Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Clash of Swords. Stwórz swojego bohatera i stań do walki!

Stwórz swojego bohatera i stań do walki!

Clash of Swords to polska, przeglądarkowa gra MMORPG. Rozgrywka toczy się w krainie fantasy, a gracz wciela się w przedstawiciela jednej z sześciu ras, by wziąć udział w niekończącej się wojnie pomiędzy Paktem Światłości, a Ligą Cienia.

Clash of Swords

Clash of Swords | Darmowa Gra

Stwórz swojego bohatera i stań do walki! Clash of Swords to polska, przeglądarkowa gra MMORPG. Rozgrywka toczy się w krainie fantasy, a gracz wciela się w przedstawiciela jednej z sześciu ras, by wziąć udział w niekończącej się wojnie pomiędzy Paktem Światłości, a Ligą Cienia.

Clash of Swords

Rozgrywka przypomina nieco już zapomniane Bitefight, czy niektóre gry flashowe, które znaleźć można na Internecie. Gra skupia się na walce PvP, pomiędzy postacią sterowaną przez gracza, a jego przeciwnikiem, za którym stoi sztuczna inteligencja, bądź przeciwny gracz. Gracz rozpoczyna swoją przygodę z Clash of Swords od wybrania jednej z sześciu ras (człowiek, elf, krasnolud, nieumarły, minotaur, bądź ork), określenie jej płci, a następnie klasy postaci, z której do wyboru jest wojownik, mag, lub łucznik. Podobnie jak w większości gier online, gra oferuje możliwość poznania jej aspektów poprzez wykonanie kilkunastu prostych zadań, za które otrzymasz cenne nagrody.

Znacznie ważniejszym aspektem jest rozwój postaci. Do wyboru jest sześć różnych statystyk, które w znacznym stopniu wpływają na skuteczność prowadzonej przez gracza postaci w walce. Na przykład, skuteczność ataku podnosi szansę na trafienie wroga, z kolei zaś zdolności obronne zwiększają szansę na unik - jak widać te dwie zdolności wzajemnie się negują. Zależności pomiędzy umiejętnościami jest znacznie więcej i tylko od gracza zależy, w które będzie inwestował - czy skupi się na możliwości zadawania jak największych obrażeń kosztem obrony, czy zrobi ze swojej postaci tanka, którego nikt nie zdoła powalić.

Clash of Swords

Oprócz rozwoju statystyk, ważnym jest także odpowiedni dobór wyposażenia postaci. Jak w typowej grze RPG, postać można przyozdobić różnymi elementami garderoby, które zwiększają (bądź zmniejszają) wartość danej statystyki. Oczywiście znalazło się także miejsce na broń, jednak jej rodzaj (jak miecz, kostur czy łuk) nie ma najmniejszego wpływu na skuteczność - liczą się statystyki. Wyposażenie można zdobyć po wygranej potyczce, bądź kupić je od rozmaitych kupców.

Główny aspekt rozgrywki, którym jest walka z innymi postaciami, jest zautomatyzowany - w momencie ataku na wroga, postać kierowana przez gracza atakuje naprzemiennie z wrogiem, a sam gracz nie ma na nic wpływu. Walka kończy się w momencie, gdy pasek zdrowia jednej z postaci spadnie do zera. Oprócz normalnych zadań, czy pojedynków, występują także zadania specjalnie - gracz może wybrać sobie maksymalnie cztery z nich, by wykonać je w ramach rozgrywki, za co zostanie sowicie wynagrodzony. Dodatkowo, gra nagradza gracza za wykonywanie rozmaitych czynności - jak rozwinięcie danej statystyki do określonego poziomu, pokonanie ustalonej liczby przeciwników, itd.

Clash of Swords

Oprócz pełnego paska zdrowia, do zaatakowania wroga wymagana jest odpowiednia ilość energii, która reprezentowana jest przez niebieski wskaźnik na ekranie. Energia regeneruje się bardzo wolno i ogranicza ona działania gracza. Można zwiększyć jej regenerację poprzez wykupienie Medyka (za sztabki złota). Ponadto, zarówno pasek zdrowia jak i energii można uzupełnić wydając odpowiednią ilość sztabek złota - jest to więc waluta iście na wagę złota.

Clash of Swords

W grze występują trzy różne waluty - srebrne monety, czaszki i złote sztabki. Pierwsze zdobywa się poprzez wykonywanie zadań i służą one do kupowania najprostszych podstawowych przedmiotów i rozwoju statystyk bohatera. Czaszki zdobyć możesz poprzez wygrywanie pojedynków z innymi graczami, a używane są one do kupowania jednych z najlepszych przedmiotów w grze. Złote sztabki są ekskluzywną walutą, którą zdobyć da się w małych ilościach za wykonywanie zadań - podstawowym źródłem jest kupienie jej za realną gotówkę. Złoto służy do kupowania przedmiotów, jak i płacenia za rozmaite usługi dostępne w grze, takie jak szybsza regeneracja energii czy zdrowia, bądź losowanie nowych przedmiotów w sklepach.

Clash of Swords

Jeśli szukasz niezobowiązującej, prostej rozgrywki, by poświęcić na nią parę minut i wrócić do niej za kilka godzin, Clash of Swords może być dla ciebie. Daje spore możliwości rozwoju postaci i każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Oto kilka rad, które przydadzą ci się na początku:
• Zdecyduj się którą statystykę chcesz rozwijać - nie pakuj losowo punktów, gdyż zmarnujesz całą masę srebra. Z drugiej strony nie opłaca się (szczególnie na początku rozgrywki) skupiać się na jednej z nich, gdyż w pewnym momencie nie będzie cię stać by ją rozwinąć bez stoczenia kilku pojedynków.
• Przez kilkadziesiąt pierwszych minut gry, dużo bardziej opłaca się inwestować punkty w rozwój postaci, niż w kupowanie przedmiotów.
• Zanim rozpoczniesz pojedynek z innym graczem, sprawdź jego statystyki. Jeśli wróg ma dużo punktów zainwestowanych w zdolności obronne, a ty prawie w ogóle nie masz skuteczności ataku, nie ma sensu go atakować, gdyż będziesz miał problem z trafieniem celu.
• Nie wdawaj się w pojedynki z graczem, który ma kilka poziomów przewagi nad tobą, gdyż go nie pokonasz. To samo tyczy się wykonywania zadań.
• Nie regeneruj zdrowia za pomocą sztabek złota - punkty zdrowia zostaną przywrócone w niespełna kilka minut, a złoto przyda się do czego innego, jak np. wykupienie medyka, czy wylosowanie nowych przedmiotów u kupca.
• Nie kupuj przedmiotów za sztabki złota, szczególnie na początku rozgrywki - powód znajdziesz punkt wyżej.
• Pamiętaj, iż za przegranie pojedynku / misji nie tracisz nic, poza koniecznością zregenerowania zdrowia.