Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Aura Kingdom. Przemierzaj magiczny świat pełen niesamowitych stworzeń!

Przemierzaj magiczny świat pełen niesamowitych stworzeń!

W tej niezwykłej grze MMORPG wylądujemy w bogatym świecie magii i przygód, w graficznej oprawie przypominającej nieco produkcje anime. Wylądujemy bowiem w krainie Azurii, mitycznym świecie chronionym przez potężną relikwię, która da nam nie tylko umiejętność władania magią, ale także przyzywania magicznych stworzeń, które dołączą do gracza w trakcie jego podróży.

Aura Kingdom | Darmowa Gra

Przemierzaj magiczny świat pełen niesamowitych stworzeń! W tej niezwykłej grze MMORPG wylądujemy w bogatym świecie magii i przygód, w graficznej oprawie przypominającej nieco produkcje anime. Wylądujemy bowiem w krainie Azurii, mitycznym świecie chronionym przez potężną relikwię, która da nam nie tylko umiejętność władania magią, ale także przyzywania magicznych stworzeń, które dołączą do gracza w trakcie jego podróży.

Aura Kingdom to dzieło Tajwańskiej firmy X-Legend, która słynie z tytułów typu fantasy MMORPG. Jest to gra podobna do kolejnego tytułu tego studio – Twin Saga. Gra utrzymana w stylu znanym z mangi czy anime, a osadzona w realiach przypominających średniowiecze z dużą dozą magii i niespotykanych stworzeń. By w nią zagrać, wystarczy ją jedynie pobrać.

Aura Kingdom

By rozpocząć swoją przygodę jako Posłannika Gai (magicznej relikwii, stanowiącej swoiste centrum wszechświata), gracz zostanie postawiony przed wyborem jednej z czternastu klas postaci. Każda z nich specjalizuje się we władaniu jednym rodzajem broni, więc warto zastanowić się z góry, która odpowiada oczekiwanemu przez nas stylowi grania. Będziemy bowiem skazani na tę klasę aż do momentu osiągnięcia 40 poziomu doświadczenia, po którym będziemy mogli wybrać drugą sub-klasę, spośród tych, które pozostały z początkowego wyboru. Wybrać możemy spośród tych klas postaci: Obrońca (Guardian) – miecze i tarcze; Niszczyciel (Ravager) – topory; Pojedynkowicz (Duelist) – dwa miecze; Rewolwerowiec (Gunslinger) – pistolety; Grenadier – działa; Bard – harfy; Czarodziej (Wizard) – różczki; Czarownik (Sorcerer) – grimuary; Awanturnik (Brawler) – katary; Łowca (Ranger) – łuki; Ronin – katany; Kosiarz (Reaper) – kosy; Święty Miecz (Holy Sword) – święte miecze; Shinobi – shurikeny. Wybór mamy więc całkiem spory.

Aura Kingdom

Zaraz po wyborze swojej pierwszej klasy postaci, pozostanie nam również wybrać naszego pierwszego Eidolona – czyli chowańca. Stworek ten będzie naszym pierwszym towarzyszem podróży, a wybrać możemy jednego z czterech. Warto w tym zauważyć, że Eidolony dzielą część swych statystyk z graczem, więc warto zainteresować się takim, który w naturalny sposób będzie dopełniać oczekiwany przez nas styl grania. Oczywiście wraz z biegiem gry przyjdzie nam zrekrutować kolejne stworki.

Aura Kingdom

Na koniec tworzenia postaci pozostaje nam jeszcze kustomizacja naszego awatara zgodnie z każdym życzeniem. Postawieni zostajemy przed mocno rozbudowanym kreatorem postaci, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających graczy. Dzięki szerokiemu wachlarzowi twarzy, włosów czy oczu - możemy upodobnić naszą postać do ulubionej postaci z mangi lub anime.

Po tym wszystkim zostajemy przetransportowani do świata gry, gdzie już na wstępie zostaniemy przeprowadzony przez szybki instruktaż poruszania się oraz walki. Nie możemy go pominąć, gdyż jest on również częścią historii fabularnej naszego bohatera bądź bohaterki. Tuż po samouczku i doświadczeniu „wizji przyszłości”, ładujemy w porcie jednego z miast Azurii (świata gry).

Aura Kingdom

Już od startu możemy odczuć jak ogromny i szczegółowy jest świat gry. Bez cienia wątpliwości można go tutaj porównać do światów znanych z takich gier jak Drakensang Online czy Aion, gdzie ogrom struktur oraz środowisk jest na tyle potężny, by sprawić, że początkowo nasza obecność w tym świecie może wydać się nic nie znacząca i drobna. Gdyby nie obecność świetnego narzędzia automatycznego wyznaczania trasy oraz podręcznej minimapy – łatwo byłoby się zagubić nawet w najmniejszych z miast i wiosek. Te bowiem tętnią potężnym życiem, dzięki obecności wielu mieszkańców zajmujących się swoimi sprawami, czy dyskutującymi na różne tematy. Gracze mogą wręcz pokusić się o podsłuchiwanie tych rozmów by pozyskać ważne wskazówki dotyczące okolicy, czy po prostu pośmiać się z groteskowych sytuacji. Dołożywszy do tego niesamowicie klimatyczną ścieżkę dźwiękową, z pewnością doda do ogólnego efektu świata fantasy.

Aura Kingdom

Po świecie możemy poruszać się na kilka sposobów. Poza poruszaniem się pieszo, oraz systemowi szybkiej podróży, możemy również skorzystać z wierzchowców, którzy przyspieszą nasze poruszanie się po świecie gry. Inną możliwością jest korzystanie z umiejętności szybowania, dzięki której możemy przemieszczać się lotem!

Jak w każdym innym tytule MMORPG, Aura Kingdom przedstawi nam szereg zadań, które poprowadzą nas z jednego miasta do drugiego, z konkretnej stref do innej, pozwalając zgromadzić złoto, ekwipunek oraz oczywiście punkty doświadczenia. Zadania te, klasycznie, wyznaczą nam konkretną ilość przeciwników danego typu do pokonania, bądź konieczność zgromadzenia konkretnych przedmiotów. To właśnie poprzez ich wykonywanie unikniemy niepotrzebnego grindowania poziomów. Awansowanie na wyższe poziomy jest więc szybkie i bardzo proste, no chyba, że skupimy się na poszukiwaniu konkretnych przedmiotów, co może zdecydowanie wydłużyć ten proces.

Aura Kingdom

Zadania służą również jako opowieść walki dobra ze złem. I choć historia może wydać się nieco oklepana, mimo wszystko jest bardzo dobrze napisana, co z pewnością zachęci fanów fabuły w grach MMORPG. Całość przedstawiona jest w języku angielskim, ale nie jest napisana szczególnie skomplikowanie, więc każdy z choć odrobiną wiedzy w tym zakresie – powinien z łatwością sobie poradzić.

Aura Kingdom

System walki w grze jest niezwykle płynny i satysfakcjonujący. Nie mam tutaj bowiem do czynienia jedynie z użyciem myszki jak w przypadku wielu klasycznych gier MMORPG, ale posłużymy się również przyciskami WASD. Dzięki temu możemy w pełni i zręcznie kontrolować naszą postać na polu bitwy, wykonując odpowiednie ataki, używając umiejętności oraz przedmioty, co jest szczególnie istotne w pojedynkach przeciw innym graczom. I choć nowym graczom może zająć chwilę by przyzwyczaić się do tego systemu walki, z pewnością po krótkim treningu gra przyniesie sporo satysfakcji. Momentami gra wymaga od nas bardzo zręcznych palców, więc warto się nieco przyłożyć. Podczas walk z potworkami w świecie gry istotnym będzie zwracanie uwagi na ich zachowanie, by w odpowiednim momencie wykonać unik w bok, bądź wycofać się z pola rażenia. Każdy atak specjalny wykonywany przez przeciwnika będzie przedstawiony za pomocą czerwonego znacznika na ziemi, co pozwoli nam na odpowiednią reakcję, jeśli jesteśmy odpowiednio zręczni.

Aura Kingdom

W Aura Kingdom każdy z bohaterów ma do swojej dyspozycji wiele specjalnych umiejętności, które odblokowują się wraz z osiąganymi wyższymi poziomami doświadczenia. Wraz z nowymi zdolnościami, przyjdzie nam również rozwijać te, które już posiadamy za pomocą tzw. Envoy’s Path. Składa się on z umiejętności pasywnych, które zwiększają statystyki, modyfikują w jakiś szczególny sposób konkretne umiejętności, bądź umożliwiają nam używanie nowych. Owe umiejętności odblokowywane są na specyficznej siatce, gdzie te najdalej oddalone (w rogach) będą najpotężniejsze. Gracz rozpoczyna na samym środku siatki umiejętności i używa specjalnych punktów do odblokowywania umiejętności w sąsiadujących kratkach do już posiadanych. Wymaga to więc nieco wcześniejszego planowania, by osiągnąć najciekawsze z umiejętności. Jeśli gracz popełni błąd i chce spróbować innej ścieżki – może zresetować obecną siatkę z użyciem złota. Jako, że jest to nieco kosztowne, warto planować z góry.

Aura Kingdom

Wspomniane na początku Eidolony to system towarzysza w Aura Kingdom. Są to różnego rodzaju stworzenia i postaci, które towarzyszą nam w walce, a niektóre z nich mogą być również użytkowane jako wierzchowce. Jak już zostało wspomniane, na początku wybierzemy jedynie jednego z czterech Eidolonów. Nowe zaś otrzymamy wykonując odpowiednie zadania, jako łup ze specjalnych przeciwników, poprzez system osiągnięć, a także zakupimy je w sklepie. W danym momencie gracz może przyzwać tylko jednego z tych chowańców, a mieć pod ręką może mieć maksymalnie do trzech. Warto zaznaczyć, ze przypisane są one do konta, nie do postaci, w związku z czym już raz zdobyte Eidolony będą dostępne na innych naszych postaciach na tym samym koncie. By rozwijać naszych towarzyszy, musimy gromadzić odpowiednie kryształy, które również zdobędziemy na wiele różnych sposobów (łup, rzemiosło, spędzanie czasu z Ediolonami). Warto dopasowywać posiadane Eidolony do efektów, jakie chcemy osiągnąć (każdy z nich specjalizuje się w innych umiejętnościach).

Aura Kingdom

Warto na koniec zwrócić uwagę na walutę premium, którą są tutaj Punkty Aeria (AP), waluta, którą możemy również używać w innych grach tego samego producenta, takich jak na przykład Twin Saga. W Aura Kingdom punkty te użyjemy głównie do pozyskiwania specjalnych Eidolonów czy wielu przedmiotów kosmetycznych. Waluta nie jest najtańsza, a wiele z dostępnych przedmiotów mogę się okazać bardzo przydatne bądź atrakcyjne. Co ciekawe, możemy tę walutę zastąpić punktami lojalnościowymi, które otrzymujemy za codzienne logowanie się i wykonywanie specjalnych zdań. Dzięki czemu z pewnością uda nam się z łatwością zdobyć przynajmniej część z pożądanych przedmiotów.

Aura Kingdom to ostatecznie niesamowicie rozbudowane, tętniące swoim życiem MMORPG, w którym możemy zechcieć spędzić setki godzin. Ten magiczny świat jest na bieżąco aktualizowany, więc gracz z pewnością codziennie znajdzie w nim coś ciekawego do zrobienia.

Na koniec kilka porad:

  • Loguj się codziennie, zwłaszcza na stronie głównej gry, nawet jeśli nie planujesz grać długo. W zamian otrzymasz punkty lojalnościowe do wydania w sklepie z nagrodami,
  • Warto poświęcić nieco czasu na przećwiczenie sterowania - okaże się to kluczowe w dalszych walkach,
  • Staraj się oszczędzać złoto, ekwipunek łatwo zdobyć z regularnych łupów i wykonywanych zadań. Wydawaj go natomiast na mikstury i przedmioty wzmacniające,
  • Klikając lewym przyciskiem na oknie z dostępnym zadaniem do wykonania rozpocznie procedurę automatycznej trasy, która doprowadzi Cię na miejsce. Natomiast użycie prawego przycisku wskaże docelową lokalizację na mapie,
  • Zbieraj wszelkie możliwe surowce, które przydadzą się w rzemiośle. By ułatwić sobie zbieranie, zamiast namierzania obiektów za pomocą myszki, wystarczy użyć umiejętności zbierania danego surowca, a nasz bohater sam zbliży się do najbliższego możliwego punktu,
  • W interakcje z NPC można wejść również za pomocą przycisku "F", zamiast użycia myszy.