Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Battle of Beasts. Zostań władcą najdzikszych z bestii!

Zostań władcą najdzikszych z bestii!

Battle of Beasts to przeglądarkowa gra strategiczna, która bazuje na popularnym modelu free-to-play. Wypróbuj produkcję wydaną przez niemiecką firmę Upjers – gdzie do twoich obowiązków należała będzie hodowla najrozmaitszych bestii i wysyłanie ich w bój z innymi graczami, prowadzony zarówno na mapie taktycznej, w czasie rzeczywistym, jak i w wygodnym, turowym systemie znanym dotąd z gier RPG.

Battle of Beasts | Darmowa Gra

Zostań władcą najdzikszych z bestii! Battle of Beasts to przeglądarkowa gra strategiczna, która bazuje na popularnym modelu free-to-play. Wypróbuj produkcję wydaną przez niemiecką firmę Upjers – gdzie do twoich obowiązków należała będzie hodowla najrozmaitszych bestii i wysyłanie ich w bój z innymi graczami, prowadzony zarówno na mapie taktycznej, w czasie rzeczywistym, jak i w wygodnym, turowym systemie znanym dotąd z gier RPG.

Gra łączy mechanizmy, których próżno szukać w innych produkcjach. Jest tu klasyczna rozbudowa własnych włości, podczas której wzniesiesz dziesiątki rozmaitych budowli, spełniających rozmaite zadania. Jest tu także, a wręcz przede wszystkim, możliwość nabywania i hodowli rozmaitych fantastycznych bestii, które różnią się między sobą pod niemalże każdym względem – pozwala to tworzyć iście unikatowe armie, dostosowane do konkretnych zadań. Gra przytłacza ogromem możliwości, jednak z pomocą, jak zwykle, przychodzi bardzo rozbudowany samouczek, w formie kilkudziesięciu zadań fabularnych, który w przystępny, bezbolesny sposób wprowadza gracza w niuanse świata gry, oferując w zamian całą masę darmowych surowców, doświadczenia, oraz innych przydatnych przedmiotów. Warto jest je więc wykonać, nawet jeśli doskonale radzisz sobie i bez nich.

Battle of Beasts

W Battle of Beasts, jak w większości podobnych gier, występuje system rozwoju osady kierowanej przez gracza. Jest on stosunkowo prosty i sprowadza się głównie do odblokowywania kolejnej, zablokowanej wcześniej treści. Wraz z wykonywaniem praktycznie każdej czynności - od rekrutacji jednostek i wysyłania ich do walki, po sadzenie kwiatków dookoła dróg – gracz otrzymuje konkretną ilość punktów doświadczenia. Po przekroczeniu progu automatycznie awansuje na wyższy poziom, który odblokowuje szereg nowych rzeczy – jednostki, budynki, ulepszenia, czy dodatkowe sloty, które umożliwiają wysłanie większej ilości jednostek do walki. Oprócz tego, wraz z wznoszeniem nowych budynków, czy rekrutacja kolejnych stworów, rośnie renoma twojej osady – kolejne poziomy zwiększają ilość poddanych, którzy osiedlają się w twoich włościach, a to z kolei zwiększa ilość generowanego przez nich złota.

Battle of Beasts

W grze występuje ciekawy mechanizm kart. Za każdą wygraną walkę, bądź wykonane zadanie, masz szansę na pozyskanie karty, która reprezentuje część budynku, przedmiotu dekoracyjnego, czy innej rzeczy występującej w grze. Po uzbieraniu wymaganej ilości części kart (od 3 do góry), możesz złączyć je w całość – po zrobieniu tego, przedmiot reprezentowany przez kartę pojawi się w twoim ekwipunku, a ty będziesz mógł go wykorzystać. Pozwala to zaoszczędzić masę złota, a przy tym stanowi miłą nagrodę za atakowanie wrogich terenów. Karty można, rzecz jasna, kupić za diamenty (czyli tutejszą walutę „ekskluzywną”), jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by je po prostu skompletować.

Battle of Beasts

Skoro o rozwoju osady mowa, nie można nie wspomnieć o wznoszeniu konstrukcji. Budynków w grze jest stosunkowo dużo, a każdy z nich pełni unikatową funkcję – nie ma tutaj sztucznego zapełniania w stylu dziesięciu takich samych budynków każdego typu, różniących się ceną. Budynki dzielą się na kilka grup, takich jak „Wybiegi i obiekty na wybiegi”, gdzie znajdziesz wszystkie konstrukcje odpowiadające za hodowlę bestii, czy „Budynki i budynki specjalne”, które zawierają konstrukcje odpowiadające za produkcję żywności, oraz takie, które pełnią bardziej „przyziemne” role, jak dawanie mieszkańcom dachu nad głową. Budynki można ulepszyć, jednak wygląda to niecno inaczej niż w innych tego typu grach – nie ma tutaj jednego ulepszenia, które posiada określoną ilość poziomów, a każdy z nich zwiększa po prostu produkcję danego budynku. Tutaj każdy budynek ma kilka możliwych ulepszeń – zwiększenie produkcji, skrócenie czasu wytwarzania dóbr, czy możliwości zmagazynowania większej ich ilości to tylko niektóre z przykładów. Sprawia to, że rozwój osady może wyglądać zupełnie inaczej, niż u gracza na podobnym etapie rozwoju.

Battle of Beasts

Bestie to najważniejszy aspekt Battle of Beasts. Do wyboru jest co prawda jedynie 7 rodzajów jednostek, które odblokowują się wraz ze zdobywaniem kolejnych poziomów osady, jednak różnią się one pomiędzy sobą w każdym calu. Każda z jednostek reprezentowana jest za pomocą 4-ech statystyk: siły ataku, wytrwałości, prędkości i obrony. Nie działa to rzecz jasna tak, iż „wyższa” jednostka ma wszystkie współczynniki wyższe – Szerszeń posiada spory atak, jednak jego obrona pozostawia wiele do życzenia, z kolei Pająk cechuje się ponadprzeciętną szybkością, jednak okupuje to niższą pulą punktów zdrowia. Nie da się więc zasypać wroga „najlepszymi” jednostkami, gdyż takowych brakuje – podczas ataku trzeba je dobierać tak, by sprawnie poradziły sobie z wrogiem. Każda jednostka posiada oprócz tego zdolność specjalną, a także może zdobywać poziomy doświadczenia poprzez walkę, bądź trening w zagrodzie – każdy poziom zwiększa jej statystyki i punkty życia, a od 5-go poziomu można także dodawać dodatkowe punkty własnoręcznie. Na rozwój stworów wpływ ma także regularne karmienie i dyscyplinowanie ich. Ogrom możliwości rozwoju poszczególnych bestii, a także ich unikatowość sprawia, że mimo małej liczebności jest tu sporo kombinowania.

Battle of Beasts

Rozgrywka, prócz rozbudowy osady, opiera się na atakowaniu wrogich terenów. Gracz musi wybrać teren, który chce zdobyć, następnie dobrać odpowiednie wojsko, sprawdzając uprzednio stan wrogiej armii, tak, by możliwie najskuteczniej je skontrować, a następnie wysłać je do ataku. W tym momencie akcja przenosi się na specjalną arenę, gdzie wszystko rozgrywa się w systemie turowym. Każda jednostka może wykonać jedną akcję na turę, a kolejność wykonywania akcji uzależniona jest od atrybutu „Szybkość” wszystkich jednostek – im wyższa, tym szybciej jednostka wykona ruch. Walka toczy się do momentu, aż na polu walki pozostaną jedynie stwory jednego z graczy. Gdy gracz wygra pojedynek, zdobywa terytorium, które zaatakował, stwory wykorzystane w walce zdobywają doświadczenie, a dodatkowo otrzymuje niewielką ilość doświadczenia dla osady, złoto i fragment karty.

Battle of Beasts

Jak zostało wcześniej wspomniane, gra oferuje możliwość mikropłatności. Niewielką ilość diamentów da się pozyskać w ramach wykonywania zadań, przez co, przy odrobinie samozaparcia, da się uzbierać interesującą gracza ilość bez wydawania ani grosza. Da się je, rzecz jasna, kupić za realną gotówkę, jednak nie są one wymagane do gry – oferują, w głównej mierze, przyspieszenie wykonania jakiejś akcji, jak wyprodukowanie dobra, czy trening stwora, a opcji, które są zarezerwowane wyłącznie dla graczy, którzy chcą nimi płacić, jest naprawdę niewiele i nie dają one zauważalnej przewagi. Da się więc bez problemu rywalizować z tymi, którzy wydają na grę spore ilości pieniędzy, nie wydając przy tym ani grosika. Jeśli szukasz unikalnej gry, w której liczy się jakość jednostek, a nie ich ilość, a przy tym nie chcesz wydawać na nią astronomicznych pokładów gotówki, Battle of Beasts będzie dla ciebie idealnym wyborem. Gra jest bardzo przystępna, oferując przy tym cały ogrom możliwości i personalizacji, przez co czekają cię setki miło spędzonych godzin.

Battle of Beasts

Oto kilka rad, które mogą ci się przydać:

  1. Jeśli nie musisz, nie korzystaj z diamentów do przyspieszania akcji – warto poczekać te kilka, kilkanaście minut i zaoszczędzić cenny surowiec, który możesz wykorzystać, by, np. skrócić czas konstrukcji budynku, która normalnie trwa kilkanaście godzin, bądź wykonać ulepszenie, które da się wykonać jedynie przy pomocy diamentów,
  2. Niezależnie od tego, czy dajesz sobie radę z połapaniem się w grze, wykonuj większość zadań fabularnych - oferują spore nagrody w postaci złota i doświadczenia, a także przydatne Diamenty,
  3. Regularnie odżywiaj i dyscyplinuj swoje bestie – zdobędą one przez to przydatne doświadczenie, a odpowiednio nakarmione zyskają premię podczas walki,
  4. Zawsze szpieguj wrogie siły przed rozpoczęciem ataku – możesz w ten sposób bardzo łatwo skontrować wrogie jednostki, zmniejszając swoje straty,
  5. Pamiętaj, by cały czas szkolić swoje bestie – jest to proces darmowy, a kolejne poziomy doświadczenia zwiększają skuteczność twoich jednostek,
  6. Gdy któraś z twoich bestii padnie, pamiętaj, że możesz ją ożywić – nie wykorzystuj jednak do tego diamentów, a złoto. Podobnie ma się sprawa z leczeniem – nie trać diamentów, by wyleczyć bestie natychmiastowo, lecz odczekaj wymagany czas.