych wcześniej benefitów. Na szczęście dzięki ograniczeniom rozwoju w kolejnych dniach rozgrywki – gracze premium nie zyskają aż tak pokaźnej przewagi nad innymi jak mogłoby się wydawać.

Conflict of Nations

Conflict of Nations to zdecydowanie jeden z najciekawszych tytułów strategicznych gier free to play. Poziom rozbudowania pozwoli zagłębić się na wiele godzin nawet najbardziej wymagającym fanom tego gatunku, szczególnie dzięki niezwykle ważnemu elementowi dyplomacji, który wyróżnia ten tytuł. A dzięki skali świata, każdy z graczy ma duże pole do manewru w podjętych działaniach. Natomiast obecność waluty premium, która z pewnością zapewnia swego rodzaju przewagę – przy odpowiednio podjętej strategii, nie będzie stanowiła kłopotu dla wytrawnego stratega. Pozycja obowiązkowa dla fanów takich tytułów jak Call of War oraz Supremacy 1914!

Oto kilka rad, które przydadzą ci się na początku:

  • Koniecznie sprawdź wszystkie samouczki. Bez nich szybko zagubisz się w mnogości opcji oferowanych przez Conflict of Nations,
  • Czytaj opisy jednostek, budynków itd. – zawierają bardzo cenne informacje. Dzięki nim nie będziesz produkować niepotrzebnych elementów,
  • Nie szalej na początku zabawy. Ostrożnie dobieraj wytwarzane elementy, by np. nie mieć zbyt wiele kosztownego wojska, a za mało budynków zapewniających stale wpływy do budżetu,
  • Nie lekceważ siły szpiegostwa, a w szczególności kontrwywiadu - wiedza o przeciwnikach, a także ich wiedza o Tobie będzie najbardziej kluczowym elementem rozgrywki,
  • Jeśli posiadasz mniejszą ilość terenów - rozważ sojusz z jednym z sąsiadów, lepsze to niż otwarty konflikt czy walka w pojedynkę,
  • Oszczędzaj złoto. Otrzymana na początku zabawy kwota szybko się skurczy, jeżeli będziesz szastać pieniędzmi na prawo i lewo,
  • Jeśli planujesz grać dłużej, rozważ zakup abonamentu premium. Nie jest drogi, a zdecydowanie pomoże Ci w rozgrywce.